0

Najlepsze róże do policzków rekomendowanych marek w 2024 roku!

Zapoznaj się z 5 propozycjami sprawdzonych różów do policzków, aby uzyskać spektakularny efekt makijażu i odpowiednio odżywić skórę.

Skóra twarzy tak samo jak inne obszary skóry składa się z trzech głównych warstw oraz z tzw. wytworów, czyli naczyń krwionośnych i limfatycznych oraz zakończeń nerwowych. Skóra twarzy stanowi cenne źródło informacji dotyczących zdrowia i kondycji organizmu. To na niej najczęściej widać skutki stosowania nieprawidłowej diety, braku snu, odczuwanego stresu czy stosowania używek. Występowanie tych czynników może przyczynić się do osłabienia naturalnej warstwy ochronnej skóry, czyli płaszcza wodno-lipidowego. W konsekwencji skóra traci blask, staje się bardziej narażona na powstawanie infekcji, szybciej widoczne są na niej objawy starzenia, a nawet może poważnie zachorować. Dlatego należy regularnie dbać o skórę, zarówno od wewnątrz – poprzez dietę, odpowiednia ilość snu, higieniczny tryb życia, jak i od zewnątrz, czyli poprzez odpowiednią higienę i pielęgnację.

Skóra twarzy - budowa

Trzy główne warstwy, z których składa się skóra twarzy to:

Naskórek

Jest to najbardziej narażona na kontakt ze światem zewnętrznym warstwa skóry. Naskórek składa się z pięciu warstw:

Warstwa rogowa – znajduje się na powierzchni naskórka i jest tworzona przez martwe komórki wypełnione keratyną - białkiem zawierającym aminokwasy. Te komórki ulegają złuszczeniu. Ponadto na powierzchni warstwy rogowej znajduje się płaszcz lipidowy, który determinuje typ naszej cery. Główną funkcją tej warstwy jest ochrona przed bakteriami, grzybami oraz czynnikami szkodliwymi dla zdrowia skóry.

Warstwa jasna – zbudowana jest ze ściśle przylegających do siebie keratynocytów. Tworzy skórę wyłącznie znajdującą się na wewnętrznej części dłoni i na podeszwach stóp. Nie przepuszcza promieni UV.

Warstwa ziarnista – pełni dwie niezwykle istotne funkcje. Przede wszystkim odpowiada za nawodnienie wszystkich warstw skóry oraz przeciwdziała utracie z nich wody.

Warstwa kolczysta – jest to najgrubsza z warstw naskórka, zbudowana z wielu rzędów komórek.

Warstwa podstawna – znajduje się najniżej i składa się z walcowatych komórek, które ściśle do siebie przylegają i stale się rozmnażają. Składa się nie tylko z keratynocytów, ale również z melanocytów, które produkują melaninę - barwnik nadający skórze i włosom koloru. Ponadto melanina pochłania i rozprasza promienie UV, neutralizuje wolne rodniki oraz utrzymuje homeostazę w naskórku.

Skóra właściwa

Jest to środkowa warstwa zbudowana z tkanki łącznej, a jej głównym składnikiem jest kolagen, nazywany również „białkiem młodości”, stanowiący do 75% masy. W skórze właściwej znajdują się także naczynia limfatyczne i krwionośne, mieszki włosowe, gruczoły potowe i łojowe oraz komórki czuciowe. Włosy, mające swój początek w mieszkach włosowych, przechodzą przez cały naskórek i wystają ponad powierzchnię skóry. Przewody gruczołów potowych oraz gruczołów łojowych również wychodzą poza warstwę skóry właściwej. Zatkanie gruczołów łojowych powoduje istotne problemy z nadmiernym wytwarzaniem sebum i powstawaniem trądziku. Skórę właściwą budują także komórki czuciowe, które są bezpośrednio powiązane z systemem nerwowym. Rejestrują temperaturę, dotyk, w tym ból, i przekazują te doznania do rdzenia kręgowego, by w końcu trafić do mózgu.

Tkanka podskórna

Tkanka podskórna znajduje się pod skórą właściwą. Składa się głównie z tkanki tłuszczowej i łącznej. Funkcje tej warstwy obejmują izolację cieplną, zapas energetyczny i ochronę narządów wewnętrznych.

Najczęstsze problemy skóry twarzy

Biorąc pod uwagę fakt, iż skóra twarzy jest częścią skóry najbardziej wystawianą na bezpośrednią ekspozycję niekorzystnych warunków atmosferycznych, może być podatna na wystąpienie różnych dolegliwości. Oto niektóre z nich:

Starzenie skóry. Starzenie się skóry najbardziej i najszybciej widoczne jest na twarzy. Procesy starzenia skóry są naturalne i objawiają się zmarszczkami, utratą elastyczności, wiotkością, przebarwieniami i zanikiem naturalnego blasku.

Suchość skóry. Skóra może być podatna na przesuszanie szczególnie w czasie zimy. Sucha skóra jest szorstka, łuszcząca się, napięta i podatna na podrażnienia. Może być wynikiem nieodpowiedniej pielęgnacji lub być uwarunkowana genetycznie.

Przebarwienia skóry. Przebarwienia skóry, takie jak plamy słoneczne, przebarwienia potrądzikowe, hiperpigmentacja mogą być wynikiem nadmiernej produkcji melaniny lub uszkodzenia skóry.

Cienie pod oczami. Cienie mogą dawać wrażenie zmęczenia, zniekształcać wygląd twarzy i wpływać na ogólną kondycję skóry. Najczęściej są spowodowane niehigienicznym trybem życia, nadmiernym opalaniem lub być objawem problemów zdrowotnych.

Szarość skóry. Szarość skóry to stan, w którym skóra wygląda na pozbawioną zdrowego, naturalnego kolorytu. Wiąże się to często z niedostatecznym krążeniem krwi w naczyniach skórnych, niedotlenieniem tkanek lub innymi problemami zdrowotnymi.

Trądzik. To bardzo powszechne schorzenie skóry. Objawia się zaskórnikami, grudkami oraz krostkami. Trądzik może być spowodowany nadmierną produkcją sebum, zablokowaniem porów skóry, infekcją bakteryjną i zmianami hormonalnymi.

Jak można sobie radzić z problemami skóry twarzy?

Chociaż problemy związane ze stanem i wyglądem cery mogą być przyczyną obniżonego nastroju i frustracji, warto wiedzieć, że istnieje szereg metod wspomagających zachowanie zdrowia i piękna skóry twarzy. Oto niektóre z nich:

- Odpowiednia, regularna higiena i pielęgnacja skóry jest kluczowa w zachowaniu jej dobrej kondycji i pięknego wyglądu. Najlepiej wybierać naturalne kosmetyki z jak najmniejszą ilością substancji mogących podrażnić skórę lub wywołać reakcje alergiczne. Dobrze jest wybierać kosmetyki dostosowane do konkretnego rodzaju cery i jej problemów. Pielęgnacja skóry powinna być codzienną rutyną. Częste i dokładne oczyszczanie skóry jest niezwykle istotne szczególnie w przypadku np. trądziku.

- Niezmiernie istotne dla zdrowia i wyglądu cery jest prowadzenie zdrowego i higienicznego trybu życia oraz unikanie stresu. Istnieje wiele technik relaksacyjnych takich jak medytacja, joga, masaże czy specjalne techniki oddychania. Należy zadbać o odpowiednią ilość snu, gdyż wpływa to korzystnie na wygląd skóry oraz zapobiega powstawaniu cieni i obrzęków pod oczami.

- Należy zawsze chronić skórę przed słońcem, stosując kremy z filtrem o wysokim SPF. Promienie słoneczne przyspieszają procesy starzenia się skóry, a także są przyczyną zmian pigmentacyjnych.

- Należy używać kosmetyków do makijażu z umiarem i dopasować je do rodzaju cery, skóry. Zawsze pod koniec dnia należy zmyć makijaż delikatnym tonikiem lub płynem micelarnym. Pozostawienie podkładu na skórze spowoduje zaburzenie jej naturalnego cyklu regeneracji, dzięki któremu się odnawia. Efektem braku demakijażu oczu będzie zmęczone spojrzenie, czerwone i przekrwione oczy.

Problemy skórne mają różne przyczyny i mogą wymagać indywidualnego podejścia do stosowania zabiegów pielęgnacyjnych. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów skórnych najlepiej skonsultować się z dermatologiem, który zdiagnozuje problem i jego przyczyny, i na tej podstawie zaleci odpowiednią kurację.

Róż do policzków

Róż do policzków jest jednym z najbardziej charakterystycznych elementów makijażu. Dzięki niemu możliwe jest wydobycie z twarzy głębi i świeżości nie tracąc przy tym jej naturalnego wyglądu. Róż do policzków w codziennym makijażu służy przede wszystkim podkreśleniu młodzieńczego blasku cery. Róż aplikuje się zazwyczaj na policzki i kości policzkowe, czyli w miejsca, gdzie skóra naturalnie się rumieni.

Obecnie na rynku można znaleźć mnóstwo odcieni i rodzajów różu o matowym, satynowym lub perłowym wykończeniu. Aby odpowiednio dobrać róż, należy kierować się odcieniem karnacji. Przykładowo blondynki z jasną karnacją, o błękitnych oczach, powinny wybierać róże w odcieniach brzoskwini lub lekko łososiowe. Natomiast brunetki o śniadej karnacji i ciemnych oczach najlepiej będą wyglądać w koralowych i złocisto-brązowych odcieniach różu.

Z kolei najbardziej uniwersalnym odcieniem różu, który będzie pasował każdej kobiecie, jest brzoskwiniowy. Ten kolor bowiem odświeża, odmładza, a także lekko modeluje policzki.

Rodzaje różów do policzków

Najbardziej popularnymi i najczęściej używanymi rodzajami różów do policzków są:

Róż w pudrze/ kompaktowy: To klasyczna forma różu, dostępna w wielu odcieniach. Jest łatwy w aplikacji i zapewnia naturalny wygląd.

Róż w kremie: Ma kremową konsystencję, co sprawia, że niezwykle łatwo się blenduje. Jest szczególnie polecany osobom o suchej skórze.

Róż w sztyfcie: Podobnie jak róż w kremie, jest niezmiernie łatwy w użyciu. Sprawdzi się np. do wykonania szybkiego makijażu.

Róż mineralny: Wykonany z naturalnych minerałów, często w formie sypkiego pudru. Jest delikatny dla skóry i często stosowany przez osoby z wrażliwą cerą.

Róż w kulkach: Kuleczki różu umieszczone w opakowaniu mieszają się ze sobą podczas aplikacji. Zapewniają efekt subtelnego blasku.

Róż w płynie: Daje delikatny efekt i może być używany zarówno na policzkach, jak i na powiekach czy ustach.

Różne rodzaje różów do policzków pozwalają na dobranie jak najbardziej wygodnej formy aplikacji i podobnie jak większość kosmetyków do makijażu dostępne są w wielu odcieniach, umożliwiających dopasowanie ich koloru do karnacji dla uzyskania jak najlepszych rezultatów.

Dla kogo przeznaczone są róże do policzków?

Róż do policzków jest przeznaczony dla wszystkich osób, które w makijażu chcą podkreślić i uwydatnić kości policzkowe oraz dodać cerze zdrowego, naturalnego wyglądu. Niezależnie od typu skóry czy wieku, róż dodaje świeżości i wyrazistości skórze twarzy. A dzięki dostępności wielu rodzajów tego kosmetyku każdy może znaleźć odpowiedni dla siebie produkt. Róże kremowe są np.dobre dla skóry suchej, a róże w kompakcie sprawdzą się dla skóry tłustej.

Róż do policzków można stosować zarówno w codziennym makijażu, aby uzyskać naturalny efekt, jak i w bardziej wieczorowych stylizacjach.

Jakie efekty można uzyskać dzięki zastosowaniu różu do policzków?

Stosowanie różu do policzków może przynieść różnorodne efekty wizualne, zależne od indywidualnych preferencji makijażowych i technik aplikacyjnych. Oto kilka efektów, które można osiągnąć:

Naturalny, świeży wygląd: Róż do policzków można aplikować delikatnie na kościach policzkowych, nadając tym samym skórze subtelnego zaróżowionego koloru. To doskonały sposób na zapewnienie cerze zdrowego i świeżego wyglądu.

Konturowanie: Róż pomaga podkreślić i uwydatnić kości policzkowe. Dodaje twarzy głębi i naturalnie ją konturuje.

Rumieniec: Róż do policzków można aplikować bardziej obficie w celu uzyskania efektu promiennej i mocno zarumienionej cery.

Rozświetlenie: Róż w formie kulek lub z dodatkiem połyskujących drobinek może nadać cerze efektu rozświetlenia.

Warto eksperymentować z różnymi kolorami, formułami i technikami aplikacyjnymi, aby znaleźć taki róż do policzków, który najlepiej spełni indywidualne wymagania i zapewni oczekiwane efekty wizualne.

Kluczowe składniki różów do policzków

Skład różów do policzków może się różnić w zależności od formuły i producenta, jednak istnieje kilka kluczowych składników, które często można znaleźć w tego rodzaju produktach:
Pigmenty: Odpowiadają za nadanie różowi odpowiedniego odcienia. Mogą być naturalnego lub syntetycznego pochodzenia.
Substancje wiążące i wypełniające: Pomagają utrzymać konsystencję różu oraz nadają mu odpowiednią strukturę.
Emolienty: Mają za zadanie zmiękczać skórę i zapobiegać jej wysuszeniu, tworząc warstwę chroniącą przed utratą wody. Najczęściej stosowane emolienty to: masło shea, masło kakaowe, olej jojoba, olej ze słodkich migdałów czy olej z pestek winogron.
Woski: Pomagają utrzymać formę różu, zwłaszcza w przypadku różów w sztyfcie. Woski mogą również tworzyć ochronną warstwę na skórze.
Antyoksydanty: Często dodawane do różów, aby chronić skórę przed działaniem wolnych rodników odpowiedzialnych m.in. za szybsze starzenie się skóry. Bardzo często wykorzystywanym w kosmetykach do makijażu antyoksydantem jest witamina E oraz ekstrakt z zielonej herbaty.
Witaminy: Niektóre róże do policzków mogą zawierać witaminy, takie jak np. witamina E, witamina A czy witamina C, które są niezwykle korzystne dla zachowania zdrowia i pięknego wyglądu skóry.
Zawsze warto czytać informacje na opakowaniu produktu, aby zapoznać się z jego składem i na tej podstawie dopasować kosmetyk do konkretnego typu skóry i indywidualnych preferencji.

Zalety stosowania różu do policzków

    Stosowanie różu do policzków ma wiele zalet, zarówno w kontekście efektów wizualnych, jak i pielęgnacji skóry. Oto kilka korzyści związanych z używaniem różu do policzków:

  • Nadanie skórze promiennego, zdrowego wyglądu.
  • Podkreślenie kości policzkowych.
  • Urozmaicenie makijażu.
  • Możliwość korekty kształtu twarzy.
  • Pasuje do każdej okazji.
  • Rozświetlenie cery.
  • Pielęgnacja skóry.
  • Dostępność wielu odcieni i rodzajów.

Wady stosowania różu do policzków

Stosowanie różu do policzków wiąże się również z kilkoma wadami zwłaszcza gdy nie jest odpowiednio stosowany. Do najczęstszych wad należą: 
  • Nadmierna aplikacja.
  • Niewłaściwy odcień.
  • Możliwość zapchania porów.
  • Krótka trwałość.
  • Potencjalne reakcje alergiczne.

Jak prawidłowo aplikować róż do policzków?

Róż do policzków to kosmetyk, który można stosować w codziennym makijażu. Warto jednak pamiętać o odpowiedniej aplikacji, aby zawsze uzyskać naturalny efekt wizualny. Róż zazwyczaj aplikuje się na podkład lub na puder, ale można też użyć go bezpośrednio na skórę, chociaż jest to dość rzadka technika.

Najlepiej jest nanosić róż na policzki stopniowo. Zaczynać od niewielkiej ilości, a następnie dokładać go w razie potrzeby. W ten sposób zapobiegnie się tworzeniu nieestetycznych plam, które mogą zepsuć cały makijaż. Róż należy aplikować delikatnie i równomiernie nakładając go na okolice kości policzkowych, rozpoczynając od zewnętrznej części twarzy i kierując się ku środkowi.

Aplikacja różu do policzków uzależniona jest od rodzaju kosmetyku.

W przypadku różów kompaktowych najlepiej użyć pędzla. Odpowiedni pędzel do różu to taki ze ściętym na skos włosiem.

Do różów w kremie i płynnych można użyć palców, gąbeczki do makijażu lub pędzla do różu.

W przypadku różu w sztyfcie doskonale sprawdzą się opuszki palców.

Bez względu na rodzaj użytego różu należy pamiętać, aby dokładnie go zblendować. Róż nie może wyraźnie się odznaczać na skórze, a ma się naturalnie w nią wtopić.

Jeśli do aplikacji różu użyty był pędzel lub gąbeczka to po zakończeniu nakładania kosmetyku należy dokładnie je umyć i wysuszyć. Nieumyte i wilgotne to idealne środowisko do rozmnażania się bakterii, co może bardzo niekorzystnie wpłynąć na stan skóry.

Czym się kierować przy wyborze różu do policzków?

Wybierając róż do policzków, warto kierować się kilkoma czynnikami, aby znaleźć kosmetyk, który będzie idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb i preferencji. Oto kilka wskazówek:

1. Karnacja: Najważniejszą kwestią jest dopasowanie koloru różu do odcienia skóry. Dla jasnych karnacji dobre są róże brzoskwiniowe, a do ciemnych złoto-brązowe.

2. Typ skóry: Róż występuje w różnych formach, takich jak pudrowa, kremowa, płynna czy w sztyfcie. Wybierz taki rodzaj różu, który najlepiej odpowiada Twojemu typowi skóry. Kremowe sprawdzą się przy cerze suchej, a mineralne w przypadku cery wrażliwej.

3. Efekt wizualny: Jeśli zależy Ci na naturalnym wyglądzie, wybierz subtelny odcień różu. Dla bardziej wyrazistego efektu dobrze jest wybrać bardziej intensywne tonacje.

4. Pielęgnacja skóry: Jeśli chcesz, aby kosmetyk do makijażu jednocześnie pielęgnował skórę, zwróć uwagę na skład różu i upewnij się, że zawiera np.oleje roślinne, witaminy lub inne składniki pielęgnacyjne.

5. Trwałość: Wybieraj róże do policzków o potwierdzonej trwałości. Unikniesz tym samym częstych i uciążliwych poprawek.

6. Opinie i recenzje: Zapoznaj się z opiniami innych użytkowników dotyczących konkretnego produktu. Ich doświadczenie pozwoli Ci to podjąć jak najlepszą decyzję.


Poznaj 5 najlepszych różów do policzków w 2024 roku


Tworząc nasze recenzje produktów, bierzemy pod uwagę składy oraz badamy ich bezpieczeństwo. Analizujemy opinie ekspertów z branży oraz doświadczenia użytkowników produktu. Pozyskujemy rekomendacje od autoryzowanych sprzedawców, korzystamy z dostępnych źródeł wiedzy na temat składników aktywnych i ich działania. Osobiście weryfikujemy działanie, konsystencję, zapach i odczucia z używania produktów, oceniamy stosunek jakości do ceny.

Aggie, uniwersalny róż do policzków w sztyfcie

Aggie, uniwersalny róż do policzków w sztyfcie
9,8/10

RANKING OGÓLNY

A+

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

  • do każdego rodzaju cery
  • trwały kolor
  • zawiera składniki pielęgnujące skórę
  • redukuje przebarwienia
  • wygładza i nawilża skórę
  • chroni skórę przed promieniowaniem UV
  • łatwa i wygodna aplikacja
  • kremowa konsystencja
  • uniwersalny kolor

WADY

  • dostępny jedynie w wybranych sklepach

Aggie, uniwersalny róż do policzków w sztyfcie

Róż w sztyfcie marki Aggie odznacza się lekką, kremową konsystencją, a jego aplikacja jest bardzo łatwa i wygodna oraz nie wymaga zastosowania akcesoriów do nakładania - wystarczą opuszki palców. Róż przeznaczony jest do każdego rodzaju cery, szczególnie dojrzałej 50+. W składzie kosmetyku znajduje się m.in. masło shea redukujące przebarwienia i chroniące skórę przed promieniowaniem UV, olej rycynowy intensywnie nawilżający i wosk candelilla, który zmiękcza, wygładza i odżywia cerę. Róż jest trwały o uniwersalnym lekko brzoskwiniowym kolorze. Nadaje skórze blasku i młodzieńczego wyglądu. Róż do policzków Aggie został poddany rygorystycznym badaniom, które potwierdziły, że substancje aktywne zawarte w formule skutecznie pielęgnują i odżywiają cerę.
Dowiedz się więcej

Joko, Nature of Love, kompaktowy róż do policzków

Joko, Nature of Love, kompaktowy róż do policzków
8,2/10

RANKING OGÓLNY

B

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

  • dobry skład
  • wegański i ekologiczny
  • trwałość koloru
  • cena

WADY

  • niepraktyczne opakowanie
  • ograniczona dostępność
  • mała wydajność

Joko, Nature of Love, kompaktowy róż do policzków

Wegański róż do policzków marki Joko to kosmetyk z ekologicznej linii Nature of Love. Róż przeznaczony jest dla każdego rodzaju cery, a w swoim składzie zawiera aż 99,69 % składników pochodzenia naturalnego. Zamknięty jest w opakowaniu wyprodukowanym z materiałów przyjaznych środowisku. Róż Joko intensywnie pielęgnuje skórę dzięki zawartości takich składników jak olej rycynowy, który chroni i nawilża cerę, ekstrakt z kory magnolii działający przeciwzapalnie i olej makadamia o właściwościach odżywiających i regenerujących skórę. Róż jest trwały i utrzymuje się długo na skórze. Dostępny jest w 2 odcieniach.
Dowiedz się więcej

Clare Blanc, mineralny róż do policzków

Clare Blanc, mineralny róż do policzków
7,9/10

RANKING OGÓLNY

C+

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

  • naturalne składniki
  • nasycony kolor
  • pielęgnuje i regeneruje cerę
  • łatwa aplikacja
  • dostępne wiele odcieni o różnym wykończeniu

WADY

  • podkreśla pory
  • obsypuje się
  • średnia trwałość
  • cena

Clare Blanc, mineralny róż do policzków

Mineralny róż do policzków marki Clare Blanc to połączenie naturalnych składników z nasyconymi pigmentami. Kosmetyk jest odpowiedni dla skóry wrażliwej i problematycznej. W składzie znajduje się olej jojoba bogaty w witaminę A, która zapewnia zdrowy stan skóry, witamina E - silny antyoksydant spowalniający procesy starzenia, witamina F wspomagająca odporność skóry, a także kompleks aminokwasów o działaniu regenerującym. Róż Clare Blanc ma przyjemną konsystencję i łatwo się go aplikuje. Jest dostępny w kilkunastu odcieniach o różnym wykończeniu: matowym, satynowym lub lśniącym.
Dowiedz się więcej

ZALETY

  • wszechstronne zastosowanie
  • wygodna i precyzyjna aplikacja
  • trwałość koloru
  • dostępny w 10 odcieniach

WADY

  • drobinki brokatu uwidaczniają zmarszczki
  • zbyt błyszczący
  • roluje się
  • cena

Nars, The Multiple, rozświetlający róż do policzków w sztyfcie

Róż do policzków w sztyfcie marki Nars to kosmetyk wielozadaniowy. Można używać go do policzków, ust i powiek. Odznacza się przyjemną kremową konsystencją, a forma sztyftu sprawia, że róż jest wygodny i precyzyjny w aplikacji. Rozświetlające drobinki nadają cerze młodzieńczego blasku. Kosmetyk sprawdzi się w codziennym i wieczorowym makijażu do podkreślenia konturu twarzy i uwidocznienia kości policzkowych. Róź Nars jest trwały, nie ściera się i nie blaknie w miarę upływu dnia. Dostępny jest w 10 naturalnych odcieniach.
Dowiedz się więcej

Yves Saint Laurent, Voile De Blush, róż do policzków w żelu

 Yves Saint Laurent, Voile De Blush, róż do policzków w żelu
7,7/10

RANKING OGÓLNY

C+

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

  • wygodna aplikacja
  • efekt rozświetlenia
  • łatwo się blenduje

WADY

  • efekt widoczny dopiero po kilku aplikacjach
  • krótka trwałość
  • limitowana edycja
  • ograniczona dostępność

Yves Saint Laurent, Voile De Blush, róż do policzków w żelu

Róż do policzków w płynnej żelowej formie od Yves Saint Laurent charakteryzuje się wygodną aplikacją dzięki zastosowaniu formy tubki. Uzyskany efekt wizualny jest naturalny i subtelny o satynowym wykończeniu. Róż Voile De Blush lekko rozświetla cerę i nadaje jej zdrowego blasku. Kosmetyk łatwo i szybko się blenduje, nie powodując nieestetycznych plam. Dostępny jest w 4 odcieniach: Voile Carmin - czerwień w odcieniu pomidorowym, Voile Corail - morelowy odcień, Voile Rose - energetyczny róż oraz Voile Parme - rozświetlający fiolet. Kolekcja Voile De Blush jest limitowana.
Dowiedz się więcej