45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Szczepionka Verorab

Szczepionka VerorabSzczepionka Verorab
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: proszek i zawiesina do przygotowania zawiesiny do wstrzykiwań
Cena: 161.49 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 1 fiolka + rozpuszczalnik 0,5 ml w strzykawce
Działanie: zapobieganie wściekliźnie
Ulotka:

Opis i skład produktu Szczepionka Verorab

 

Szczepionak podawana w celu zapobiegania wściekliźnie u dzieci i dorosłych. Szczepionka może być stosowana przed i po ekspozycji, jako szczepienie pierwotne lub jako dawka przypominająca.

Dawkowanie:

Domięśniowo, u dorosłych w mięsień naramienny, u niemowląt i małych dzieci w przednio-boczną część uda. Schemat szczepienia powinien być dostosowany do okoliczności wskazania do szczepienia oraz stanu uodpornienia osoby przeciw wściekliźnie.   Szczepienie przed ekspozycją - tak jak w przypadku innych szczepionek, szczepionka Verorab nie powinna być podawana osobom w okresie ostrych i ciężkich chorób gorączkowych. Łagodna infekcja nie jest przeciwwskazaniem do zastosowania szczepionki. Szczepienie po ekspozycji - nie istnieją żadne przeciwwskazania do szczepienia po ekspozycji.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.   Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Łagodne działania niepożądane w miejscu podania: ból, zaczerwienie, obrzęk, świąd oraz stwardnienie w miejscu wstrzyknięcia. Ogólne działania niepożądane: gorączka, dreszcze, złe samopoczucie, zmęczenie, ból głowy, zawroty głowy, ból stawów i mięśni, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, ból brzucha). Ponadto reakcje nadwrażliwości, pokrzywka, wysypka. U niemowląt przedwcześnie urodzonych (w 28 tygodniu  ciąży lub wcześniej), w ciągu 2-3 dni po szczepieniu mogą pojawić się dłuższe przerwy pomiędzy oddechami.   Po szczepieniu , często zgłaszano zawroty głowy co może przejściowo wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na substancję czynną , którykolwiek ze składników szczepionki, polimyksynę B, streptomycynę lub neomycynę.   Gdy przyjmujesz inne leki. Leki wpływające na aktywność układu immunologicznego mogą niekorzystnie wpływać na wytwarzanie przeciwciał i spowodować, że szczepienie będzie nieskuteczne. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Z powodu ciężkości choroby, schemat szczepienia nie może być zmieniony w powodu ciąży. W przypadku zajścia w ciążę podczas cyklu szczepienia należy szybko zasięgnąć porady lekarza. Szczepionka może być stosowana podczas karmienia piersią.

Szczepionka Verorab, przeciw wściekliźnie opinia
Szczepionka Verorab, przeciw wściekliźnie opinie
Szczepionka Verorab, przeciw wściekliźnie ulotka
Szczepionka Verorab, przeciw wściekliźnie skład
Szczepionka Verorab, przeciw wściekliźnie dawkowanie
Szczepionka Verorab, przeciw wściekliźnie przeciwwskazania
Szczepionka Verorab, przeciw wściekliźnie cena
Szczepionka Verorab zamienniki
Szczepionka Verorab zamiennik
Szczepionka Verorab odpowiednik
Szczepionka Verorab tańszy zamiennik
Szczepionka Verorab czy działa
szczepienie przypominające wścieklizna szczepionka przeciw wścielkiźnie antropozoonoza niewydolność oddechowa wodowstręt zapobieganie wściekliźnie szczepienie pierwotne
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze kremy do golenia - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Szczepionka Verorab

Dodaj opinię o Szczepionka Verorab

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach