44 772 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Alomide

AlomideAlomide
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krople do oczu
Cena: 41.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 0,1%, krople do oczu, 5 ml
Działanie: przeciwalergiczne
Ulotka:

Opis i skład produktu Alomide

Lek na receptę w postaci kropelek, mający zastosowanie przy chorobach oczu o podłożu alergicznym, szczególnie przy alergicznym zapaleniu spojówek (sezonowym oraz całorocznym).

Dawkowanie:

Zakraplać do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Nie stosować u dzieci do 3 roku życia. Uwaga! Jeżeli nosisz soczewki kontaktowe należy je zdjąć przed zastosowaniem leku. Ponownie można je założyć nie wcześniej niż 15 minut od zakroplenia leku. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Niekiedy bezpośrednio po podaniu leku mogą wystąpić przemijające objawy takie jak: pieczenie, kłucie, swędzenie, łzawienie. Rzadko mogą wystąpić zawroty głowy z uderzeniami gorąca. Podobnie jak po podaniu innych kropli do oczu przejściowe zaburzenia widzenia stwarzają niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn. Jeżeli po zakropleniu leku występują takie objawy przed rozpoczęciem jazdy lub obsługi maszyn należy zaczekać do momentu powrotu ostrości widzenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lodoksamid lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Gdy przyjmujesz inne leki. Poinformuj lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią lek może być stosowany jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.

Alomide opinia
Alomide opinie
Alomide ulotka
Alomide skład
Alomide dawkowanie
Alomide przeciwwskazania
Alomide cena
Alomide zamienniki
Alomide zamiennik
Alomide odpowiednik
Alomide tańszy zamiennik
Alomide czy działa
zapalenie spojówek krople do oczu alergia alergiczne zapalenie spojówek choroby oczu krople na zapalenie spojówek alergia sezonowa alergia całoroczna
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Alomide

Dodano: 15 Czerwiec 2015
Autor: Kinga
Ocena:
Stosuje ten lek szczególnie wiosną, kiedy zapalenie spojówek dokucza mi szczególnie, ale nie w każde sytuacji pomaga i muszę się wspomagać dodatkowymi preparatami
Odpowiedź
Dodano: 27 Maj 2015
Autor: Krzysiek
Ocena:
za chwilę rozpoczyna się sezon pyleń a co za tym idzie, znów będę cierpiał z powodu zapalenia spojówek, więc pora wybrać się do alergologa po receptę, bo bez tych kropli, nie mógłbym w tym okresie normalnie funcjonować
Odpowiedź

Dodaj opinię o Alomide

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 772 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach