0

Najlepsze suplementy z resweratrolem rekomendowanych marek w 2024 roku!

Zapoznaj się z 5 propozycjami suplementów z resweratrolem i zapewnij sobie zdrowie oraz wsparcie dla całego organizmu!

Choroby cywilizacyjne takie jak nadciśnienie, cukrzyca, otyłość, choroby sercowo-naczyniowe czy zaburzenia zdrowia psychicznego są przyczyną poszukiwań coraz to nowszych rozwiązań i leków umożliwiających uporanie się z tymi palącymi problemami. Leki poszukiwane są w laboratoriach w wyniku reakcji chemicznych, ale również są pozyskiwane z darów, które oferuje natura. Jednym z takich składników jest resweratrol. Można znaleźć go w wielu roślinach rosnących dosłownie naokoło nas. Z artykułu dowiesz się, czym właściwie jest resweratrol, jakie są jego właściwości oraz poznasz najlepsze suplementy zawierające tę jakże cenną substancję.

Resweratrol - czym jest?

Resweratrol jest substancją pochodzenia roślinnego. Zaliczany jest do polifenoli, czyli organicznych związków chemicznych, wykazujących intensywne działanie antyoksydacyjne. Ich naturalnym źródłem jest większość roślin jadalnych, a ich największe stężenie występuje w skórkach owoców. Resweratrol posiada właściwości chroniące rośliny przed np. wirusami i grzybami. Obecnie potwierdzono obecność tej substancji w około 70 gatunkach roślin. Znaleźć go można głównie w korzeniu rdestowca japońskiego (ostrokończystego), ciemnych winogronach (szczególnie w pestkach i skórce), truskawkach, malinach i morwie, a także w czerwonym winie. Do innych źródeł bogatych w resweratrol należą:

● surowe kakao (ciemna czekolada),

● żurawina,

● borówka brusznica,

● borówka amerykańska,

● czarna porzeczka,

● orzeszki ziemne,

● jagody,

● pistacje.

Właściwości resweratrolu

Szereg badań wykazało, że resweratrol posiada wiele cennych właściwości mogących w korzystny sposób wpłynąć na zdrowie wielu układów i narządów w organizmie. Najważniejszym atutem tej substancji jest działanie antyoksydacyjne. Resweratrol posiada zdolność neutralizowania wolnych rodników. Rozwijają się one na skutek m.in. złych nawyków związanych ze stylem życia, takich jak palenie tytoniu, zanieczyszczenia środowiska, niezdrowej diety czy nadmiernej ekspozycji na słońce. Wolne rodniki uszkadzają komórki i przyczyniają się do szybszego procesu starzenia, a nawet chorób zagrażających życiu.

Resweratrol wykazuje także działanie przeciwwirusowe, przeciwgrzybiczne, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Posiada też zdolność do zapobiegania powstawaniu zakrzepów żylnych. Ze względu na działanie przeciwzapalne, resweratrol zapobiega również gromadzeniu się blaszki miażdżycowej i cholesterolu LDL (jego duże ilości są bardzo niekorzystne dla zdrowia) w naczyniach krwionośnych i chroni tym samym organizm przed miażdżycą i zawałem mięśnia sercowego.

Badania przeprowadzone przez naukowców z Centrum Badań Żywienia na Uniwersytecie Northumbria w Wielkiej Brytanii dowiodły, że resweratrol zwiększa przepływ krwi do mózgu, co przekłada się na znaczną poprawą funkcjonowania mózgu. Oznacza to, że suplementacja resweratrolu może zapobiec występowaniu chorób takich jak Alzheimer czy demencja.

Ze względu na budowę przestrzenną wyróżnia się resweratrol w postaci cis oraz trans. Za biologicznie aktywną uznaje się postać trans. Ta odmiana resweratrolu znajduje się w suplementach.

Suplementy z resweratrolem

Duże zainteresowanie resweratrolem sprawia, że na rynku suplementów diety występuje bardzo wiele preparatów zawierających ten cenny składnik. Resweratrol jest najczęściej dostępny w kapsułkach, tabletkach, saszetkach, oraz w płynie.

Najczęściej w suplementach z resweratrolem, ta substancja pozyskiwana jest z ekstraktu z korzenia rdestowca japońskiego i ze skórek winogron oraz z czerwonego wina.

Nie istnieje zalecana dzienna dawka resweratrolu, która jest uznawana za skuteczną we wspomaganiu zdrowia organizmu. Dawki tego składnika uzależnione są od wieku, masy ciała czy rodzaju choroby. Zawsze na ulotce dołączonej do każdego suplementu umieszczone są szczegółowe informacje dotyczące zawartości resweratrolu i zalecanych dziennych dawek. Jednak wszelkie wątpliwości należy skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.

Resweratrol jest substancją uznawaną za bezpieczną w stosowaniu i niepowodującą występowania skutków ubocznych. Jednak spożycie go w nadmiernych ilościach (powyżej 3 g na każdy kg masy ciała) może skutkować spadkiem ilości białych i czerwonych krwinek. Może też doprowadzić do wahań apetytu i utraty masy ciała. Resweratrol może też wchodzić w interakcje z lekami przyjmowanymi rutynowo (np. lekami przeciwzakrzepowymi). Dlatego jego długotrwałą suplementację należy skonsultować z lekarzem.

Resweratrol - dla kogo?

Resweratrol ze względu na swoje szerokie spektrum właściwości może być stosowany przez wszystkie osoby dorosłe zmagające się z wieloma dolegliwościami, na które resweratrol ma udowodnione, korzystne działanie. Można również przyjmować go profilaktycznie, aby z kolei zapobiec występowaniu wielu chorób.

Z pewnością właściwości resweratrolu docenią osoby o zwiększonym ryzyku chorób układu sercowo-naczyniowego. Dzięki jego zdolnościom do obniżenia poziomu cholesterolu LDL, a zwiększenia poziomu cholesterolu HDL obniża się prawdopodobieństwo wystąpienia np. miażdżycy czy zawału serca. Również osoby z zaburzeniami metabolicznymi i stanem przedcukrzycowym mogą stosować resweratrol, gdyż obniża on poziom insuliny.

Resweratrol to jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy występujących w naturze. Jego suplementacja pozwala zapobiec starzeniu się organizmu poprzez neutralizowanie wolnych rodników. Resweratrol poprawia też kondycję i wygląd skóry, na której widoczne są pierwsze oznaki starzenia.

Osoby regularnie uprawiające sport także skorzystają z cennych właściwości resweratrolu. Wykazano, że ten składnik wspomaga przyrost masy mięśniowej, poprawia wydolność organizmu oraz zwiększa zasoby energii.

Przeciwwskazaniem do stosowania resweratrolu jest anemia, ponieważ resweratrol obniża wchłanianie żelaza z pożywienia. Ponadto wchodzi w interakcję m.in. ze statynami, środkami przeciwbólowymi oraz lekami hipotensyjnymi, przeciwzakrzepowymi, przeciwgrzybiczymi i przeciwhistaminowymi.

Przed rozpoczęciem przyjmowania suplementów z resweratrolem zawsze należy skonsultować się z lekarzem.

Jakie efekty przynosi stosowanie suplementów z resweratrolem?

Do głównych korzyści stosowania resweratrolu należy ochrona przed stresem oksydacyjnym. Składnik ten jako silny przeciwutleniacz zapobiega uszkodzeniom komórek, a tym samym znacznie spowalnia procesy starzenia się całego organizmu.

Ponadto resweratrol działa przeciwzapalnie i wspiera pracę układu odpornościowego. Obniża też poziom insuliny, co pozwala utrzymać prawidłową wagę i zapobiegać cukrzycy. Pomaga poprawić krążenie i ma korzystny wpływ na metabolizm glukozy i lipidów.

Regularna suplementacja resweratrolu może również zapobiegać chorobom serca poprzez obniżenie poziomu „złego cholesterolu” (LDL) i zwiększenie poziomu „dobrego” cholesterolu (HDL). Może wspomagać także funkcje poznawcze i chronić mózg przed obniżeniem jego wydajności związanej z wiekiem.

Należy jednak mieć na uwadze że skuteczność suplementów z resweratrolem może się różnić w zależności od indywidualnych predyspozycji organizmu. Zawsze warto skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem przyjmowania suplementu, szczególnie w przypadku istniejących chorób, zażywania leków, ciąży lub karmienia piersią.

Zalety

Stosowanie suplementów z resweratrolem wykazuje szereg korzyści zdrowotnych. Do najważniejszych zalet spożywania tej substancji należy:

 • Działanie antyoksydacyjne.
 • Spowolnienie procesów starzenia się organizmu.
 • Poprawa kondycji skóry.
 • Ochrona przed cukrzycą.
 • Wsparcie dla układu krążenia.
 • Wsparcie zdrowia serca.
 • Wsparcie funkcji poznawczych i pracy mózgu.
 • Pomoc w zapobieganiu otyłości.
 • Zwiększenie poziomu „dobrego” cholesterolu.

Wady

Jak każdy suplement diety, tak i resweratrol może wiązać się z pewnymi wadami podczas jego stosowania. Oto przykłady:

 • Nieprawidłowe dawkowanie.
 • Brak oczekiwanych efektów.
 • Możliwość interakcji z lekami.
 • Możliwość wystąpienia niepożądanych reakcji na resweratrol.

Jak stosować suplementy z resweratrolem?

Suplementy z resweratrolem przyjmowane są doustnie w postaci tabletek, kapsułek, płynu lub proszku do rozpuszczenia w wodzie. Resweratrol należy stosować codziennie według zaleceń lekarza lub informacji podanych przez producenta. Zalecane dzienne dawki preparatu również znajdują się na opakowaniu każdego suplementu. Należy się do nich stosować i nie przekraczać podanych jednorazowych porcji.

Podczas stosowania suplementów z resweratrolem ważne jest obserwowanie reakcji organizmu na ten składnik. Jeśli wystąpią jakiekolwiek niepokojące objawy, należy przerwać stosowanie suplementu i skonsultować się z lekarzem.

Na co zwrócić uwagę wybierając suplementy z resweratrolem?

Przy wyborze suplementów z resweratrolem warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii, aby mieć pewność, że produkt jest bezpieczny i skuteczny. Oto kilka wskazówek:

Zawartość resweratrolu: Zwróć uwagę na dawkę substancji w jednej porcji. Dostosuj ją do potrzeb swojego organizmu.

Czystość i jakość suplementu: Sprawdź skład preparatu i upewnij się, że nie zawiera zbędnych dodatków, wypełniaczy, barwników ani substancji chemicznych. Szukaj suplementów z czystym resweratrolem, bez zbędnych dodatków. Zwróć także uwagę na standaryzację ekstraktu roślinnego. Jest to gwarantem dobrej jakości resweratrolu.

Postać suplementu: Wybierz taką postać preparatu z resweratrolem, która jest dla Ciebie najłatwiejsza w przyjmowaniu.

Renoma producenta: Wybieraj suplementy z resweratrolem renomowanych i uznanych producentów, którzy przestrzegają dobrych praktyk ich wytwarzania popartych certyfikatami.

Opinie i recenzje: Zapoznaj się z opiniami innych użytkowników na temat konkretnego suplementu z resweratrolem, aby uzyskać informacje na temat jego skuteczności, jakości i ewentualnych skutków ubocznych.

Poznaj 5 najlepszych suplementów z resweratrolem w 2024 roku

Tworząc nasze recenzje produktów, bierzemy pod uwagę składy oraz badamy ich bezpieczeństwo. Analizujemy opinie ekspertów z branży oraz doświadczenia użytkowników produktu. Pozyskujemy rekomendacje od autoryzowanych sprzedawców, korzystamy z dostępnych źródeł wiedzy na temat składników aktywnych i ich działania. Osobiście weryfikujemy działanie, konsystencję, zapach i odczucia z używania produktów, oceniamy stosunek jakości do ceny.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe recenzje naszych redaktorów wraz z opisem każdego wskazanego produktu.

Mel Skin, Resweratrol, suplement diety, 60 kapsułek

Mel Skin, Resweratrol, suplement diety, 60 kapsułek
9,9/10

RANKING OGÓLNY

A+

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

 • Prosty skład
 • Duża zawartość resweratrolu w dziennej porcji (400 mg)
 • Wysoka przyswajalność resweratrolu
 • Wspiera układ krwionośny i pracę serca
 • Działa antyoksydacyjnie
 • Zwiększa poziom zdrowego cholesterolu we krwi
 • Spowalnia procesy starzenia się organizmu
 • Wspiera układ odpornościowy
 • Wspomaga przyrost masy mięśniowej
 • Suplement jest wegański
 • Łatwe w stosowaniu kapsułki
 • Wydajne opakowanie

WADY

 • Dostępny tylko w wybranych sklepach

Mel Skin, Resweratrol, suplement diety, 60 kapsułek

Marka Mel Skin stworzyła wegańskie kapsułki z resweratrolem pozyskanym z ekstraktu z korzenia rdestowca ostrokończystego - rośliny będącej najbogatszym źródłem tej dobroczynnej substancji. Kapsułki Mel Skin odznaczają się bardzo prostym składem, dużą zawartością resweratrolu w dziennej porcji - 400 mg oraz jego wysoko przyswajalną postacią (trans-resweratrol). Stosowanie resweratrolu przede wszystkim wspomaga układ odpornościowy, układ krwionośny oraz pracę serca. Dodatkowo zwiększa poziom zdrowego cholesterolu we krwi, spowalnia procesy starzenia się skóry, dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnym oraz wspomaga przyrost masy mięśniowej. Jest to szczególnie istotne dla osób regularnie uprawiających sporty. Suplement diety Mel Skin z resweratrolem został poddany rygorystycznym badaniom, które potwierdziły, że substancja czynna zawarta w formule preparatu skutecznie wspomaga układ odpornościowy i krwionośny oraz wspiera zdrowie organizmu. Zalecane dzienne spożycie to 2 kapsułki.
Dowiedz się więcej

Now Foods, Natural Resweratrol, suplement diety, 120 kapsułek

Now Foods, Natural Resweratrol, suplement diety, 120 kapsułek
7,7/10

RANKING OGÓLNY

C+

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

 • Dobry skład
 • Ekstrakt z rdestowca ma standaryzację
 • Wspiera pracę układu sercowo-naczyniowego
 • Działa antyoksydacyjnie
 • Utrzymuje prawidłowe ciśnienie krwi
 • Wspomaga kontrolowanie masy ciała
 • Łatwe dawkowanie
 • Dużo kapsułek w opakowaniu (120)

WADY

 • Niezbyt duża zawartość resweratrolu w jednej porcji
 • Nieprzyjemny posmak po połknięciu kapsułki
 • Wysoka cena

Now Foods, Natural Resweratrol, suplement diety, 120 kapsułek

Natural Resweratrol marki Now Foods to suplement diety w postaci wegańskich kapsułek. Resweratrol w suplemencie pochodzi z ekstraktu z rdestowca ostrokończystego oraz z ekstraktu z czerwonego wina. W jednej porcji znajduje się 200 mg naturalnego trans-resweratrolu. Stosowanie suplementu działa korzystnie na pracę układu sercowo-naczyniowego, chroni komórki organizmu przed stresem oksydacyjnym oraz utrzymuje prawidłowe ciśnienie krwi. Może być także przydatny dla osób stosujących diety odchudzające, gdyż ułatwia kontrolowanie masy ciała. Zalecane dzienne spożycie preparatu Now Foods to 1 kapsułka.
Dowiedz się więcej

Swanson, Resweratrol, suplement diety, 30 kapsułek

Swanson, Resweratrol, suplement diety, 30 kapsułek
7,6/10

RANKING OGÓLNY

C+

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

 • Dobry skład
 • Zwalcza wolne rodniki
 • Zapobiega szybszemu starzeniu się skóry
 • Wspiera odporność i układ krwionośny
 • Zapewnia zdrowy poziom tłuszczów
 • Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie metabolizmu lipidów i glukozy
 • Łatwe w stosowaniu

WADY

 • Brak standaryzacji ekstraktu
 • Zawartość resweratrolu mogłaby być większa
 • Mało kapsułek w opakowaniu

Swanson, Resweratrol, suplement diety, 30 kapsułek

Popularna marka suplementów diety - Swanson oferuje resweratrol w kapsułkach. Substancja znajdująca się w preparacie została pozyskana z ekstraktu z korzenia rdestowca ostrokończystego. Resweratrol jest silnym antyoksydantem zwalczającym wolne rodniki odpowiedzialne za uszkadzanie komórek skóry, co przyczynia się m.in. do szybszego starzenia się skóry. Dodatkowo ten składnik wspiera odporność organizmu, układ krwionośny, zdrowy poziom tłuszczów oraz prawidłowe funkcjonowanie metabolizmu lipidów i glukozy. W dziennej porcji znajduje się 250 mg resweratrolu. Zaleca się przyjmować 1 kapsułkę raz dziennie.
Dowiedz się więcej

ForMeds, Bicaps, Resweratrol, suplement diety, 60 kapsułek

ForMeds, Bicaps, Resweratrol, suplement diety, 60 kapsułek
7,4/10

RANKING OGÓLNY

C

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

 • Dobry skład
 • Z witaminą C
 • Duża dawka witaminy C w jednej porcji - 175 mg
 • Wspiera odpornośc organizmu i układ krwionośny
 • Poprawia stan kości i skóry
 • Zapobiega uczuciu zmęczenia
 • Wydajne opakowanie
 • Wegańskie kapsułki

WADY

 • Mała dawka resweratrolu
 • Nieestetyczne opakowanie
 • Nieprzyjemny smak kapsułek

ForMeds, Bicaps, Resweratrol, suplement diety, 60 kapsułek

Suplement diety Bicaps zawiera resweratrol i witaminę C zamknięte w wegańskich kapsułkach. Oba składniki wspierają zdrowie układu odpornościowego i układu krwionośnego. Witamina C dodatkowo uczestniczy w produkcji kolagenu, dzięki czemu zapewnia dobry stan kości i skóry. Suplement zapobiega również uczuciu zmęczenia i znużenia. Resweratrol w preparacie Bicaps został pozyskany ze skórek winogron. Jedna porcja zawiera 100 mg tej substancji. Dzienne spożycie to 1 kapsułka.
Dowiedz się więcej

Natural Herbs, Resweratrol, suplement diety, 120 kapsułek

Natural Herbs, Resweratrol, suplement diety, 120 kapsułek
7,0/10

RANKING OGÓLNY

C

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

 • Dobry skład
 • Z prebiotykiem
 • Wspiera mikroflorę jelitową
 • Chroni komórki organizmu przed starzeniem
 • Obniża poziom „złego” cholesterolu we krwi
 • Zapobiega zakrzepom żylnym
 • Dużo kapsułek w opakowaniu
 • Wegański
 • Korzystna cena

WADY

 • Bardzo mała zawartość resweratrolu
 • Trudne w połknięciu kapsułki
 • Nieprzyjemny smak i zapach
 • Ograniczona dostępność

Natural Herbs, Resweratrol, suplement diety, 120 kapsułek

Wegańskie kapsułki z resweratrolem od Natural Herbs zostały wzbogacone prebiotykiem z korzenia cykorii, który wspiera mikroflorę jelitową, dzięki czemu przyjmowanie suplementu nie podrażnia żołądka. Resweratrol w suplemencie został pozyskany z ekstraktu ze skórek winogron. Stosowanie preparatu chroni komórki organizmu przed uszkodzeniem, obniża poziom „złego” cholesterolu i zapobiega tworzeniu się zakrzepów żylnych. W dziennej dawce suplementu Natural Herbs znajduje się 50 mg resweratrolu. Zalecana jednorazowa porcja to 1 kapsułka.
Dowiedz się więcej