42 321 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

ASPIFOX 75MG

ASPIFOX 75MG 30 TABLASPIFOX 75MG 30 TABL
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ:
Postać: tabletki
Cena: 3.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu ASPIFOX 75MG

ASPIFOX 75MG 30 TABL.


Lek należy do grupy tzw. leków przeciwpłytkowych.

Skład
1 tabl. dojelitowa zawiera 75 mg kwasu acetylosalicylowego.

Działanie
Substancja czynna - kwas acetylosalicylowy ma właściwości hamujące łączenie się płytek krwi. Lek zalecany jest w chorobach mogących wywołać zakrzepy oraz zatory w naczyniach krwionośnych. 

Wskazania
Prewencja wtórna zawału mięśnia sercowego. Profilaktyka chorób sercowo-naczyniowych u pacjentów ze stabilną dławicą piersiową. Niestabilna dławica piersiowa w wywiadzie, z wyjątkiem ostrej fazy. Zapobieganie zatkaniu przeszczepu naczyniowego po kardiochirurgicznym zabiegu wszczepienia pomostów aortalno-wieńcowych (by-pass). Angioplastyka wieńcowa z wyjątkiem ostrej fazy. Profilaktyka wtórna u pacjentów po przebytym przejściowym niedokrwieniu mózgu (TIA) i incydentach niedokrwienia mózgowo-naczyniowego (CVA), pod warunkiem wykluczenia krwawień wewnątrzmózgowych. Preparat nie jest zalecany w sytuacjach wymagających nagłej pomocy. Zastosowanie jest ograniczone do prewencji wtórnej w leczeniu przewlekłym.

Stosowanie
Doustnie. Dorośli. Profilaktyka wtórna zawału: zalecana dawka to 75-160 mg raz na dobę. Profilaktyka chorób sercowo-naczyniowych u pacjentów ze stabilną dławicą piersiową: zalecana dawka to 75-160 mg raz na dobę. Niestabilna dławica piersiowa w wywiadzie, z wyjątkiem ostrej fazy: zalecana dawka to 75-160 mg raz na dobę. Zapobieganie zatkaniu przeszczepu naczyniowego po kardiochirurgicznym zabiegu wszczepienia pomostów aortalno-wieńcowych (CABG): zalecana dawka to 75-160 mg raz na dobę. Angioplastyka wieńcowa z wyjątkiem ostrej fazy: zalecana dawka to 75-160 mg raz na dobę. Profilaktyka wtórna u pacjentów po przebytym przejściowym niedokrwieniu mózgu (TIA) i incydentach niedokrwienia mózgowo-naczyniowego (CVA), pod warunkiem wykluczenia krwawień wewnątrzmózgowych: zalecana dawka to 75-325 mg raz na dobę.
Tabletki należy połykać w całości, popijając wystarczającą ilością płynu (1/2 szklanki wody). Otoczka tabletki nie rozpada się w żołądku, dlatego tabletek nie należy kruszyć, łamać lub żuć (otoczka zapobiega podrażnieniom błony śluzowej żołądka).

Przeciwskazania
Nadwrażliwość na związki zawierające kwas acetylosalicylowy lub inhibitory syntezy prostaglandyn (np. u niektórych pacjentów z astmą może wystąpić atak albo omdlenie), lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Czynny lub nawracający w wywiadzie wrzód trawienny i (lub) krwawienia z przewodu pokarmowego lub innego rodzaju krwawienia, takie jak krwawienia z naczyń mózgowych. Skaza krwotoczna; choroby związane z krzepnięciem, takie jak hemofilia lub trombocytopenia. Ciężkie zaburzenia czynności wątroby. Ciężkie zaburzenia czynności nerek. Dawki >100 mg na dobę są przeciwwskazane podczas III trymestru ciąży. Jednoczesne stosowanie metotreksatu w dawkach >15 mg na tydz.

ASPIFOX 75MG ulotka
ASPIFOX 75MG skład
ASPIFOX 75MG dawkowanie
ASPIFOX 75MG przeciwwskazania
ASPIFOX 75MG cena
ASPIFOX 75MG zamienniki
ASPIFOX 75MG zamiennik
ASPIFOX 75MG odpowiednik
ASPIFOX 75MG tańszy zamiennik
ASPIFOX 75MG czy działa
ASPIFOX 75MG opinia
ASPIFOX 75MG opinie
lek przeciwko zakrzepom jak leczyć zakrzepy tabletki na zakrzepy lek na zakrzepy w żyłach lek na zakrzepy zapobieganie zakrzepom lek przeciwpłytkowy co na zakrzepy
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o ASPIFOX 75MG

Dodano: 05 Sierpień 2015
Autor: Ryszard
Ocena:
biorę po założeniu bypasów. liczę, że będzie dobrze, bo gorzej już być nie może
Odpowiedź

Dodaj opinię o ASPIFOX 75MG

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 321 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach