45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Ibuprom Sprint Caps

Ibuprom Sprint CapsIbuprom Sprint Caps
(14 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: US PHARMACIA
Postać: kapsułki
Cena: 5.71 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Strona: ibuprom.pl
Ulotka:

Opis i skład produktu Ibuprom Sprint Caps

Ibuprom Sprint Caps, kapsułki elastyczne, 200 mg, 10 szt

Ibuprom Sprint Caps wykazuje się przede wszystkim działaniem przeciwbólowym.

Skład

Substancja czynna: ibuprofen 200mg

Substancja pomocnicza: makrogol 600, woda oczyszczona, krystaliczny potasu wodorotlenek, żelatyna, Anidrisorb 85/70, błękit patentowy V 85%

Działanie

Dzięki zawartym w preparacie skladnikom leczy on także stany zapalne będące przyczyną bólu, obniża również gorączkę, a ponieważ elastyczna kapsułka zawiera rozpuszczony skladnik aktywny, może on zostać bezzwłocznie wchłonięty.

Wskazania

Zaleca się w przypadku występowania różnego rodzaju dolegliwości bólowych o słabym i średnim nasileniu, a także w bolesnym miesiączkowaniu i gorączce.

Dawkowanie

Stosować doustnie, dla dzieci powyżej 12 lat oraz dorosłych należy podawać 1-2 tabletki w odstępach od 4 do 6 godzin, maksymalna dzienna dawka to 6 tabletek. Konsultować się z lekarzem należy w przypadku wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości.

Nie wskazane jest stosowanie podwójnej dawki w celu uzupełnienia pominiętej dawki lub silniejszego działania, grozi to wystąpieniem nudności, wymiotów, bólów i zawrotów głowy, a także bólami w jamie brzusznej, sennością, zaburzeniami rytmu serca, spadkiem ciśnienia krwi, kwasicą metaboliczną, gorączką oraz zaburzeniami układu oddechowego i czynności nerek.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Wcześniej występująca nadwrażliwość (katar, astma oskrzelowa, pokrzywka) na kwas acetylosalicylowy lub inne NLPZ. Czynna lub w wywiadzie choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, skaza krwotoczna, ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca. Jednoczesne przyjmowanie innych NLPZ, w tym inhibitorów COX-2. III trymestr ciąży. Dzieci do ukończenia 12 rż.

Działania niepożądane:

Niezbyt często: niestrawność, ból brzucha, nudności, ból głowy, pokrzywka, świąd.

Rzadko: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia, obrzęki.

Bardzo rzadko: smołowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, oliguria, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zaburzenia czynności wątroby, anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, matrwica toksyczno-rozpływna naskórka, obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia, hipotensja, wstrząs, zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli.

W pojedynczych przypadkach obserwowano: depresję, reakcje psychotyczne i szumy uszne, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych; u pacjentów z istniejącymi zaburzeniami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) obserwowano objawy aseptycznego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych: sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączkę, dezorientację.

Odnotowywano obrzęki, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca oraz zwiększone ryzyko wystąpienia zatorów tętnic podczas stosowania w dużych dawkach.

Uwagi:

Ibuprofenu nie należy stosować jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym, innymi NLPZ oraz kortykosteroidami ponieważ zwiększa ryzyko wystąpienia działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego.

Zmniejsza swoim działaniem skuteczność leków hipotensyjnych i moczopędnych, nasila zaś działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych, może również wydłużyć czas krwawienia u pacjentów leczonych jednocześnie zydowudyną.

Zwiększa także stężenie litu i metotreksatu we krwi, a jego długotrwałe stosowanie z kwasem acetylosalicylowym, w dawkach kardioprotekcyjnych, może osłabiać przeciwzakrzepowe działanie kwasu acetylosalicylowego.

Ibuprom Sprint Caps odpowiednik
Ibuprom Sprint Caps tańszy zamiennik
Ibuprom Sprint Caps czy działa
Ibuprom Sprint Caps opinia
Ibuprom Sprint Caps opinie
Ibuprom Sprint Caps ulotka
Ibuprom Sprint Caps skład
Ibuprom Sprint Caps dawkowanie
Ibuprom Sprint Caps przeciwwskazania
Ibuprom Sprint Caps cena
Ibuprom Sprint Caps zamienniki
Ibuprom Sprint Caps zamiennik
ból zębów ból zatok zatoki na ból brzucha ciąża grypa przeziębienie na ból głowy głowa na bóle mięśni na bóle stawów na bóle mięśni i stawów na ból zatok
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze suplementy z ashwagandha - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Ibuprom Sprint Caps

Dodano: 11 Lipiec 2016
Autor: Olaaa
Ocena:
używam tego jak mam miesiaczke i najlepiej na mnie działa. polecam
Odpowiedź
Dodano: 15 Maj 2016
Autor: Paulina
Ocena:
Na mnie ibuprom sprint cap ma bardzo wolne działanie, niestety nie podzielam opinii innych.
Odpowiedź
Dodano: 04 Maj 2016
Autor: Urszula
Ocena:
Uważam, że ibuprom sprint caps 10 kapsułek jest dość drogi, natomiast jego działanie nie jest tak skutecznie jak tego oczekiwałam.
Odpowiedź
Dodano: 19 Kwiecień 2016
Autor: Paula
Ocena:
Zawsze skuteczne tabletki przeciwbólowe. Skuteczne na różne rodzaje bólu. Łatwo dostępne w sklepach, drogeriach oraz w każdej aptece. Dla mnie idealne – polecam :)
Odpowiedź
Dodano: 02 Marzec 2016
Autor: Iza, 36
Ocena:
Mnie nie zachwyciły tabletki ibuprom sprint caps, cena dość wysoka, a działanie nie najlepsze, już wolę ten zwykły ibuprom.
Odpowiedź
Dodano: 20 Sierpień 2015
Autor: Mordeczka
Ocena:
to najlepsze leki przeciwbólowe, szybki efekt, a co najważniejsze dla mnie śliska tabletka,którą łatwo się połyka, mam z tym wielki problem, więc ta tabletka jest idealna, skuteczny produkt w dobrej cenie
Odpowiedź
Dodano: 20 Sierpień 2015
Autor: Dżaga
Ocena:
pomaga mi w bólach miesiączkowych, bez niego co miesiąc byłabym ułomna
Odpowiedź
Dodano: 18 Sierpień 2015
Autor: Anka kapłanka
Ocena:
wszyscy są zadowoleni, a mnie jakoś nie pomaga. boli, jak bolało mimo, że łykam większą dawkę niż zalecana na opakowaniu.
Odpowiedź
Dodano: 13 Sierpień 2015
Autor: Nika
Ocena:
Niestety biorę już kolejną tabletkę i żadnej poprawy, zawiedziona jestem,
Odpowiedź
Dodano: 28 Maj 2015
Autor: Janinka
Ocena:
Najlepszy środek na ból, nawet silny, nigdy mnie nie zawiódł
Odpowiedź

Dodaj opinię o Ibuprom Sprint Caps

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach