45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Exacyl

ExacylExacyl
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: roztwór do wstrzykiwań roztwór doustny
Cena: 11.04 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: roztwór doustny, (1 g / 10 ml), 5 ampułek, tabletki powlekane, 500 mg, 20 szt, roztwór do wstrzyknięć, 500 mg / 5 ml, Sanofiaventis, 5 ampułek, roztwór do wstrzyknięć, 500 mg / 5 ml, Polfa Warszawa, 5 ampułek
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Acidum tranexamicum
Działanie: hamuje krwawienia
Ulotka:

Opis i skład produktu Exacyl

Lek na receptę stosowany w zaburzeniach krzepnięcia krwi (skazy krwotoczne), krwawienia pochodzenia chirurgicznego (zmniejsza krwotoki pooperacyjne). Ponadto ma zastosowanie w chorobie wrzodowej żołądka, nadmiernych krwawieniach miesiączkowych, w krwiomoczu i innych rodzajach krwawień z dróg moczowych.

Dawkowanie:

Doustnie lub dożylnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, biegunka), złe samopoczucie z lub/bez zaburzeń świadomości (zwykle obserwuje się to działanie niepożadane po szybkim podaniu dożylnym, drgawki, reakcje nadwrażliwości, skórne reakcje alergiczne (wysypka). W przypadku wystąpienia innych niewymienionych działań niepożądanych należy poinformować lekarza.   Podczas leczenia u niektórych pacjentów obserwowano złe samopoczucie. Wystąpienie takich działań niepożądanych stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów mechanicznych i obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, zaburzenia funkcji nerek, zmiany zakrzepowe w tętnicach lub żyłach. Gdy przyjmujesz witaminę K, doustne leki przeciwzakrzepowe. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Należy unikać stosowanie kwasu traneksamowego w ciąży. Nie zaleca się stosowania preparatu podczas kamienienia piersią

Exacyl opinia
Exacyl opinie
Exacyl skład
Exacyl dawkowanie
Exacyl ulotka
Exacyl przeciwwskazania
Exacyl cena
Exacyl zamienniki
Exacyl zamiennik
Exacyl odpowiednik
Exacyl tańszy zamiennik
Exacyl czy działa
miesiączkowanie krwiomocz krew krwawienie zaburzenia krzepnięcia krwi skaza krwotoczna wrzody żołądka krwotoki
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepszy kolagen w tabletkach - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Exacyl

Dodaj opinię o Exacyl

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach