0

Najlepsze suplementy ze skrzypem polnym rekomendowanych marek w 2024 roku!

Dowiedz się o dobroczynnych właściwościach skrzypu polnego i poznaj 5 propozycji sprawdzonych suplementów z tym składnikiem, aby cieszyć się zdrowym wyglądem skóry, włosów i paznokci!

Piękno to bardzo indywidualna kwestia. Standardy urody zmieniają się dość często, co można szczególnie zaobserwować na obrazach wielkich artystów na przestrzeni wieków. Jednak o prawdziwym pięknie nie świadczy budowa sylwetki, rodzaj fryzury czy rysy twarzy, a zdrowe i piękne włosy i paznokcie oraz świeża i promienna cera. Zadbane i odżywione są wyznacznikiem atrakcyjności i nie zmieni tego moda ani czas.

Z artykułu dowiesz się, jak zbudowana jest nasza skóra, włosy i paznokcie, jakie problemy najczęściej je dotykają oraz jakie suplementy diety można stosować, aby zapobiec większości tych dolegliwości i poprawić wygląd skóry, włosów i paznokci.

Budowa skóry, włosów i paznokci

Budowa skóry

Na budowę skóry składają się trzy główne warstwy: naskórek, skóra właściwa i tkanka podskórna.

Naskórek (łac.epidermis) - to najbardziej zewnętrzna warstwa skóry, która chroni przed przedostaniem się szkodliwych substancji do organizmu. Naskórek dzieli się na 5 warstw: rogową, jasną, ziarnistą, kolczystą, podstawną. Nad jego powierzchnię wyrasta łodyga włosa oraz por skórny. Naskórek składa się m.in.z melanocytów, które produkują melaninę - barwnik nadający skórze i włosom koloru. Ponadto melanina pochłania i rozprasza promienie UV, neutralizuje wolne rodniki oraz utrzymuje homeostazę w naskórku.

Skóra właściwa (łac. dermis) - znajduje się tuż pod warstwą naskórka. Jej grubość wynosi od 1 do 3 milimetrów. Znajdują się w niej naczynia krwionośne, gruczoły łojowe i potowe, liczne brodawki skórne, mięsień przywłośny, cebulka włosa oraz zakończenia nerwowe. Skóra właściwa charakteryzuje się sprężystością, elastycznością i wytrzymałością. Zbudowana jest z tkanki łącznej włóknistej i dzieli się na warstwy:

- siateczkowatą - to ok. 80% całej grubości skóry. Znajdują się w niej głównie włókna kolagenowe i elastynowe. To od jakości włókien kolagenowych zależy w dużej mierze wygląd skóry. Kiedy dochodzi do zmniejszenia produkcji kolagenu i elastyny skóra traci jędrność i sprężystość.

- brodawkową - zawiera tkankę łączną, a jej struktura jest pofalowana na skutek występowania licznych brodawek skórnych. Łączy się z naskórkiem.

Tkanka podskórna (łac. hypodermis) - jej główne zadanie to regulacja temperatury ciała. Zbudowana jest z tkanki tłuszczowej i znajdują się w niej naczynia krwionośne i limfatyczne, zakończenia nerwowe, dolne odcinki korzeni włosów i części wydalnicze gruczołów potowych.

Najczęstsze problemy skóry

Problemy skóry to różnorodne zaburzenia i schorzenia, które mogą dotyczyć różnych warstw skóry. Niektóre z nich wymagają specjalistycznego leczenia, a inne odpowiedniej i regularnej pielęgnacji. Do najczęstszych dolegliwości dermatologicznych należą:

Trądzik to powszechna dolegliwość, najczęściej występująca u młodych osób w wieku dojrzewania. Objawia się zaskórnikami, grudkami oraz krostkami. Trądzik może być spowodowany nadmierną produkcją sebum, zablokowaniem porów skóry, infekcją bakteryjną i zaburzeniami hormonalnymi.

Łuszczyca jest przewlekłą chorobą autoimmunologiczną, która poprzez nadmierny wzrost komórek skóry prowadzi do czerwonych, złuszczających się plam najczęściej suchych, swędzących, a także bolesnych.

Łojotok charakteryzuje się nadmiernym wydzielaniem sebum przez gruczoły łojowe. Jest to rodzaj nieprawidłowości stanu skóry, który może prowadzić do różnych problemów dermatologicznych.

Starzenie się skóry jest procesem naturalnym, najbardziej i najszybciej widocznym na twarzy. Objawia się pojawieniem się zmarszczek, linii mimicznych, utratą elastyczności, wiotkością, przebarwieniami i zanikiem blasku cery.

Łupież to najczęstsze schorzenie skóry głowy charakteryzujące się nadmiernym złuszczaniem się martwych komórek skóry w postaci białych łusek. Jest to przewlekła i łagodna dolegliwość, która może mieć różne przyczyny takie jak nadmierna produkcja łoju, nieodpowiednia pielęgnacja czy zmiany hormonalne.

Budowa włosa

Pojedynczy włos składa się głównie z łodygi i korzenia. Łodyga jest martwą częścią włosa, wystającą ponad powierzchnię skóry. Korzeń to część niewidoczna, osadzony jest w mieszku włosowym i w znacznej mierze odpowiada za wygląd i kondycję włosów.


Korzeń włosa jest umiejscowiony w zagłębieniu naskórka - mieszku włosowym. Mieszek włosowy zwany też pochewką lub osłonką chroni korzeń włosa i jest otoczony silną siecią naczyń krwionośnych i nerwowych. Zaokrąglony kształt dolnej części korzenia to cebulka. W cebulce włosa znajdują się bardzo aktywne komórki macierzy włosa, z których w wyniku podziału powstaje włos.

Brodawka włosa znajduje się pod korzeniem, jest silnie ukrwiona i posiada wiele zakończeń nerwowych, aby prawidłowo odżywiać włos i stymulować go do wzrostu. Brodawka dostarcza cebulce niezbędnych składników odżywczych. Jej zniszczenie skutkuje trwałą utratą włosa.

Najczęstsze problemy włosów

Do najczęstszych problemów włosów należą:

Wypadanie włosów: Nadmierna utrata włosów może być objawem problemów zdrowotnych lub niewłaściwej pielęgnacji. Przyczynami tej dolegliwości mogą być też niedobory składników odżywczych, zmiany hormonalne, nadmierne napięcie i stres lub choroby skóry głowy.

Przetłuszczanie się włosów: Nadmierne wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe skóry głowy może prowadzić do nieestetycznego przetłuszczania się włosów. Przetłuszczające się włosy wyglądają na nieświeże, cienkie i pozbawione objętości.

Suche i zniszczone włosy: Najczęściej włosy stają się suche i matowe na skutek częstego stosowania agresywnych środków do stylizacji, suszenia gorącym powietrzem, nadmiernego wystawiania na słońce czy korzystania z basenu z chlorowaną wodą.

Rozdwajanie końcówek: Ta dolegliwość może być skutkiem znacznego osłabienia struktury włosów przez różne czynniki zewnętrzne i/lub niewłaściwą pielęgnację.

Budowa paznokcia

Mogłoby się wydawać, że ze względu na swoje niewielkie rozmiary budowa paznokcia nie jest skomplikowana. Tymczasem nasz pojedynczy paznokieć składa się aż z 7 elementów, a każdy z nich pełni inną funkcję. Paznokieć zbudowany jest z następujących części:

Płytka paznokcia to twarda powłoka, która stanowi największą część paznokcia. Zbudowana jest głównie z keratyny i składa się z trzech warstw:

- grzbietowej,

- pośredniej,

- wewnętrznej.

Kolor płytki paznokcia zależny jest od unaczynienia skóry pod płytką.

Łożysko paznokcia znajduje się bezpośrednio pod płytką i łączy ją z naskórkiem. Odpowiada za przewodzenie substancji odżywczych.

Macierz paznokcia często nazywana jest również korzeniem. W macierzy powstają nowe komórki, które formują płytkę. Uszkodzenie macierzy widoczne jest np. w zdeformowanym wzroście paznokci.

Obłączek paznokcia to charakterystyczny mleczny półksiężyc. Znajduje się w górnej części paznokcia i łączy płytkę z macierzą. Najwyraźniej jest widoczny na kciukach. Jego całkowity brak na pozostałych paznokciach może świadczyć o problemach zdrowotnych.

Wał paznokcia chroni paznokieć przed uszkodzeniami. Obrąbek naskórkowy lub po prostu naskórek. Chroni macierz paznokcia przed infekcjami.

Wolny brzeg paznokcia to jego koniec, który nie przylega bezpośrednio do naskórka. Tę część należy regularnie przycinać.


Najczęstsze problemy paznokci

Stan paznokci bardzo często jest odbiciem kondycji organizmu. Wiele dolegliwości i chorób może objawiać się właśnie na paznokciach. Oto kilka najczęstszych problemów je dotykających.

Łamliwość: Paznokcie mogą się łamać i/lub rozdwajać przez niedobory składników odżywczych, nadmiernym korzystaniem z kosmetyków do paznokci, albo używaniem detergentów bez odpowiedniej ochrony dłoni.

Zmiany koloru: Paznokcie mogą przybierać różne kolory, takie jak żółtawy, brązowy, czy nawet zielony. Zmiany koloru mogą być spowodowane zakażeniami grzybicznymi, nadmiernym paleniem papierosów, lub mogą być oznaką innych problemów zdrowotnych.

Zgrubienie paznokci: Paznokcie mogą stawać się bardzo grube, co może być spowodowane infekcją grzybiczną, łuszczycą, lub też urazem mechanicznym.

Infekcje grzybiczne: Grzyby mogą zainfekować paznokcie, prowadząc do zmiany koloru, zgrubienia, czy też rozdwajania się paznokci.

Występowanie białych plam: Białe plamy na paznokciach mogą być spowodowane infekcjami grzybiczymi, alergiami, lub też być oznaką niedoboru składników odżywczych.

W przypadku wystąpienie jakichkolwiek zmian w strukturze paznokci, w kondycji włosów lub pojawieniu się problemów związanych z wyglądem skóry zawsze należy skonsultować się z odpowiednim specjalistą. Może on zalecić stosowanie medykamentów, specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych lub doradzić pomocną suplementację.

Skrzyp polny - właściwosci i zastosowanie

Skrzyp jest jedną z najstarszych roślin na świecie, powszechnie występującą też na terenie Polski. Skrzyp polny to bardzo popularna odmiana tej rośliny. Spotkać go można nie tylko w Europie, ale i Ameryce Północnej, północnej części Afryki czy w niektórych obszarach Azji.

Skrzyp polny zawdzięcza swoje prozdrowotne właściwości przede wszystkim zawartości korzystnych dla zdrowia składników. Spośród roślin leczniczych, to właśnie w skrzypie polnym znajduje się najwięcej łatwo przyswajalnej krzemionki. Ponadto skrzyp polny zawiera żelazo, mangan, kobalt oraz sole: potasu, wapnia i fosforu, a także witaminę C, kwasy organiczne – krzemowy, jabłkowy, askorbinowy i szczawiowy, oraz flawonoidy, saponiny, garbniki i sterole roślinne.

Skrzyp polny jest powszechnie stosowany w ziołolecznictwie i kosmetologii, gdyż pozytywnie wpływa na ogólną kondycję organizmu, a także pomaga dbać o urodę.

Dużą popularnością cieszą się suplementy diety ze skrzypem polnym, wzbogacone o witaminy i minerały, które dbają o kompleksowe wsparcie stanu włosów, skóry i paznokci oraz wspomagają ich zdrowy wygląd. Skrzyp jest pomocny w walce m.in. z wypadaniem włosów, przetłuszczaniem, łupieżem czy łamliwością i rozdwajaniem końcówek.

Skrzyp polny to nie tylko sprawdzony sposób na poprawę kondycji włosów, skóry i paznokci, ale również wsparcie w terapii wielu schorzeń i pomoc w poprawie funkcjonowania różnych narządów.

Dla kogo przeznaczone są suplementy diety ze skrzypem polnym?

Suplementy ze skrzypem polnym to oprócz zdrowej, zbilansowanej diety, prowadzenia higienicznego trybu życia i regularnej pielęgnacji doskonały środek wspierający walkę z najczęstszymi problemami skóry, włosów i paznokci. Z tego względu po preparaty zawierające tę roślinę powinny sięgnąć osoby zmagające się z łupieżem, z wypadaniem i łamliwością włosów oraz te chcące poprawić ich ogólny stan i sprawić, by pięknie wyglądały.

Ze względu na bogactwo krzemionki w skrzypie polnym, osoby chcące wzmocnić paznokcie i poprawić ich kondycję również docenią właściwości tej rośliny. Ponadto suplementacja skrzypu polnego przeznaczona jest dla osób zmagających się ze stanami zapalnymi skóry takimi jak łojotok czy trądzik.

Suplementy ze skrzypem polnym nie tylko mogą wzmocnić włosy, paznokcie i zadbać o dobrą kondycję skóry, ale także mogą być pomocne w zmniejszeniu bólu miesiączkowego, poprzez swoje działanie rozkurczowe. Kobiety zmagające się z obfitym krwawieniem menstruacyjnym dzięki właściwościom przeciwkrwiotocznym skrzypu również mogą go suplementować.

Osoby, które doświadczają nadmiernej potliwości, dzięki regularnemu przyjmowaniu skrzypu polnego mogą uporać się z tą przykrą dolegliwością. Skrzyp ma zdolność odprowadzania potu wraz z moczem, a nie przez skórę.

Mimo wielu korzyści wynikających z suplementacji skrzypu polnego, jego przyjmowanie nie jest wskazane dla osób z zaburzeniami pracy serca i nerek. Ostrożność w przyjmowaniu preparatów ze skrzypem powinny zachować kobiety w ciąży i karmiące piersią. Poza tym długotrwałe zażywanie suplementów ze skrzypem polnym może powodować niedobór witaminy B1. Z tego powodu podczas stosowania skrzypu polnego należy suplementować tę witaminę lub co kilka miesięcy robić przerwy w spożywaniu skrzypu polnego.

Zawsze należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania suplementów diety ze skrzypem polnym, a zwłaszcza w przypadku jakichkolwiek istniejących chorób, ciąży, karmienia piersią, przyjmowania leków lub spożywania innych suplementów diety.

Jakie efekty przynosi stosowanie suplementów diety ze skrzypem polnym?

Efekty regularnego przyjmowania suplementów diety ze skrzypem polnym mogą być różne i zależą od wielu czynników, takich jak indywidualne predyspozycje organizmu, stan zdrowia, jakość diety oraz rodzaj stosowanego preparatu. Jednak do najczęstszych efektów należą:

Poprawa kondycji włosów: Skrzyp polny, dzięki zawartości krzemionki, może wspomagać produkcję kolagenu, co wpływa korzystnie na elastyczność i wytrzymałość włosów. Suplementacja skrzypem wspomaga również walkę z nadmiernym wypadaniem włosów, ich łamliwością, łupieżem, przetłuszczaniem i rozdwajaniem końcówek.

Wzmocnienie paznokci: Krzemionka jest również istotna dla zdrowia paznokci, więc suplementacja skrzypem polnym może przyczynić się do wzmocnienia i poprawy wyglądu paznokci. Zapobiec ich łamliwości i przyspieszyć ich zdrowy wzrost.

Poprawa stanu skóry: Krzemionka wspomaga produkcję elastyny i kolagenu, co jest istotne w poprawie elastyczności skóry i może zapobiegać jej przedwczesnemu starzeniu. Ponadto suplementy ze skrzypem mogą okazać się pomocne w walce ze stanami zapalnymi skóry takimi, jak trądzik, łuszczyca czy łojotok.

Złagodzenie bóli menstruacyjnych: Dzięki swoim właściwościom rozkurczowym skrzyp polny może zmniejszyć odczuwanie bólu związanego z miesiączką.

Należy pamiętać, że nawet najlepsze suplementy nie mogą zastąpić zrównoważonej diety i zdrowego trybu życia. Efekty ich stosowania nie są gwarantowane i są uzależnione od indywidualnych predyspozycji organizmu.

Kluczowe składniki suplementów diety ze skrzypem polnym

Suplementy ze skrzypem polnym mogą zawierać różne komponenty, ale kluczowym składnikiem jest krzemionka (dwutlenek krzemu). Jest to główny składnik skrzypu polnego, który wspomaga produkcję kolagenu, utrzymuje elastyczność skóry i poprawia kondycję włosów, paznokci, kości i stawów. Co jeszcze mogą zawierać preparaty ze skrzypem polnym:


 • Flawonoidy: Skrzyp polny zawiera flawonoidy, które posiadają właściwości przeciwutleniające, wspomagające ochronę komórek przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.
 • Kwasy organiczne: obecne w skrzypie polnym, wspierają procesy metaboliczne i poprawiają ogólną kondycję organizmu.
 • Minerały i witaminy: Suplementy mogą także zawierać dodatkowe minerały, takie jak potas, magnez, żelazo, oraz witaminy, które wspomagają zdrowie.
 • Ekstrakt z pokrzywy zwyczajnej: Pokrzywa jest często dodawana do suplementów ze skrzypem, gdyż wspiera zdrowie skóry i włosów.
 • Biotyna (witamina B7): Jej obecność w suplementach ze skrzypem potęguje ich działanie. Biotyna zawiera cząsteczki siarki, niezbędne do prawidłowej syntezy keratyny - jednego z głównych budulców włosów i paznokci.

Skład suplementów ze skrzypem polnym różni się w zależności od producenta. Warto zawsze sprawdzić etykietę produktu, aby dowiedzieć się, jakie składniki zawiera.

Zalety stosowania suplementów diety ze skrzypem polnym

Do największych zalet stosowania suplementów diety ze skrzypem polnym należą:


 • Poprawa kondycji włosów.
 • Wzmocnienie paznokci.
 • Poprawa stanu skóry.
 • Wsparcie układu kostno-stawowego.
 • Złagodzenie bóli menstruacyjnych.
 • Ochrona antyoksydacyjna.
 • Łatwość stosowania.
 • Szeroki wybór preparatów.

Wady stosowania suplementów diety ze skrzypem polnym

Suplementacja skrzypu polnego może wiązać się też z różnymi niepożądanymi skutkami takimi jak:
 • Interakcje z lekami.
 • Nadmierna suplementacja.
 • Możliwość wystąpienia alergii.
 • Brak gwarancji skuteczności.
 • Brak standaryzacji wyciągów roślinnych.
 • Niedobory witaminy B1.
Większości tych wad można uniknąć, czytając uważnie informacje na opakowaniu suplementu i stosując się do zaleceń producenta dotyczących dawkowania. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z przyjmowaniem konkretnego preparatu warto skonsultować się z lekarzem.

Jak często przyjmować suplementy diety ze skrzypem polnym?

Suplementy diety ze skrzypem polnym przyjmowane są doustnie w postaci tabletek, płynów, proszku, kropli lub kapsułek. Częstotliwość ich stosowania uzależniona jest od zaleceń producenta lub wytycznych lekarza. Najczęściej wybieraną formą suplementu są tabletki i kapsułki. Przeważnie zażywa się 1-2 tabletkę/kapsułkę dziennie.

W niektórych przypadkach, szczególnie jeśli chodzi o poprawę kondycji skóry, włosów i paznokci, stosowanie suplementów ze skrzypem polnym może być przeprowadzane w cyklach. Przykładowo kilka miesięcy suplementacji, a następnie zrobienie przerwy na ok. miesiąc.

Zawsze należy obserwować reakcje swojego organizmu podczas przyjmowania suplementu. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości trzeba przerwać stosowanie preparatu i skonsultować się z lekarzem. Nieprawidłowe dawki lub nadmierna suplementacja mogą bowiem prowadzić do problemów zdrowotnych.

Przyjmowanie zbyt dużej ilości skrzypu polnego może spowodować kołatanie serca. W przypadku wystąpienia palpitacji serca po zażyciu ziela skrzypu polnego w jakiejkolwiek formie należy natychmiast zgłosić się do lekarza. Inne działania niepożądane mogą obejmować ból nerek, ból dolnej części pleców, ból podczas oddawania moczu, nudności lub wymioty, co może wskazywać na uszkodzenie nerek i wymagać konsultacji z lekarzem. Do łagodnych skutków ubocznych przyjmowania skrzypu polnego zalicza się rozstrój żołądka, biegunkę i zwiększone oddawanie moczu.

Zawsze należy czytać etykiety, na których znajdują się niezbędne informacje dotyczące stosowania danego preparatu i bezwzględnie się do nich stosować.

Czym kierować się przy wyborze suplementów diety ze skrzypem polnym?

Wybierając suplementy diety ze skrzypem polnym, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii, aby upewnić się co do skuteczności i bezpieczeństwa stosowania danego preparatu. Oto najważniejsze kryteria wyboru:

Skład: Przeczytaj etykietę suplementu, aby dowiedzieć się, ile krzemionki i innych składników aktywnych zawiera dany preparat i czy ilości składników są odpowiednie.

Standaryzacja składników: Upewnij się, że wyciągi roślinne zawarte w danym suplemencie mają standaryzację. Jest to gwarancja jakości otrzymanego preparatu i pewność, że każde jego opakowanie ma taki sam skład i takie samo stężenie składników.

Producent: Wybieraj suplementy od renomowanych producentów. Zawsze sprawdź, czy dana marka posiada certyfikaty jakości i przestrzega standardów bezpieczeństwa produkcji suplementów.

Forma suplementu: Wybierz formę suplementu, która jest najbardziej dla Ciebie wygodna w stosowaniu.

Recenzje i opinie: Przeczytaj recenzje i opinie innych użytkowników na temat danego produktu. Dzięki temu dowiesz się jak w praktyce działa suplement, który chcesz wybrać.

Zalecenia lekarza lub dietetyka: Jeśli masz problemy zdrowotne, niedobory składników odżywczych skonsultuj się z lekarzem lub dietetykiem w celu uzyskania odpowiednich zaleceń dotyczących suplementacji.

Poznaj 5 najlepszych suplementów ze skrzypem polnym w 2024 roku

Tworząc nasze recenzje produktów, bierzemy pod uwagę składy oraz badamy ich bezpieczeństwo. Analizujemy opinie ekspertów z branży oraz doświadczenia użytkowników produktu. Pozyskujemy rekomendacje od autoryzowanych sprzedawców, korzystamy z dostępnych źródeł wiedzy na temat składników aktywnych i ich działania. Osobiście weryfikujemy działanie, konsystencję, zapach i odczucia z używania produktów, oceniamy stosunek jakości do ceny.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe recenzje naszych redaktorów wraz z opisem każdego wskazanego produktu.

Nutridome, Skrzyp polny, suplement diety w tabletkach

Nutridome, Skrzyp polny, suplement diety w tabletkach
9,8/10

RANKING OGÓLNY

A+

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

 • dobre połączenie składników
 • ekstrakty posiadają standaryzację
 • zawiera witaminę B1, którą należy suplementować podczas spożywania skrzypu polnego
 • zapobiega wypadaniu i łamliwości włosów
 • nawilża naskórek
 • reguluje wydzielanie sebum
 • wzmacnia paznokcie
 • stymuluje wzrost zdrowych włosów
 • cena

WADY

 • dostępny jedynie w sklepie i aplikacji Nutridome

Nutridome, Skrzyp polny, suplement diety w tabletkach

Marka Nutridome przygotowała starannie opracowany kompleks witamin i minerałów oparty na działaniu skrzypu polnego, skutecznie wspomagający zdrowy i piękny wygląd skóry włosów i paznokci. Regularne przyjmowanie suplementu wzmacnia włosy i zapobiega ich wypadaniu oraz łamliwości. Dodatkowo suplement Nutridome zawiera ekstrakt z pokrzywy zwyczajnej potęgujący działanie skrzypu, a ponadto regulujący prawidłowe wydzielanie sebum. Kwas foliowy i witaminy z grupy B odpowiadają za nawilżenie naskórka i stymulują zdrowy wzrost włosów. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż w tabletkach znajduje się witamina B1, której niedobory może powodować spożywanie skrzypu polnego, więc nie ma potrzeby, aby oddzielnie ją suplementować. Suplement diety Nutridome został poddany rygorystycznym badaniom, które potwierdziły, że substancje czynne zawarte w formule wspierają zdrowie skóry, włosów i paznokci. Należy przyjmować 2 tabletki dziennie.
Dowiedz się więcej

Sundose, For Hair Growth, suplement diety w kapsułkach

Sundose, For Hair Growth, suplement diety w kapsułkach
8,2/10

RANKING OGÓLNY

B

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

 • dobre połączenie składników
 • ekstrakt ze skrzypu ma standaryzację
 • poprawia kondycję i wygląd paznokci oraz włosów
 • wspiera zdrowy wzrost włosów i utrzymuje ich prawidłową pigmentację

WADY

 • mało wydajne opakowanie
 • nieprzyjemny zapach
 • dość duże kapsułki

Sundose, For Hair Growth, suplement diety w kapsułkach

Suplement diety marki Sundose zawiera składniki wspierające zdrowy wzrost włosów i paznokci, zapobiegające wypadaniu i łamliwości kosmyków, a także poprawiające ich wygląd. W składzie jednej kapsułki znajduje się ekstrakt ze skrzypu polnego, siarka organiczna, biotyna, selen i miedź. To połączenie zapewnia skuteczną poprawę kondycji paznokci i włosów, a także pomaga utrzymać ich prawidłową pigmentację. Zalecana dzienna porcja to 2 kapsułki.
Dowiedz się więcej

Skrzypovita, Biotyna Complex, suplement diety w tabletkach

Skrzypovita, Biotyna Complex, suplement diety w tabletkach
8,0/10

RANKING OGÓLNY

C+

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

 • zawiera witaminę B1
 • dobre przyswajanie biotyny
 • korzystnie wpływa na stan i wygląd skóry, włosów i paznokci
 • duża ilość biotyny w 1 tabletce

WADY

 • producent nie podaje standaryzacji ekstraktów roślinnych
 • poza ilością biotyny małe dawki składników
 • zawiera sztuczne barwniki

Skrzypovita, Biotyna Complex, suplement diety w tabletkach

Biotyna Complex marki Skrzypovita to kompozycja witamin, które korzystnie wpływają na stan skóry, włosów i paznokci. W 1 tabletce znajduje się 350 mikrogramów biotyny, co jest bardzo zadowalającą ilością. Działanie biotyny wspiera ekstrakt ze skrzypu polnego i ekstrakt z ziela pokrzywy oraz witaminy A, C, B2, B6, B1 i B5, co sprawia, że biotyna jest dobrze przyswajana i wchłaniana. Dodatek cynku wspiera zdrowie włosów i paznokci oraz nadaje im pięknego wyglądu. Witamina C stymuluje produkcję kolagenu, co wpływa na odżywienie i poprawę wyglądu skóry. Producent zaleca spożyć 1 tabletkę dziennie.
Dowiedz się więcej

Humavit, Skrzyp i Pokrzywa, suplement diety w tabletkach

Humavit, Skrzyp i Pokrzywa, suplement diety w tabletkach
7,9/10

RANKING OGÓLNY

C+

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

 • dobre połączenie składników
 • duża ilość tabletek w opakowaniu (150)
 • cena

WADY

 • średnie działanie
 • producent nie podaje standaryzacji ekstraktów
 • duże tabletki
 • nieprzyjemny zapach i smak
 • dawkowanie (2 x dziennie 2 tabletki)

Humavit, Skrzyp i Pokrzywa, suplement diety w tabletkach

Skrzyp i pokrzywa to suplement diety marki Humavit oparty na bazie drożdży piwowarskich. Te trzy składniki wspierają się nawzajem, aby zadbać o zdrowie i wygląd skóry, włosów i paznokci. Drożdże zapobiegają przetłuszczaniu się i wypadaniu włosów, a także przedwczesnemu siwieniu. Dzięki zawartości chromu wspomagają utrzymanie prawidłowej masy ciała. Skrzyp i pokrzywa zapobiegają łamliwości i wypadaniu włosów oraz wzmacniają płytkę paznokcia. Zalecana dzienna porcja to 4 tabletki, przyjmowane po dwie dwa razy dziennie.
Dowiedz się więcej

ZALETY

 • wspiera zdrowie skóry włosów i paznokci
 • zapobiega wypadaniu i łamliwości włosów
 • wzmacnia płytkę paznokcia
 • cena

WADY

 • producent nie podaje standaryzacji wyciągu ze skrzypu
 • bardzo małe dawki składników
 • nieprzyswajalna forma cynku (tlenek cynku)
 • należy stosować przez co najmniej 3 miesiące

Doppelherz, Aktiv, Na włosy i paznokcie, suplement diety w kapsułkach

Suplement diety Doppelherz Aktiv opiera swoje działanie na zawartości skrzypu polnego, cynku i biotyny. Składniki te są nieocenione we wsparciu zdrowia skóry, włosów i paznokci. Zapobiegają wypadaniu i łamliwości kosmyków, nawilżają naskórek i wzmacniają płytkę paznokcia. W składzie suplementu znajduje się również wiele innych składników jak np. witamina C, miedź, olej z pszenicy czy aminokwasy siarkowe. Producent zaleca spożycie 1 kapsułki dziennie po posiłku oraz przyjmowanie suplementu przez minimum 3 miesiące.
Dowiedz się więcej