43 797 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 888 produktów w 209 kategoriach

Zofran

ZofranZofran
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: roztwór do wstrzykiwań czopki doodbytnicze
Cena: 38.69 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Zydis, liofilizat doustny, 4 mg, 10 porcji, Zydis, liofilizat doustny, 8 mg, 10 porcji, syrop, 4 mg / 5 ml, 50 ml, tabletki powlekane, 8 mg, 10 szt, czopki, 16 mg, 2 szt, 4 mg/2 ml, iniekcja, 5 ampułek, tabletki powlekane, 4 mg, 10 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Ondansetronum
Działanie: przeciwwymiotne
Ulotka:

Opis i skład produktu Zofran

Lek na receptę stosowany w celu zapobiegania i hamowania nudności oraz wymiotów, wywołanych przez radioterapie i chemioterapie nowotworów.

Polecany również aby zapobiegać i leczyć nudności oraz wymioty w okresie pooperacyjnym.

Dawkowanie:

Doustnie, doodbytniczo lub w postaci wstrzyknięć (dożylnych, domięśniowych), w zależności od postaci leku. Lekarz dobiera indywidualnie drogę podania i dawkę leku.

Możliwe skutki uboczne:

Ból i zawroty głowy, uspokojenie, zaparcia, biegunki, suchość błon śluzowych w jamie ustnej, zmiany aktywności niektórych enzymów, skórne reakcje alergiczne. Rzadziej reakcje anafilaktyczne, skurcz oskrzeli, przyspieszenie pracy serca, ból w klatce piersiowej, zaniżony poziom potasu we krwi. Rzadko obserwowano przemijające zaburzenia widzenia i zawroty głowy po szybkim podaniu dożylnym. Sporadycznie mogą wystąpić miejscowe reakcje wokół miejsca wstrzyknięcia (wysypka, pokrzywka, świąd), czasami szerzące się wzdłuż żyły, do której podany był lek. Nie wykazano w przeprowadzonych testach psychomotorycznych, aby ondansetron upośledzał wykonywanie czynności bądź wywoływał sedację.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na ondansetron, zaburzenia motoryki przewodu pokarmowego (częste zaparcia). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Bezpieczeństwo stosowania ondansetronu w ciąży nie zostało ustalone, dlatego nie zaleca się jego stosowania w tym okresie. Podczas stosowania ondansetronu nie należy karmić piersią.

Zofran czy działa
Zofran opinia
Zofran opinie
Zofran ulotka
Zofran skład
Zofran dawkowanie
Zofran przeciwwskazania
Zofran cena
Zofran zamienniki
Zofran zamiennik
Zofran odpowiednik
Zofran tańszy zamiennik
nudności wymioty nowotwór chemioterapia radioterapia choroby nowotworowe hamowanie wymiotów po chemii zapobieganie nudnościom po operacji
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Zofran

Dodano: 27 Czerwiec 2015
Autor: Kinga
Ocena:
Świetnie działa, pozwoliły mi w miarę bezstresowo przejść okres po operacji. Polecam, bo warto.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Zofran

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 797 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 888 produktów w 209 kategoriach