42 890 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 795 produktów w 204 kategoriach

Pantopraz

Pantopraz, Biofarm, 40 mg, 28 tabletekPantopraz, Biofarm, 40 mg, 28 tabletek
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: na receptę
Producent: BIOFARM
Postać: tabletki
Cena: 19.29 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Pantopraz

Pantopraz, Biofarm, 40 mg, 28 tabletek

To lek o działaniu hamującym wydzielanie kwasu solnego w soku żołądkowym z inhibitorem pompy protonowej.

Skład:

Jedna tabletka dojelitowa zawiera: 40 mg. Pantoprazolu (Pantoprazolum) w postaci pantoprazolu sodowego półtorawodnego. Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, stearynian magnezu.

Właściwości:

Substancją czynną preparatu jest pantoprazol, pochodna benzimidazolu. To lek z grupy inhibitorów pompy protonowej (IPP). Substancja wykazuje działanie blokujące enzym - pompę protonową (ATP-azę K+/H+) w komórkach okładzinowych błony śluzowej żołądka. Dzięki temu hamuje wydzielanie kwasu solnego przez te komórki. W efekcie zmniejsza się kwasowość soku żołądkowego. Dodatkowo, proporcjonalnie do zmniejszenia kwasowości soku żołądkowego, zwiększa się wydzielanie gastryny.

Przeznaczenie:

Lek do stosowania w przypadku:

  • eradykacji Helicobacter pylori (H. pylori) w skojarzeniu z odpowiednimi antybiotykami u chorych na chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, aby obniżyć ryzyko nawrotu choroby wrzodowej wywołanej przez H. pylori,
  • w chorobie wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy,
  • w  refluksowym zapaleniu przełyku o umiarkowanym i nasilonym stopniu zaawansowania,
  • w zespole Zollingera-Ellisona i innych chorobach związanych z nadmiernym wydzielaniem kwasu solnego.

Przeciwwskazania:

Nie stosować preparatu w razie nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu lub na inne leki będące pochodnymi benzimidazolu.

Preparat jest przeciwwskazany, jeżeli równolegle stosowany jest atazanawir (lek przeciwwirusowy).

Nie należy stosować preparatu w leczeniu skojarzonym w celu eradykacji H. pylori u chorych z umiarkowanymi albo ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby lub nerek.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, również Pantopraz 40 mg może powodować działania niepożądane, chociaż nie wystąpią one u wszystkich chorych stosujących ten preparat. Pamiętaj, że oczekiwane korzyści ze stosowania leku są z reguły większe, niż szkody wynikające z pojawienia się działań niepożądanych. 

Często lub niezbyt często: ból i dyskomfort w nadbrzuszu, biegunka, zaparcia, wzdęcia, nudności, wymioty, bóle i zawroty głowy, zaburzenia widzenia (widzenie niewyraźne), reakcje alergiczne (świąd, wysypka). 

Rzadko lub bardzo rzadko: zaburzenia hematologiczne (leukopenia, małopłytkowość), suchość błony śluzowej w jamie ustnej, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych, uszkodzenie komórek wątroby prowadzące do żółtaczki niekiedy z niewydolnością wątroby, zwiększone stężenie lipidów (trójglicerydy, cholesterol), śródmiąższowe zapalenie nerek, podwyższenie temperatury ciała, bóle stawów, bóle mięśni, obrzęki obwodowe, depresja, dezorientacja, omamy, stany splątania, reakcje nadwrażliwości i anafilaktyczne (w tym pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy np. dotyczący twarzy, krtani, języka, gardła mogący utrudniać oddychanie, wstrząs anafilaktyczny), nadwrażliwość na światło oraz ciężkie reakcje skórne, w tym zespół Stevensa i Johnsona, martwica toksyczna rozpływna naskórka, rumień wielopostaciowy.

Sposób użycia:

Do stosowania doustnego. Lek należy stosować  zgodnie z zaleceniem lekarza. 

Uwagi:

  • Należy poinformować lekarza o umiarkowanej lub ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek, jeśli występują.
  • Kobiety w ciąży lub przypuszczające, że mogą w niej być oraz matki karmiące również powinny poinformować o tym lekarza.
Pantopraz skład
Pantopraz dawkowanie
Pantopraz przeciwwskazania
Pantopraz cena
Pantopraz zamienniki
Pantopraz zamiennik
Pantopraz odpowiednik
Pantopraz tańszy zamiennik
Pantopraz czy działa
Pantopraz opinia
Pantopraz opinie
Pantopraz ulotka
wrzody żołądka wrzody dwunastnicy choroba wrzodowa Helicobacter pylori refluks hamujące wydzielanie kwasu solnego
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Pantopraz

Dodano: 28 Styczeń 2016
Autor: Ilona
Ocena:
Mam wrzody dwunastnicy, lekarz zapisał mi lek Pantopraz, mam po nim wzdęcia.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Pantopraz

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 890 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 795 produktów w 204 kategoriach