45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Szczepionka przeciw grypie, Vaxigrip 14/15

Szczepionka przeciw grypie, Vaxigrip 14/15Szczepionka przeciw grypie, Vaxigrip 14/15
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać:
Cena: 41.69 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Influvac 14/15,0,5ml, 1 ampułko-strzykawka, Vaxigrip Junior 14/15, 0,25 ml, 1 ampułko-strzykawka+igła, Vaxigrip 14/15, 0,5 ml, 1 ampułko-strzykawka
Ulotka:

Opis i skład produktu Szczepionka przeciw grypie, Vaxigrip 14/15

Szczepionka stosowana jako czynne uodpornienie przeciw grypie osób z grup ryzyka.

Dawkowanie:

Domięśniowo lub głęboko podskórnie. Dzieciom szczepionkę podaje się w przednio-boczną część uda, dorosłym i starszym dzieciom w mięsień naramienny. Szczepienie powinno być poprzedzone przeprowadzeniem dokładnego wywiadu lekarskiego (ze szczególnym uwzględnieniem poprzednich szczepień i działań niepożądanych, które mogły być nimi spowodowane) oraz badaniem lekarskim. Tak jak w przypadku innych szczepionek, szczepionka Vaxigrip nie powinna być osobom w okresie ostrych i ciężkich chorób gorączkowych. Łagodna infekcja nie jest przeciwwskazaniem do zastosowania szczepionki. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Zaczerwienienie, obrzęk, ból, stwardnienie w miejscu podania, powiększenie węzłów chłonnych. Objawy ogólne: złe samopoczucie, gorączka, dreszcze, ból mięśni, ból stawów, ból głowy, osłabienie, uczucie zmęczenia, pocenie się, zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Bardzo rzadko: drgawki, przejściowa małopłytkowość (zmniejszenie liczby płytek krwi wpływające na krzepliwość krwi), reakcje nadwrażliwości, zapalenie osierdzia. Jest mało prawdopodobne, że szczepionka wpływa niekorzystnie na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz alergię na białko kurze i jaja, neomycynę, formaldehyd, ostrą infekcję przebiegającą z gorączką (szczepienie powinno zostać przełożone), gdy wystąpiły u Ciebie niepożądane reakcję po uprzednim szczepieniu. Gdy przyjmujesz leki immunosupresyjne, zastosowano u Ciebie w ostatnim czasie inne szczepionki. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych. Jeśli jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży. Stosowanie szczepionki może być rozważane od II trymestru ciąży, jednak w przypadku zwiększonego ryzyka wystąpienia powikłań pogrypowych zaleca się szczepienie niezależnie od okresu ciąży. Karmienie piersią nie stanowi przeciwwskazania do szczepienia.

Szczepionka przeciw grypie, Vaxigrip 14/15 zamienniki
Szczepionka przeciw grypie, Vaxigrip 14/15 zamiennik
Szczepionka przeciw grypie, Vaxigrip 14/15 odpowiednik
Szczepionka przeciw grypie, Vaxigrip 14/15 tańszy zamiennik
Szczepionka przeciw grypie, Vaxigrip 14/15 czy działa
Szczepionka przeciw grypie, Vaxigrip 14/15 opinia
Szczepionka przeciw grypie, Vaxigrip 14/15 opinie
Szczepionka przeciw grypie, Vaxigrip 14/15 ulotka
Szczepionka przeciw grypie, Vaxigrip 14/15 skład
Szczepionka przeciw grypie, Vaxigrip 14/15 dawkowanie
Szczepionka przeciw grypie, Vaxigrip 14/15 przeciwwskazania
Szczepionka przeciw grypie, Vaxigrip 14/15 cena
ochrona przed grypą sezon grypowy wirus grypy epidemia grypy szczepienie profilaktyczne kaszel gorączka grupa ryzyka choroby zakaźne
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze produkty do wybielania zębów - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Szczepionka przeciw grypie, Vaxigrip 14/15

Dodaj opinię o Szczepionka przeciw grypie, Vaxigrip 14/15

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach