0

Najlepsze samoopalacze w piance rekomendowanych marek w 2024 roku!

Zapoznaj się z 5 propozycjami sprawdzonych samoopalaczy w piance i postaw na zjawiskową i bezpieczną opaleniznę!

Lato i słońce kojarzą się nie tylko z wakacjami i długimi ciepłymi dniami, ale także ze złocistą opalenizną, która aż promienieje i błyszczy. Niestety nadmierna ekspozycja na słońce nie jest korzystna ani dla zdrowia skóry, ani reszty organizmu. Może przyczynić się do wielu problemów i dolegliwości, których konsekwencje mogą być tragiczne. Z poniższego artykułu dowiesz się jak zadbać o bezpieczeństwo skóry i zdrowia podczas opalania, a także jakich kosmetyków używać, aby uzyskać efekt opalonej skóry bez niepotrzebnego ryzyka.

Skóra człowieka

Skóra człowieka to największy organ o skomplikowanym systemie, chroniący organizm przed działaniem świata zewnętrznego. W trosce o zdrowie i dobre samopoczucie ważne jest utrzymywanie skóry w jak najlepszej kondycji, aby prawidłowo spełniała swoje funkcje i oczywiście pięknie wyglądała.

Na skórę oddziałuje wiele czynników takich jak stres, niewłaściwa dieta, kontakt z toksycznymi substancjami, promieniowanie UV. Nieprawidłowe dbanie o skórę może spowodować, że utraci ona zdolność ochrony naszego organizmu przed szkodliwym działaniem wielu elementów. Osłabieniu ulegnie jej naturalna warstwa ochronna - płaszcz wodno-lipidowy. A kiedy zrobi się cieńszy, skóra stanie się bardziej wrażliwa, podatna na infekcje, szybciej się zestarzeje, a nawet poważnie zachoruje.

Wytrzymałość skóry sprawia, że doskonale chroni wewnętrzne tkanki i narządy. Za pomocą doskonale rozwiniętego systemu receptorów dostarcza do mózgu informacje o otoczeniu i dba, aby ciało dostosowało się do warunków panujących na zewnątrz.

Budowa skóry

Przyjmuje się, że skóra dorosłego człowieka wynosi do 2 m², a grubość od 0,5 mm do 5 mm. Co ciekawe osoby pracujące w trudnych warunkach mogą mieć na dłoniach skórę grubszą - nawet do 10 mm. Skóra zbudowana jest z naskórka oraz skóry właściwej, która z tkankami leżącymi głębiej łączy się za pomocą tkanki podskórnej.


Naskórek (epidermis): To najbardziej zewnętrzna warstwa skóry, składająca się z kilku warstw komórek. Głównym typem komórek w naskórku są keratynocyty, które produkują keratynę - białko nadające skórze jej wytrzymałości. Naskórek nie posiada naczyń krwionośnych, dlatego rogowacieje, czyli obumiera, i systematycznie się złuszcza. A zrogowaciałe komórki zastępowane są przez nowe. W tej warstwie obecne są melanocyty, produkujące melaninę - barwnik, od którego zależy karnacja. Naskórek dzieli się na 5 warstw: rogową, jasną, ziarnistą, kolczystą, podstawną.

Skóra właściwa (dermis): To warstwa znajdująca się tuż pod naskórkiem. Skóra właściwa zawiera wiele ważnych struktur, takich jak naczynia krwionośne, włókna kolagenowe i elastynowe, a także gruczoły potowe i łojowe. Kolagen nadaje skórze elastyczności wytrzymałości, natomiast elastyna pozwala jej na rozciąganie i kurczenie się. W skórze właściwej znajdują się również zakończenia nerwowe i receptory czuciowe, umożliwiające odbieranie bodźców zmysłowych, takich jak dotyk, ból i temperatura. Skóra właściwa składa się z warstw:

- brodawkowatej - to górna warstwa skóry właściwej, znajdująca się bezpośrednio pod naskórkiem. Jest to warstwa bogata w naczynia krwionośne, które dostarczają skórze tlen i składniki odżywcze. Ta warstwa łączy się z naskórkiem niewielkimi wypustkami (brodawkami). Brodawki układają się w tzw. listewki skórne bardzo dobrze widoczne na palcach dłoni jako linie papilarne.

- siateczkowatej - głębsza warstwa skóry właściwej, znajdująca się poniżej warstwy brodawkowatej. To tu umieszczone są włókna kolagenowe i elastynowe. W tej warstwie także znajdują się gruczoły, naczynia krwionośne i limfatyczne oraz receptory czuciowe.

Tkanka podskórna (hypodermis): W tkance podskórnej znajdują się włókna kolagenowe oraz sprężyste. Jest unaczyniona i unerwiona, a dzięki luźnej budowie może się przesuwać z miejsca na miejsce. W wolnych przestrzeniach znajdują się komórki tłuszczowe.

Jak opalanie wpływa na skórę i zdrowie?

Podczas opalania na skórę oddziałują dwa typy promieniowania słonecznego: UVA i UVB.

Promieniowanie UVA działa na skórę przez cały rok. Przenika przez szyby i dociera do warstw skóry właściwej, uszkadzając włókna kolagenowe, co przyspiesza procesy starzenia się skóry. Szczególnie narażone na jego działanie są twarz, dekolt i dłonie.

Promieniowanie UVB częściowo jest pochłaniane przez chmury i działa na powierzchowne warstwy skóry. Latem natężenie UVB jest większe, choć zimą, w górach promienie UVB odbite od śniegu także działają bardzo intensywnie. Odpowiada za kolor opalenizny, ale niestety również za powstawanie poparzeń słonecznych i nieodwracalnych zmian w strukturze skóry, które mogą być przyczyną tworzenia się ognisk nowotworowych. Najsilniejsze działanie tego promieniowania jest pomiędzy godziną 10 rano, a 15.

Promieniowanie słoneczne może wywoływać szereg uciążliwych dolegliwości skórnych, będących wynikiem reakcji alergicznej. Należą do nich:

- świerzbiączka letnia, charakteryzująca się wykwitami na skórze, stanem zapalnym i świądem,

- osutki świetlne w postaci różowo-czerwonych plamek, pęcherzyków i rumienia,

- trądzik wiosenny będący wynikiem nadwrażliwości mieszków włosowych na promieniowanie słoneczne.

Niektóre składniki kosmetyków i leków mogą pod wpływem promieniowania słonecznego wywołać reakcje skórne podobne do atopowego zapalenia skóry. Bardzo często takie działanie mogą wywołać antybiotyki lub leki przeciwgrzybiczne. Z tego względu zawsze warto czytać ulotki leków i informacje na opakowaniach kosmetyków.

Zbyt długa ekspozycja na słońce może doprowadzić do niebezpiecznego przegrzania organizmu i udaru słonecznego. Objawia się on bólem i zawrotami głowy, mdłościami, gorączką, spadkiem ciśnienia krwi, a nawet omdleniem. Dlatego tak ważne jest, aby w upalne dni jak najwięcej przebywać w cieniu, pić dużo wody mineralnej i stosować nakrycia głowy.

Działanie promieni UV powoduje też pozytywne reakcje organizmu, jak np. syntezę witaminy D3, która wraz z wapniem odpowiada za prawidłowy rozwój kości. Osoby unikające słońca częściej narażone są na występowanie osteoporozy, bóli mięśniowych oraz nowotworów narządów wewnętrznych. Poza tym słońce zwiększa wydzielanie „hormonu szczęścia” – serotoniny, co znacznie poprawia nastrój. A opalona skóra wygląda pięknie i atrakcyjnie.

Jak opalać się bezpiecznie?

Aby opalanie się nie stanowiło zagrożenia dla kondycji skóry i zdrowia należy przestrzegać kilku zasad bezpieczeństwa.

  1. Unikanie najgorętszych godzin: Najlepiej unikać długotrwałego przebywania na słońcu, zwłaszcza w godzinach od 10:00 do 16:00, kiedy promieniowanie UVB jest najintensywniejsze.
  2. Stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym: Zawsze należy stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym o odpowiednim SPF (faktorze ochrony przeciwsłonecznej) – co najmniej SPF 30. Krem najlepiej aplikować przed wyjściem na słońce i później co 2 godziny oraz po kąpieli.
  3. Noszenie ochrony przeciwsłonecznej: Warto zakładać lekkie, przewiewne ubrania, które osłonią skórę przed słońcem, nakrycie głowy oraz okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV.
  4. Picie dużej ilości wody: Nawadnianie organizmu jest niezmiernie ważne, gdyż w gorące dni wraz z potem odprowadzane są duże ilości wody z organizmu, co może prowadzić do groźnego odwodnienia.
  5. Monitorowanie skóry: Kontrolowanie skóry pod kątem zmian, takich jak pieprzyki, znamiona lub plamki może uchronić przed ryzykiem wystąpienia nowotworów skóry. W razie wykrycia jakichkolwiek niepokojących zmian należy skonsultować się z lekarzem.

Alternatywą dla opalenizny słonecznej są samoopalacze, czyli kosmetyki stosowane zewnętrznie w celu otrzymania efektu podobnego do opalenizny słonecznej. Związkiem chemicznym odpowiedzialnym za powstanie zabarwienia jest dihydroksyaceton DHA, aldehyd mlekowy, erytruloza, ale także naturalne barwniki: z zielonych łupin orzecha włoskiego, wyciąg z henny, masło kakaowe.

Preparaty samoopalające można stosować samodzielnie w domu lub poddać się w gabinecie kosmetycznym zabiegowi airbrush, czyli nałożeniu na skórę 10% roztworu DHA specjalnym urządzeniem ciśnieniowym. W efekcie zabiegu opalenizna pojawia się po ok. 5h i utrzymuje do 2 tygodni.

Samoopalacz w piance - działanie

Pianki samoopalające to kosmetyki pozwalające uzyskać efekt naturalnej opalenizny w bardzo krótkim czasie po aplikacji. Forma delikatnej pianki to doskonała alternatywa dla osób, które nie lubią używać kremów czy balsamów o tym samym działaniu ze względu na ich tłustą i ciężką konsystencję.

Samoopalacze w piance cieszą się coraz większą popularnością, gdyż uzyskanie efektu opalonej skóry nie wiąże się z koniecznością wystawiania jej na szkodliwe działanie promieniowania UV (słońce i solarium). Głównym składnikiem aktywnym tych kosmetyków jest DHA (dihydroksyaceton), związek chemiczny pochodzenia cukrowego, który reaguje z aminokwasami obecnymi w warstwie rogowej naskórka. To powoduje, że skóra zyskuje brązowy lub złocisty odcień. Proces ten nie obejmuje jednak zmian w głębszych warstwach skóry, tak jak dzieje się to w przypadku opalania.

Dla kogo przeznaczone są samoopalacze w piance?

Samoopalacze w piance są przeznaczone dla wszystkich osób, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych, a chcą cieszyć się piękną opalenizną.

Samoopalacze w piance są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób z bardzo jasną karnacją, które są podatne na poparzenia słoneczne, a także z trudem przychodzi im uzyskanie naturalnej opalenizny. Po te produkty mogą z powodzeniem sięgnąć osoby z wrażliwą skórą, podatną na alergie i inne reakcje skórne spowodowane ekspozycją na słońce. Również osoby, chcące jak najdłużej zachować zdrowy i młody wygląd skóry powinny wybrać pianki samoopalające, gdyż w przeciwieństwie do promieni UV nie przyspieszają starzenia się skóry.

Samoopalacze w piance sprawdza się tez w sytuacjach różnych wydarzeń, jak sesje zdjęciowe, imprezy czy wieczorne wyjścia, ponieważ zapewniają niemal natychmiastowy efekt opalonej, złocistej skóry. A kiedy za oknem robi się szaro i zimno kosmetyki samoopalające w formie pianki umożliwią podtrzymanie wakacyjnej opalenizny i zapewnią powiew lata bez względu na pogodę.

Kluczowe składniki samoopalaczy w piance

Skład samoopalaczy w piance może różnić się w zależności od marki i konkretnego produktu. Jednak istnieje kilka kluczowych składników, które często można znaleźć w tych produktach. Są to:


  • DHA (dihydroksyaceton). To najczęściej stosowany składnik w piankach opalających. Reaguje z aminokwasami znajdującymi się w naskórku, co powoduje zmianę koloru skóry. Efekt opalania pojawia się zwykle po kilku godzinach od aplikacji i utrzymuje się przez kilka dni, aż do czasu, kiedy komórki naskórka ulegną złuszczeniu. Intensywność koloru skóry jest uzależniona od ilości DHA w danym produkcie.
  • Erytruloza. Jest to cukier pochodzenia roślinnego, który działa podobnie jak DHA. Jest często stosowana w połączeniu z DHA, w celu uzyskania bardziej równomiernej i dłużej utrzymującej się opalenizny.
  • Składniki nawilżające. Gliceryna, kwas hialuronowy, oleje roślinne to przykłady substancji nawilżających i zmiękczających skórę, często znajdujących się w piankach samoopalających.
  • Składniki wyciszające zapach. Ze względu na charakterystyczny i dość nieprzyjemny zapach DHA, niektóre pianki samoopalające mogą zawierać substancje zapachowe lub ekstrakty roślinne, aby w jak najwyższym stopniu zredukować ten zapach.

Zalety stosowania samoopalaczy w piance

    Do głównych zalet stosowania pianek samoopalających należą:
  • Bezpieczeństwo stosowania.
  • Natychmiastowe efekty.
  • Kontrola intensywności opalania.
  • Tymczasowy efekt.
  • Łatwość aplikacji.
  • Duży wybór produktów.
  • Są odpowiednie dla każdej karnacji.

Wady stosowania samoopalaczy w piance

Do najczęstszych wad i niepożądanych skutków stosowania samoopalaczy w piance zalicza się:


  • Nieprawidłową aplikację.
  • Nierównomierne krycie.
  • Zapach.
  • Nierównomierne ścieranie się kosmetyku.
  • Ograniczoną trwałość opalenizny.
  • Konieczność częstej aplikacji.
  • Brudzenie ubrań.
  • Zbyt jasny/zbyt ciemny efekt.
  • Reakcje alergiczne.

W celu wyeliminowania jak największej ilości niepożądanych efektów zawsze należy stosować się do zaleceń producenta dostępnych na opakowaniu produktu oraz wykonać test skórny przed użyciem samoopalacza w piance. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek reakcji alergicznych lub innych dolegliwości skórnych trzeba przerwać stosowanie preparatu i skonsultować się z lekarzem.

Efekty stosowania samoopalaczy w piance

Efekty stosowania pianek do opalania może różnić się w zależności od typu skóry i jej naturalnego odcienia, od dokładności aplikacji, a także od rodzaju stosowanego produktu. Niemniej do najczęstszych i najbardziej pożądanych efektów należy uzyskanie natychmiastowej opalenizny oraz wykluczenie ryzyka uszkodzeń skóry spowodowanych działaniem promieni UV.

Dodatkowo, używając samoopalaczy w piance, można kontrolować intensywność koloru opalenizny poprzez ilość aplikowanego kosmetyku. Uzyskany efekt jest tymczasowy, co jest niezwykle istotne w przypadku osób, które zastosowały go jedynie ze względu na konkretną okoliczność.

Należy pamiętać, że w celu uzyskania najlepszych rezultatów, zawsze zaleca się dokładnie przestrzegać instrukcji producenta dotyczących aplikacji i przeprowadzenie testu uczuleniowego na fragmencie skóry, aby wyeliminować ewentualne reakcje alergiczne.

Jak często używać samoopalaczy w piance?

Częstotliwość stosowania pianek samoopalających zależy od kilku czynników, takich jak oczekiwany efekt, rodzaj produktu oraz indywidualne potrzeby skóry. W celu uzyskania intensywnej opalenizny piankę samoopalającą należy stosować co kilka dni/raz w tygodniu. Aby uzyskać delikatny efekt brązujący, wystarczy aplikacja raz na dwa tygodnie lub nawet rzadziej.

Z czasem opalenizna blaknie, co jest spowodowane złuszczaniem się naskórka. Z tego względu warto nakładać piankę samoopalającą co 2-4 dni. Zagwarantuje to utrzymanie jednolitego, naturalnego efektu.

W sytuacjach, kiedy opalona skóra jest pożądana jedynie na konkretną okoliczność, pianki samoopalającej można użyć dzień przed planowanym wydarzeniem. To pozwoli uzyskać piękny i świeży kolor opalenizny.

Częstotliwość stosowania pianek do opalania jest w głównej mierze uzależniona od tego, jak długo chce się mieć opaloną skórę i o jakiej intensywności koloru. Warto zawsze zapoznać się z wszelkimi instrukcjami na opakowaniu kosmetyku oraz starannie przygotować skórę przed każdorazowym nałożeniem samoopalacza w piance.

Jak aplikować samoopalacze w piance?

Aplikacja pianki samoopalającej wymaga dokładności oraz odpowiedniego przygotowania skóry, aby uzyskać równomierny i naturalny efekt. Prawidłowe nakładanie pianki przedstawia się w następujący sposób:

Przygotowanie skóry:

  1. Przed aplikacją pianki samoopalającej oczyść dokładnie skórę tonikiem lub płynem miceralnym, a następnie zastosuj delikatny kosmetyk peelingujący w celu złuszczenia naskórka. Pomoże to uzyskać jednolite krycie.
  2. Nawilż skórę zwłaszcza na suchych obszarach, takich jak łokcie i kolana. To pomoże uniknąć nadmiernego ciemnienia na tych obszarach.

Aplikacja:

  1. Załóż rękawiczki ochronne, aby uniknąć zabarwienia dłoni.
  2. Pompkę pianki nanieś na skórę, zaczynając od jednego obszaru na raz. Unikaj zbyt dużej ilości produktu, aby zapobiec powstawaniu plam i nierówności.
  3. Piankę należy delikatnie rozsmarować, unikając wycierania lub rozciągania skóry.
  4. Równomiernie rozprowadź piankę na całym ciele, zwracając szczególną uwagę na obszary trudno dostępne.
  5. Ostrożnie aplikuj produkt w okolicach stóp, kostek i łokci, gdzie skóra jest grubsza i może absorbować więcej produktu.
  6. Wykonuj delikatne koliste ruchy. Unikaj długich pociągnięć, które mogą spowodować smugi.

Ochrona dłoni i ubrań

  1. Po zakończeniu aplikacji dokładnie umyj ręce, aby uniknąć zabarwienia dłoni.
  2. Po nałożeniu pianki samoopalającej poczekaj kilka minut, aż produkt całkowicie się wchłonie, zanim założysz ubrania. W ten sposób ich nie pobrudzisz.

Po nałożeniu pianki samoopalającej unikaj kontaktu ze wodą i pocenia się przez kilka godzin, aby uzyskać jak najtrwalsze i najbardziej równomierne efekty. Regularne aplikowanie pianki pomaga utrzymać pożądany kolor opalenizny jak najdłużej.

Na co zwrócić uwagę, wybierając samoopalacz w piance?

Wybór odpowiedniej pianki samoopalającej może znacząco wpłynąć na jakość i kolor opalenizny oraz komfort jej aplikacji. Oto kilka wskazówek dotyczących istotnych kwestii, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie samoopalacza w piance:

Skład: Sprawdź skład pianki opalającej i zwróć uwagę na ilość zawartych w niej składników aktywnych, takich jak DHA czy erytruloza. Unikaj produktów zawierających szkodliwe substancje lub alergeny. Wybieraj te, które mają w składzie naturalne substancje pielęgnujące skórę.

Intensywność koloru: Pianki opalające są dostępne w różnych odcieniach i stopniach intensywności koloru. Wybierz produkt, który odpowiada naturalnemu odcieniowi Twojej skóry i efektowi, jaki chcesz osiągnąć. Unikaj zbyt ciemnych odcieni, które mogą sprawić, że opalenizna będzie wyglądać nienaturalnie.

Łatwość aplikacji: Ponieważ od starannego rozprowadzenia pianki zależy, jak kolor będzie wyglądać na skórze, wybieraj pianki o najwygodniejszej dla Ciebie formie aplikacji.

Testy dermatologiczne: Jeśli masz skórę wrażliwą lub podatną na reakcje alergiczne, wybierz produkt, który został przetestowany dermatologicznie i jest odpowiednie dla Twojego typu skóry.

Recenzje i opinie: Przeczytaj recenzje i opinie innych użytkowników na temat konkretnego samoopalacza w piance. To może pomóc dowiedzieć się, jak kosmetyk naprawdę działa i czy inni byli z niego zadowoleni.

Znalezienie odpowiedniego samoopalacza w piance może wymagać czasu i poeksperymentowania z różnymi produktami, ale warto poszukać kosmetyku, który zapewni Ci uzyskanie pięknej opalenizny i zadba o zdrowie Twojej skóry.

Poznaj 5 najlepszych samoopalaczy w piance w 2024 roku

Tworząc nasze recenzje produktów, bierzemy pod uwagę składy oraz badamy ich bezpieczeństwo. Analizujemy opinie ekspertów z branży oraz doświadczenia użytkowników produktu. Pozyskujemy rekomendacje od autoryzowanych sprzedawców, korzystamy z dostępnych źródeł wiedzy na temat składników aktywnych i ich działania. Osobiście weryfikujemy działanie, konsystencję, zapach i odczucia z używania produktów, oceniamy stosunek jakości do ceny.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe recenzje naszych redaktorów wraz z opisem każdego wskazanego produktu.

Body Tones, samoopalacz w piance dla każdej karnacji

Body Tones, samoopalacz w piance dla każdej karnacji
9,8/10

RANKING OGÓLNY

A+

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

  • efekt naturalnej opalenizny
  • zawiera przebadane składniki
  • z ekstraktami roślinnymi
  • nawilża i odżywia skórę
  • działa przeciwstarzeniowo
  • równomierne krycie
  • nie brudzi ubrań
  • przeznaczony dla każdej karnacji
  • łatwa aplikacja

WADY

  • dostępny w wybranych sklepach

Body Tones, samoopalacz w piance dla każdej karnacji

Samoopalacz w piance Body Tones gwarantuje piękną, naturalnie wyglądającą opaleniznę, wolną od niepożądanych efektów takich jak: nieprzyjemny zapach, pomarańczowy kolor, nierównomierne krycie czy zabrudzone ubrania. Lekka formuła pianki Body Tones zapewnia również intensywną pielęgnację poprzez działanie regenerujące, odżywiające i zapobiegające starzeniu się skóry. Starannie opracowana receptura zawiera m.in. ekstrakty roślinne, glicerynę oraz kwasy tłuszczowe pozyskane z oleju kokosowego, które nawilżają i wygładzają skórę. Co istotne samoopalacz w piance Body Tones został poddany rygorystycznym badaniom, które potwierdziły, że substancje aktywne zawarte w formule zapewniają naturalny wygląd opalenizny oraz skutecznie pielęgnują skórę. Kosmetyk jest przeznaczony dla każdej karnacji.
Dowiedz się więcej

Veoli Botanica, It’s Tan o’clock, pianka samoopalająca

Veoli Botanica, It’s Tan o’clock, pianka samoopalająca
8,2/10

RANKING OGÓLNY

B

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

  • 98,6% składników pochodzenia naturalnego
  • przyjemny zapach
  • pielęgnuje skórę
  • buteleczka ze szkła farmaceutycznego

WADY

  • przy jasnej karnacji średnie działanie opalające
  • dość rzadka konsystencja
  • cena

Veoli Botanica, It’s Tan o’clock, pianka samoopalająca

Pianka marki Veoli Botanica to aż 98,6% składników pochodzenia naturalnego. Kosmetyk przeznaczony jest do każdego rodzaju skóry. W składzie pianki znajduje się ekstrat z brązowych alg, wspomagający syntezę melaniny oraz naturalny DHA (dihydroksyaceton) - substancja brązująca skórę. Za działanie pielęgnacyjne odpowiada sok z aloesu, ekstrakt z malin i ekstrakt z kwiatu brzoskwini, nawilżające, zmiękczające i rozświetlające skórę. Woda kokosowa natomiast zapewnia przyjemny zapach. Pianka It’s Tan o’clock umieszczona jest w buteleczce ze szkła farmaceutycznego, co zapewnia trwałość i bezpieczeństwo stosowania produktu.
Dowiedz się więcej

ZALETY

  • nawilża i zmiękcza skórę
  • ładny, naturalny kolor
  • trwałość opalenizny do 6 dni
  • wygodna aplikacja

WADY

  • długo się wchłania
  • mało wydajny
  • przy ścieraniu pozostawia nierówne plamy
  • zawiera parabeny

Lirene, Perfect Tan, Macchiato, samoopalająca pianka do twarzy i ciała

Perfect Tan od Lirene to przeznaczona dla każdej karnacji pianka samoopalająca. Odznacza się lekką formułą, co zapewnia wygodne i łatwe rozprowadzanie na skórze - bez smug i nierównego krycia. Efekt złocistej opalenizny można uzyskać już po 1h od aplikacji, a jej trwałość wynosi aż 6 dni. Kosmetyk zawiera w składzie kompleks Pro-Bronze o działaniu zmiękczającym skórę oraz kompleks nawilżający, który zapobiega przesuszeniu skóry. Produkt został przebadany dermatologicznie.
Dowiedz się więcej

Dax Sun, Extra Dark, brązująca pianka do twarzy i ciała

Dax Sun, Extra Dark, brązująca pianka do twarzy i ciała
7,7/10

RANKING OGÓLNY

C+

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

  • 97% składników pochodzenia naturalnego
  • efekt opalonej skóry do 14 dni
  • zawiera składniki pielęgnujące skórę
  • wegańska

WADY

  • podczas schodzenia pozostawia plamy
  • trzeba bardzo dobrze rozsmarować
  • może zostawiać smugi
  • brzydki zapach

Dax Sun, Extra Dark, brązująca pianka do twarzy i ciała

Extra Dark to pianka samoopalająca od marki Dax Cosmetics. W jej składzie znajduje się 97% składników pochodzenia naturalnego. Formuła kosmetyku zawiera naturalny składnik brązujący: DHA Booster, który sprawia, że już po 1 godzinie od aplikacji skóra nabiera ciemnobrązowego koloru, utrzymującego się, według zapewnień producenta, aż do 14 dni. Dodatkowo pianka wykazuje właściwości pielęgnujące skórę, dzięki składnikom takim jak: ekstrat z białych winogron, kwiat bananowca i betaina. Odpowiadają one za nawilżenie, zmiękczenie i odżywienie skóry. Pianka Extra Dark jest wegańska.
Dowiedz się więcej

Lift4Skin, Get Your Tan!, pianka samoopalająca

Lift4Skin, Get Your Tan!, pianka samoopalająca
7,4/10

RANKING OGÓLNY

C

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

  • zawiera składniki pielęgnujące skórę
  • odpowiedni dla każdej karnacji
  • cena

WADY

  • krótkotrwały efekt opalenizny
  • trudna aplikacja
  • pozostawia nierówności na skórze
  • zapach

Lift4Skin, Get Your Tan!, pianka samoopalająca

Lift4Skin oferuje piankę samoopalającą o właściwościach pielęgnacyjnych. Formula zawiera ekstrakt z liści karamboli, nawilżający i odżywiający skórę, wodę kokosową, która chroni skórę przed utratą wilgoci, ekstrakt z wanilii - antyoksydant oraz Advanced-Tan Dual Complex, zapewniający skórze naturalną opaleniznę już po jednej godzinie od nałożenia kosmetyku. Produkt aplikuje się za pomocą atomizera, jest przeznaczony do twarzy i ciała, a także odpowiedni dla każdej karnacji.
Dowiedz się więcej