0

Najlepsze niacynamidy rekomendowanych marek w 2024 roku!

Zapoznaj się z wszechstronnymi właściwościami serum z niacynamidem i poznaj 5 propozycji tych kosmetyków dla pięknej i zdrowej skóry bez niedoskonałości!

Pielęgnacja skóry twarzy wymaga specjalnej dbałości i poświęcenia jej czasu. Ta część skóry jest bowiem cieńsza i delikatniejsza niż inne obszary skóry na ciele. Ponadto jest najbardziej odsłoniętą częścią naszej skóry, przez co najbardziej narażoną na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. A piękna i zadbana cera nie tylko wpływa na atrakcyjność i pewność siebie, ale również świadczy o dobrej kondycji całego organizmu. Z artykułu dowiesz się, jak zbudowana jest skóra twarzy, jak odpowiednio o nią dbać oraz jakich kosmetyków używać, aby zapewnić jej promienny i olśniewający wygląd.

Budowa skóry twarzy

Poznanie budowy skóry twarzy ma ogromne znaczenie w zrozumieniu, jak konkretne składniki kosmetyków oddziałują na poszczególne warstwy i funkcje skóry. W skórze twarzy znajduje się wiele struktur odpowiedzialnych za stan i wygląd cery. Są to gruczoły łojowe, produkujące naturalny tłuszcz - sebum, gruczoły potowe, mieszki włosowe oraz naczynia krwionośne, które dostarczają skórze tlen i składniki odżywcze. Kiedy praca gruczołów i innych komponentów skóry nie jest zaburzona, nasza cera wygląda zdrowo i promiennie. Natomiast kiedy dochodzi do jakichkolwiek nieprawidłowości, od razu widoczne jest to na naszej twarzy.

Skóra twarzy podobnie jak pozostałe części skóry składa się z trzech głównych warstw:

Naskórek (łac. epidermis) – to górna warstwa skóry, która stanowi bezpośrednią granicę pomiędzy organizmem a środowiskiem zewnętrznym. Głównym typem komórek w naskórku są keratynocyty, które produkują keratynę - główny budulec skóry, włosów i paznokci. Naskórek nie posiada naczyń krwionośnych, dlatego rogowacieje, czyli obumiera, i systematycznie się złuszcza. Posiada barwnik – melaninę, nadającą włosom i skórze barwy, której nadmierna produkcja może skutkować pojawieniem się plam pigmentacyjnych. Naskórek składa się z 5 warstw: rogowej, jasnej, ziarnistej, kolczystej, podstawnej.

Skóra właściwa (łac. dermis) – to warstwa środkowa, zawierająca receptory, naczynia krwionośne, nerwy oraz gruczoły łojowe i potowe, a także korzenie włosów. Jest zbudowana z tkanki łącznej, która nadaje skórze wytrzymałości, elastyczności i sprężystości. Głównym składnikiem tej części skóry jest kolagen (do 75% masy). Włókna kolagenowe są powiązane elastycznymi włóknami zbudowanymi z elastyny. W skórze właściwej wyróżnia się warstwy:

- Brodawkową, która jest silnie pofalowana i zawiera tkankę łączną, a także dostarcza skórze tlen i składniki odżywcze.

- Siateczkowatą, zawierającą włókna kolagenowe i elastynowe odpowiedzialne za jędrność, sprężystość i wytrzymałość skóry. Zanik produkcji kolagenu jest głównym czynnikiem odpowiedzialnym za starzenie się skóry. W tej warstwie znajdują się również gruczoły, naczynia krwionośne i limfatyczne oraz receptory czuciowe.

- Tkanka podskórna (łac. hypodermis) – to najgłębsza warstwa skóry, która łączy skórę właściwą z mięśniami, kośćmi i ścięgnami. Znajduje się w niej tkanka tłuszczowa, chroniąca organizm m.in. przed utratą ciepła.

Najczęstsze problemy skóry twarzy

Różne problemy dermatologiczne i choroby skóry są dość powszechne i dotyczą dużej populacji osób. Niektóre z nich są mało uciążliwe i wpływają jedynie na estetykę twarzy. Inne natomiast mogą powodować dolegliwości bólowe oraz duży dyskomfort i wymagać stosowania medykamentów. Do najczęstszych problemów skóry twarzy należą:

Starzenie skóry. Starzenie się skóry najbardziej i najszybciej widoczne jest właśnie na twarzy. Procesy starzenia są naturalne, nie da się ich uniknąć, ale można je spowolnić, stosując odpowiednie kosmetyki. Starzenie się skóry objawia się zmarszczkami, utratą elastyczności, wiotkością, przebarwieniami i zanikiem naturalnego blasku.

Suchość skóry. Skóra może być podatna na przesuszanie szczególnie w okresie zimowym, w warunkach dużej wilgotności, spędzania czasu w miejscach klimatyzowanych lub podczas ekspozycji na słońce. Sucha skóra jest szorstka, łuszcząca się, napięta i podatna na podrażnienia. Może być wynikiem nieodpowiedniej pielęgnacji lub być uwarunkowana genetycznie.

Przebarwienia skóry. Przebarwienia skóry, takie jak plamy słoneczne, przebarwienia potrądzikowe, plamy pigmentacyjne mogą być wynikiem nadmiernej produkcji melaniny w naskórku lub uszkodzenia skóry.

Szarość skóry. Szarość skóry to stan, w którym skóra wygląda na pozbawioną zdrowego, naturalnego kolorytu. Wiąże się to często z niedostatecznym krążeniem krwi w naczyniach skórnych, niedotlenieniem tkanek lub innymi problemami zdrowotnymi.

Trądzik. To jedno z najbardziej powszechnych schorzeń skóry. Objawia się wykwitami takimi jak zaskórniki, grudki oraz krostki. Trądzik może być spowodowany nadmierną produkcją sebum, zablokowaniem porów, infekcją bakteryjną lub zmianami hormonalnymi.

Jak można sobie radzić z problemami skóry twarzy?

Problemy i dolegliwości natury dermatologicznej mogą mieć różne przyczyny i wymagać specjalistycznego leczenia oraz zastosowania odpowiednich preparatów. Jakiekolwiek problemy związane ze stanem skóry najlepiej skonsultować z dermatologiem, który zdiagnozuje problem i jego przyczyny, i na tej podstawie zaleci odpowiednią kurację oraz pielęgnację.

W codziennej rutynie pielęgnacyjnej niezmiernie ważna jest higiena. Zawsze należy zmywać makijaż wieczorem za pomocą łagodnych środków myjących. Do pielęgnacji cery najlepiej używać kosmetyków dedykowanych konkretnemu typowi skóry i jej problemom. Dobrze jest wybierać preparaty kosmetyczne z naturalnym składem o jak najmniejszej ilości drażniących substancji. Jest to szczególnie istotne dla osób ze skórą wrażliwą oraz w przypadku uczulenia na niektóre składniki kosmetyków.

Warto wprowadzić do jadłospisu jak najwięcej warzyw owoców, produktów pełnoziarnistych oraz tych zawierających zdrowe tłuszcze: ryby, oliwa z oliwek, orzechy, awokado, pestki i nasiona. Należy zrezygnować z palenia tytoniu i nadmiernego spożycia alkoholu. Zapewnić sobie odpowiednią ilość snu oraz zadbać o redukcję stresu.

Należy chronić skórę przed promieniowaniem UV, stosując kremy z filtrem o wysokim SPF. Promienie słoneczne przyspieszają procesy starzenia się skóry, a także są przyczyną zmian pigmentacyjnych. Ponadto uszkadzają DNA komórek, co może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka skóry.

Serum z niacynamidem - właściwości i zastosowanie

Niacynamid to składnik coraz częściej pojawiający się w składzie kosmetyków do domowej pielęgnacji skóry twarzy. Niacynamid występuje pod różnymi nazwami jak np. witamina B3, nikotynamid czy niacyna. Właściwości niacynamidu są wszechstronne i z tego względu mogą stosować go osoby z cerą dojrzałą, suchą, tłustą, problematyczną, a nawet wrażliwą.

Do głównych właściwości niacynamidu zalicza się jego działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Świetnie sprawdzi się we wsparciu leczenia trądziku, gdyż reguluje prace gruczołów łojowych, tym samym ograniczając nadmierne wydzielanie sebum. Dodatkowo działa rozjaśniająco na cerę, także wszelkie przebarwienia i blizny potrądzikowe mogą stać się znacznie mniej widoczne. Działanie antyoksydacyjne niacynamidu to doskonała propozycja dla cer dojrzałych. Witamina B3 spowalnia bowiem procesy starzenia się skóry poprzez stymulację produkcji kolagenu.

Niacynamid działa również nawilżająco, zapobiegając utracie wody z warstw skóry, a także hamuje syntezę melaniny, która może powodować pojawienie się plam pigmentacyjnych. Dzięki temu koloryt cery staje się jednolity, a skóra twarzy nabiera blasku i promienności.

Kosmetyki z niacynamidem dostępne są w różnych stężeniach tego składnika. Warto rozpocząć stosowanie produktów o niskim stężeniu (3-5%). Kiedy skóra dobrze reaguje na niacynamid o takim stężeniu, można stopniowo je zwiększać. Nie zaleca się stosowania więcej niż jednego kosmetyku z niacynamidem jednocześnie w codziennej rutynie pielęgnacyjnej.

Kosmetyków z niacynamidem nie należy łączyć z innymi preparatami zawierającymi kwasy AHA i BHA ani z tymi zawierającymi witaminę C (kwas askorbinowy), gdyż może to spowodować silne podrażnienie skóry.

Niacynamid najczęściej występuje w postaci serum do stosowania rano i wieczorem.

Dla kogo przeznaczone są sera z niacynamidem?

Serum z niacynamidem to kosmetyk przeznaczony dla osób z różnymi typami skóry. Jego wszechstronne działanie sprawia, że mogą używać go wszyscy, którym zależy na poprawie stanu i wyglądu skóry twarzy.

Niewątpliwe docenią zalety serum z niacynamidem osoby z cerą dojrzała i problematyczną. Witamina B3 może być skutecznie wykorzystywana w leczeniu trądziku, gdyż działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Ponadto serum skutecznie poradzi sobie z redukcją blizn potrądzikowych, wygładzi i rozjaśni cerę. Serum z niacynamidem poprawia koloryt skóry, ujędrnia ją i spłyca zmarszczki. Z tego względu osoby stosujące kosmetyki anty-aging powinny zastosować serum z niacynamidem w codziennej pielęgnacji skóry twarzy.

Osoby z tłustą cerą, z tendencją do rozszerzonych porów także docenią działanie serum z niacynamidem. Składnik ten reguluje pracę gruczołów łojowych, przez co zapobiega nadmiernemu błyszczeniu się skóry i jej tłustości.

Osoby z cerą naczynkową i wrażliwą również skorzystają z dobroczynnych właściwości serum z niacynamidem. Stosowany zgodnie z indywidualnymi potrzebami skóry i wytycznymi na opakowaniu - serum z niacynamidem jest bezpiecznym kosmetykiem dla każdego. Warto jednak mieć na uwadze fakt ze wysokie stężenie niacynamidu może powodować krótkotrwałe zaczerwienienie skóry, które wynika z rozszerzania się naczyń krwionośnych.

Podobnie jak w przypadku innych składników kosmetycznych, istnieją pewne przeciwwskazania do stosowania niacynamidu. Osoby z nadwrażliwością na ten składnik powinny unikać jego użycia. Jeśli wystąpią jakiekolwiek niepożądane reakcje skórne po zastosowaniu niacynamidu, należy przerwać jego stosowanie i skonsultować się z dermatologiem.

Jakie efekty przynosi stosowanie niacynamidu?

Regularne stosowanie kosmetyków z niacynamidem przynosi skórze twarzy liczne korzyści. Niacynamid działa kojąco i przeciwzapalnie, pomaga wyrównać koloryt skóry i redukować przebarwienia. Ponadto ma działanie antybakteryjne, co czyni go skutecznym środkiem we wsparciu leczenia trądziku. Dodatkowo niacynamid spłyca zmarszczki, reguluje wydzielanie sebum, przyspiesza regenerację skóry i zmniejsza widoczność porów, co sprawia, że cera jest delikatna, gładka i bardziej elastyczna. Jego właściwości antyoksydacyjne przyczyniają się do opóźnienia procesów starzenia poprzez stymulację produkcji lipidów i kolagenu w organizmie.

Kluczowe składniki serów z niacynamidem

Skład serów z niacynamidem może nieco się różnić w zależności od producenta. Istnieje jednak kilka składników, które często można znaleźć w tego rodzaju kosmetykach:
Kwas hialuronowy: połączenie niacynamidu i kwasu hialuronowego dodatkowo nawilża skórę i wspomaga utrzymanie jej elastyczności i jędrności.
Ekstrakty roślinne: takie jak ekstrakt z aloesu, zielonej herbaty czy rumianku mogą dodatkowo łagodzić podrażnienia i przynosić jeszcze większe korzyści dla zdrowia i wyglądu skóry.
Ceramidy: wzmacniają barierę ochronną naskórka i wspomagają nawilżenie skóry.
Peptydy: mogą pomagać w poprawie elastyczności skóry i redukcji zmarszczek.
Stosowanie serum z niacynamidem jest zalecane przy kuracji retinolem. Retinol może szybko poprawić stan skóry, ale może ją przesuszyć i podrażnić. Niacynamid neutralizuje te skutki poprzez wzmocnienie bariery hydrolipidowej i złagodzenie ewentualnych podrażnień. Używając obu składników, najlepiej stosować retinol wieczorem (ze względu na jego wrażliwość na światło słoneczne), a niacynamid zarówno rano, jak i wieczorem. Takie zabiegi mogą znacznie rozjaśnić i wygładzić cerę oraz spłycić zmarszczki.

Zalety stosowania niacynamidu

Stosowanie serum z niacynamidem może przynieść wiele korzyści dla zdrowia i wyglądu skóry twarzy. Do największych zalet tego kosmetyku należy:


  • Regulacja produkcji sebum.
  • Redukcja trądziku.
  • Zmniejszenie przebarwień.
  • Rozjaśnienie cery.
  • Działanie antyoksydacyjne.
  • Łagodzenie podrażnień.
  • Nawilżenie skóry.
  • Spłycenie zmarszczek.
  • Bezpieczeństwo stosowania.
  • Wybór stężenia niacynamidu.
  • Łatwość aplikacji.

Wady stosowania niacynamidu

Serum z niacynamidem jest bezpiecznym kosmetykiem i przynosi skórze wiele korzyści, jednak stosowanie go ma też swoje wady, do których należą:


  • Reakcje alergiczne.
  • Chwilowe podrażnienia skóry.
  • Regularność stosowania.
  • Nieodpowiednio dobrane stężenie niacynamidu.
  • Brak natychmiastowych efektów.
  • Współdziałanie z innymi produktami.

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepożądanych reakcji skórnych należy przerwać stosowanie serum z niacynamidem i skonsultować się z dermatologiem. Ważne jest, aby dostosować stężenie niacynamidu do indywidualnych potrzeb skóry i doświadczenia w jego używaniu.

Jak często stosować niacynamid?

Zaczynając stosowanie serum z niacynamidem zaleca się używanie go tylko raz dziennie. Kiedy skóra reaguje dobrze na ten składnik, można zwiększyć częstotliwość stosowania serum do dwóch razy dziennie (rano i wieczorem). Bardzo istotne jest dobranie odpowiedniego stężenia niacynamidu. Niektóre kosmetyki zawierają nawet 10 - 15% stężenia witaminy B3. Rozpoczynając stosowanie preparatów z niacynamidem warto wybierać te o stężeniu 3-5%. W przypadku cery wrażliwej najlepiej rozpocząć używanie niacynamidu od preparatów, gdzie jego stężenie nie przekracza 2-3%. Już nawet tak niewielkie stężenie wpływa pozytywnie na stan i wygląd skóry twarzy. Podsumowując, częstotliwość stosowania serum z niacynamidem powinna być uzależniona od indywidualnych potrzeb skóry i jej reakcji na ten składnik. Przed użyciem po raz pierwszy kosmetyku zawierającego niacynamid należy przeprowadzić test skórny na małym obszarze skóry, aby upewnić się, że nie pojawią się reakcje alergiczne.

Jak używać serum z niacynamidem?

Aplikacja serum z niacynamidem nie jest skomplikowana. Jednak aby zapewnić jak największa skuteczność jego działania, warto zastosować się do kilku wskazówek:

1. Serum z niacynamidem należy aplikować na oczyszczoną i osuszoną skórę twarzy.

2. Wystarczy nałożyć niewielką ilość produktu: około jednej lub dwóch kropli.

3. Można rozprowadzić serum na całej twarzy lub aplikować je punktowo na obszary, które wymagają szczególnej uwagi, jak np. na przebarwienia lub na zmarszczki.

4. Najlepiej jest delikatnie wklepać serum palcami, aby uniknąć rozciągania skóry.

5. Można masować skórę okrężnymi ruchami, aby pomóc wchłonąć się kosmetykowi.

6. Po wchłonięciu się serum należy nałożyć na twarz ulubiony krem.

7. W celu uzyskania najlepszych efektów należy stosować serum z niacynamidem regularnie.

Czym należy się kierować przy wyborze serum z niacynamidem?

Wybór serów z niacynamidem jest duży. Znalezienie dobrego kosmetyku może wymagać wypróbowania kilku produktów. W celu dokonania jak najlepszego wyboru warto kierować się kilkoma kryteriami:

Typ skóry - wybierz produkt, który będzie odpowiedni dla Twojego typu skóry. Niektóre sera zawierają składniki przeznaczone np. do cery tłustej, podczas gdy inne mogą być bardziej odpowiednie dla skóry suchej czy normalnej.

Stężenie niacynamidu - sera mają różne stężenia niacynamidu. W zależności od indywidualnych potrzeb skóry możesz zacząć od produktu z niższym stężeniem i stopniowo je zwiększać, jeśli będzie to konieczne.

Inne składniki - zapoznaj się z etykietą produktu, aby sprawdzić, jakie dodatkowe składniki zawiera i czy są one odpowiednie dla Twojej skóry.

Recenzje i opinie - poczytaj recenzje danego kosmetyku i opinie innych użytkowników, którzy go używali. Pozwoli Ci to dowiedzieć się, jak realnie działa i jakie efekty przynosi jego stosowanie.

Poznaj 5 najlepszych serów z niacynamidem w 2024 roku

Tworząc nasze recenzje produktów, bierzemy pod uwagę składy oraz badamy ich bezpieczeństwo. Analizujemy opinie ekspertów z branży oraz doświadczenia użytkowników produktu. Pozyskujemy rekomendacje od autoryzowanych sprzedawców, korzystamy z dostępnych źródeł wiedzy na temat składników aktywnych i ich działania. Osobiście weryfikujemy działanie, konsystencję, zapach i odczucia z używania produktów, oceniamy stosunek jakości do ceny.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe recenzje naszych redaktorów wraz z opisem każdego wskazanego produktu.

Nutridome, serum z niacynamidem 15%

Nutridome, serum z niacynamidem 15%
9,8/10

RANKING OGÓLNY

A+

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

  • wysokie stężenie niacynamidu
  • szybkie efekty
  • regeneruje skórę twarzy
  • intensywnie nawilża
  • spłyca zmarszczki
  • zapobiega utracie wody z warstw skóry
  • pomaga zwalczać trądzik
  • rozjaśnia cerę
  • wygodna aplikacja
  • cena

WADY

  • ograniczona dostępność

Nutridome, serum z niacynamidem 15%

Serum z niacynamidem 15% marki Nutridome to kosmetyk przeznaczony do codziennego stosowania. Jego skuteczność regenerująca i nawilżająca skórę jest zauważalna niemalże od pierwszego użycia. Wysokie stężenie niacynamidu sprawia, że serum doskonale radzi sobie z redukcją zmarszczek, niedoskonałości, przebarwień i rozjaśnieniem cery. Skóra twarzy zyskuje świeży i promienny wygląd. Serum Nutridome to również wspaniały środek pomocny w walce z trądzikiem. Niweluje zmiany oraz przyspiesza gojenie się blizn potrądzikowych. Do kosmetyku dodany jest kwas mlekowy, dodatkowo wspierający intensywną pielęgnację cery. Serum z niacynamidem marki Nutridome zostało poddane rygorystycznym badaniom, które potwierdziły, że substancje aktywne zawarte w formule skutecznie odżywiają, nawilżają i wspomagają walkę z niedoskonałościami skóry.
Dowiedz się więcej

AA, My Beauty Power, serum-booster z niacynamidem 10%

AA, My Beauty Power, serum-booster z niacynamidem 10%
8,2/10

RANKING OGÓLNY

B

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

  • dobry skład
  • wysokie stężenie niacynamidu
  • poprawia jedność i elastyczność skóry
  • rozjaśnia cerę
  • redukuje zmarszczki i niedoskonałości
  • przebadany dermatologicznie

WADY

  • mała pojemność
  • lepiąca konsystencja
  • nie nadaje się pod makijaż

AA, My Beauty Power, serum-booster z niacynamidem 10%

Seria kosmetyków My Beauty Power marki AA to połączenie ekstraktów roślinnych oraz niacynamidu i peptydów, które razem dbają o zdrowie i piękno cery. Serum-booster z tej linii przeznaczony jest do pielęgnacji każdego rodzaju cery. Zawiera aż 95% składników pochodzenia naturalnego w tym olej z pestek malin zapewniający jędrność i elastyczność skóry oraz niacynamid o stężeniu 10%. Kosmetyk doskonale radzi sobie z redukcją niedoskonałości, przebarwień i zmarszczek. Nawilża i wygładza skórę twarzy. Serum AA zostało przebadane dermatologicznie oraz zawiera hipoalergiczną kompozycję zapachową.
Dowiedz się więcej

La Roche-Posay, serum z niacynamidem 10%

La Roche-Posay, serum z niacynamidem 10%
7,9/10

RANKING OGÓLNY

C+

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

  • wysokie stężenie niacynamidu
  • nawilża i rozświetla cerę
  • zmniejsza widoczne objawy starzenia się skóry
  • łagodzi stany zapalne skóry twarzy

WADY

  • zbyt gęsta konsystencja utrudnia aplikację
  • skóra lekko się świeci po aplikacji
  • zawiera alkohol denaturowany
  • cena

La Roche-Posay, serum z niacynamidem 10%

Serum z niacynamidem marki La Roche-Posay zawiera witaminę B3 o stężeniu 10%, co czyni je skutecznym środkiem nawilżającym, wygładzającym i rozświetlającym cerę. W składzie serum znajduje się też kwas hialuronowy zatrzymujący wodę w głębszych warstwach skóry. Serum redukuje przebarwienia, łagodzi stany zapalne skóry takie jak trądzik i zmniejsza widoczne objawy starzenia się w postaci zmarszczek, plam pigmentacyjnych i linii mimicznych. Kosmetyk jest przeznaczony dla każdego rodzaju cery do codziennej pielęgnacji.
Dowiedz się więcej

Revolution Skincare, serum z niacynamidem 15%

Revolution Skincare, serum z niacynamidem 15%
7,7/10

RANKING OGÓLNY

C+

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

  • wysokie stężenie niacynamidu
  • nie podrażnia i nie uczula
  • redukuje zmarszczki i zmiany trądzikowe
  • nawilża skórę
  • redukuje nadmierne wydzielanie sebum

WADY

  • słaby efekt rozjaśniający cerę
  • może wysuszyć skórę
  • ograniczona dostępność

Revolution Skincare, serum z niacynamidem 15%

Wegańskie serum z niacynamidem o stężeniu 15% to propozycja marki Revolution Skincare do pielęgnacji każdego rodzaju cery, a w szczególności problematycznej i dojrzalej. Serum jest pomocne w walce z trądzikiem, redukuje pierwsze zmarszczki, a także nawilża przesuszoną skórę i kontroluje nadmierne wydzielanie sebum, przez co zapobiega rozszerzonym porom i tłustości skóry twarzy. Pomimo wysokiego stężenia niacynamidu kosmetyk jest bezpieczny do codziennego stosowania dzięki swojemu prostemu składowi - nie podrażnia i nie uczula.
Dowiedz się więcej

Ziaja, C.B3 niacynamid, serum do twarzy

Ziaja, C.B3 niacynamid, serum do twarzy
7,5/10

RANKING OGÓLNY

C

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

  • 96% składników pochodzenia naturalnego
  • nawilża skórę
  • wegańskie
  • przyjemny zapach
  • cena

WADY

  • nie wiadomo, jakie jest stężenie niacynamidu
  • zbyt słabe działanie jak na serum
  • pozostawia świecący film na skórze

Ziaja, C.B3 niacynamid, serum do twarzy

Seria kosmetyków C.B3 niacynamid marki Ziaja to produkty do pielęgnacji twarzy i ciała opierające swoje działanie na łagodnej formie witaminy C (sól sodowa fosforanu askorbylu) i witaminy B3 - niacynamidu. Kosmetyki są wegańskie i przeznaczone dla każdego typu skóry. Serum do twarzy z tej linii zawiera 96% składników pochodzenia naturalnego. W składzie poza niacynamidem i witaminą C znajduje się m.in. kompleks witamin B5, B6 i E o działaniu nawilżającym i odżywiającym skórę oraz kompleks ryżowych peptydów pochodzenia naturalnego wygładzających cerę i wyrównujących jej koloryt.
Dowiedz się więcej