0

Najlepsze rękawice do samoopalaczy rekomendowanych marek w 2024 roku!

Zapoznaj się z 5 propozycjami sprawdzonych rękawic do samoopalaczy, aby cieszyć się zjawiskową opalenizną bez smug i plam!

Opalona skóra wygląda promiennie i atrakcyjnie. Bardzo wiele osób korzysta z solarium w czasie zimy lub jeździ w miejsca, gdzie słońce zawsze świeci, aby zapewnić sobie ten pożądany złocisty kolor skóry. Niestety powszechnie wiadomo, jak promieniowanie UV niekorzystnie wpływa na kondycję i zdrowie skóry, a także całego organizmu. Na szczęście jest też bezpieczna alternatywa. Z poniższego artykułu dowiesz się, jak można w zdrowy sposób uzyskać opaleniznę, a także jakie akcesoria stosować, aby otrzymanie tego efektu było wygodne, szybkie i komfortowe.

Skóra - budowa

Na stan i wygląd skóry wpływ ma wiele czynników takich jak stres, niewłaściwa dieta, mała ilość snu, stosowanie używek, kontakt z toksycznymi substancjami czy promieniowanie UV. Nieprawidłowa pielęgnacja skóry i prowadzenie niehigienicznego trybu życia może spowodować, że przestanie ona właściwie chronić nasz organizm przed szkodliwym działaniem wymienionych wyżej elementów.

Skóra to największy organ ludzkiego ciała o skomplikowanej strukturze i pełniącym wiele istotnych funkcji. Powierzchnia skóry dorosłego człowieka wynosi do 2 m², a jej grubość od 0,5 mm do 5 mm. Zbudowana jest z naskórka oraz skóry właściwej, która z tkankami leżącymi głębiej łączy się za pomocą tkanki podskórnej.


Naskórek (epidermis): To najbardziej zewnętrzna warstwa skóry, składająca się z kilku warstw komórek. Głównym typem komórek w naskórku są keratynocyty, które produkują keratynę - białko nadające skórze jej wytrzymałości oraz stanowiące główny budulec skóry, włosów i paznokci. Naskórek nie posiada naczyń krwionośnych, dlatego rogowacieje, czyli obumiera, i systematycznie się złuszcza. Zrogowaciałe komórki zastępowane są przez nowe. W tej warstwie znajdują się też melanocyty, produkujące melaninę - barwnik, od którego zależy kolor włosów i typ karnacji. Naskórek dzieli się na 5 warstw: rogową, jasną, ziarnistą, kolczystą, podstawną.

Skóra właściwa (dermis): To warstwa znajdująca się tuż pod naskórkiem. Skóra właściwa zawiera wiele ważnych struktur, takich jak naczynia krwionośne, włókna kolagenowe i elastynowe, a także gruczoły potowe i łojowe. Kolagen nadaje skórze elastyczności wytrzymałości, natomiast elastyna pozwala jej na rozciąganie i kurczenie się. W skórze właściwej znajdują się również zakończenia nerwowe i receptory czuciowe, umożliwiające odbieranie bodźców zmysłowych, takich jak dotyk, ból i temperatura. Skóra właściwa składa się z warstw:

- brodawkowatej - to górna warstwa skóry właściwej, znajdująca się bezpośrednio pod naskórkiem. Jest to warstwa bogata w naczynia krwionośne, które dostarczają skórze tlen i składniki odżywcze. Ta warstwa łączy się z naskórkiem niewielkimi wypustkami (brodawkami). Brodawki układają się w tzw. listewki skórne bardzo dobrze widoczne na palcach dłoni jako linie papilarne.

- siateczkowatej - głębsza warstwa skóry właściwej, znajdująca się poniżej warstwy brodawkowatej. To tu umieszczone są włókna kolagenowe i elastynowe. W tej warstwie także znajdują się gruczoły, naczynia krwionośne i limfatyczne oraz receptory czuciowe.

Tkanka podskórna (hypodermis): W tkance podskórnej znajdują się włókna kolagenowe oraz sprężyste. Jest unaczyniona i unerwiona, a dzięki luźnej budowie może się przesuwać z miejsca na miejsce. W wolnych przestrzeniach znajdują się komórki tłuszczowe.

Najczęstsze problemy skóry

Przedwczesne starzenie się skóry jest związane z nadmierną ekspozycją na słońce (fotostarzenie). Nadmierne opalanie powoduje niekorzystne zmiany w fibroblastach (tworzą one włókna kolagenowe i elastylowe). Na skutek długotrwałego działania promieni słonecznych dochodzi do stopniowego zwyrodnienia włókien sprężystych. Zmniejsza to znacznie elastyczność skóry. Staje się ona cieńsza i suchsza. To z kolei prowadzi do szybszego powstawania zmarszczek i bruzd.

Przebarwienia skóry mogą być widoczne na twarzy, szyi i dekolcie. Są to najczęściej plamy słoneczne, blizny potrądzikowe lub zmiany związane z nadmierną produkcją melaniny (hiperpigmentacja).

Cellulit zwany też "skórką pomarańczową" to stan, w którym skóra na udach, pośladkach, brzuchu lub innych obszarach ciała staje się nierówna, a na powierzchni pojawiają się charakterystyczne zagłębienia.

Egzema (atopowe zapalenie skóry) to stan zapalny skóry, który powoduje swędzenie, zaczerwienienie, suchość i bolesne pękanie skóry. Egzema może występować na podłożu alergicznym lub być uwarunkowana genetycznie.

Jak sobie radzić z problemami skóry?

Najważniejsze jest zapewnienie skórze odpowiedniej i regularnej pielęgnacji. Najlepiej zawsze wybierać kosmetyki dedykowane konkretnemu typowi skóry z jak najmniejszą zawartością sztucznych substancji mogących podrażnić skórę.

Warto wprowadzić do diety jak najwięcej warzyw owoców, produktów pełnoziarnistych oraz tych zawierających zdrowe tłuszcze: ryby, oliwa z oliwek, orzechy, awokado, pestki i nasiona. Warto zrezygnować z palenia tytoniu i nadmiernego spożycia alkoholu. Należy unikać stresu, wysypiać się oraz regularnie uprawiać sport.

Zawsze należy chronić skórę przed słońcem, stosując kremy z filtrem o wysokim SPF. Promienie słoneczne przyspieszają procesy starzenia się skóry, a także są przyczyną zmian pigmentacyjnych oraz poważnych uszkodzeń komórek. W celu uzyskania opalenizny bez ryzyka wystawiania skóry na działanie promieni UV można skorzystać z kosmetyków samoopalających.

Rękawica do samoopalacza

Rękawica do samoopalacza to przedmiot, który ma za zadanie znacznie ułatwić i przyspieszyć aplikację kosmetyków samoopalających. Jej najważniejszymi atutami jest ochrona skóry dłoni i paznokci przed zabrudzeniem oraz równomierne rozprowadzenie produktu samoopalającego na skórze bez nieestetycznych smug czy plam.

Używanie rękawicy do samoopalacza poprawia również ukrwienie skóry poprzez delikatny masaż, który się nią wykonuje. To z kolei wpływa na polepszenie kondycji skóry i nadanie jej pięknego wyglądu.

Najczęściej rękawice wykonane są z miękkich i przyjemnych w dotyku włókien. Są dwustronne, więc można używać ich na dowolnej dłoni, a także są przeznaczone do prania w pralce, co czyni je przedmiotami wielokrotnego użytku.

Dla kogo przeznaczone są rękawice do samoopalacza?

Rękawice do samoopalacza są przeznaczone dla wszystkich osób używających kosmetyków samoopalających, którym zależy na równomiernym rozprowadzeniu samoopalaczy bez zabrudzeń dłoni i paznokci.

Rękawica do samoopalacza jest często dodawana do produktów samoopalających, gdyż ułatwia i przyspiesza ich rozprowadzenie. Tego akcesorium mogą używać zarówno osoby stosujące samoopalacze regularnie, jak i te robiące to sporadycznie.

Jakie są efekty stosowania rękawicy do samoopalacza?

Do najczęstszych korzystnych efektów stosowania rękawicy do samoopalacza należą:

Równomierne rozprowadzenie produktu: Rękawica pomaga równomiernie rozprowadzić samoopalacz na skórze, co eliminuje ryzyko wystąpienia plam czy nierówności w kolorze.

Ochrona dłoni: Używanie rękawicy do samoopalacza zapobiega zabarwieniu dłoni i paznokci, co jest szczególnie istotne w przypadku produktów samoopalających, które mogą pozostawiać długotrwałe ślady na skórze.

Precyzja aplikacji: Dzięki rękawicy do samoopalacza łatwiej jest kontrolować ilość i sposób aplikacji samoopalacza, co przekłada się na bardziej naturalny efekt wizualny.

Higiena: Rękawice są łatwe w utrzymaniu w czystości, a tym samym używanie ich jest higieniczne i bezpieczne dla stanu skóry.

Komfort: Aplikacja samoopalacza za pomocą rękawicy jest bardziej komfortowa niż nakładanie go rękami. Jest to szczególnie istotne w przypadku używania samoopalaczy w piance, żelu czy wodnych.

Jakie są najczęstsze materiały wykorzystywane do produkcji rękawic do samoopalacza?

Rękawice do samoopalacza najczęściej wykonuje się z materiałów, które są łatwe do czyszczenia, trwałe i wytrzymałe. Należą do nich:
 • Poliester: Trwały i łatwy w pielęgnacji materiał, który może być prany w pralce.
 • Bawełna: Naturalny materiał, niezwykle miękki i przyjemny w dotyku.
 • Mieszanki materiałów: Często rękawice do samoopalacza są wykonane z różnych materiałów, aby łączyć w sobie właściwości różnych tkanin.
 • Gąbka: Najczęściej można spotkać rękawice wykonane z jednej strony z materiału, a z drugiej strony z gąbki. Gąbka bardzo dobrze absorbuje samoopalacz i bardzo dobrze rozprowadza kosmetyk samoopalający.

Należy pamiętać, że rękawica powinna być dopasowana do rozmiaru dłoni, aby zapewnić wygodę i precyzję podczas aplikacji samoopalacza.

Zalety stosowania rękawicy do samoopalacza

Stosowanie rękawicy do samoopalacza ma kilka istotnych zalet:

 • Równomierne rozprowadzenie samoopalacza.
 • Ochrona dłoni przed zabrudzeniem.
 • Unikanie smug i plam na skórze.
 • Łatwe czyszczenie.
 • Wygoda podczas aplikacji samoopalacza.
 • Szybkość aplikacji.
 • Duży wybór.

Wady stosowania rękawicy do samoopalacza

Mimo licznych zalet istnieją także pewne wady stosowania rękawicy do samoopalacza. Do najczęstszych zalicza się:
 • Nieodpowiedni rozmiar.
 • Ograniczenie dostępu do pewnych obszarów na ciele.
 • Słaba jakość materiału.
 • Konieczność prania.

Jak prawidłowo używać rękawicy do samoopalacza?

Rękawicy do samoopalacza najlepiej używać za każdym razem kiedy stosuje się kosmetyk samoopalający. Częstotliwość stosowania samoopalaczy z kolei uzależniona jest od indywidualnych preferencji. Samo używanie rękawicy do samoopalacza jest bardzo łatwe. Należy pamiętać, aby przed nałożeniem kosmetyku samoopalającego odpowiednio przygotować skórę. Ułatwi to aplikację oraz pomoże uzyskać pożądany efekt.

- Dzień wcześniej można umyć ciało delikatnym peelingiem, złuszczając martwy naskórek, co pomoże zapewnić jednolitą opaleniznę. Nie należy nakładać samoopalacza na podrażnioną skórę, na przykład bezpośrednio po goleniu.

- W dniu nakładania samoopalacza warto oczyścić skórę ciała przy użyciu lekkich, nietłustych produktów. Skóra przed nałożeniem produktu musi być całkowicie sucha.

- Po założeniu rękawicy na dłoń należy nanieść samoopalacz na skórę. Najlepiej zaczynając od stóp i kierując się ku górze.

- Należy delikatnie rozprowadzić produkt okrężnymi ruchami, unikając rozciągania i tarcia skóry.

- Po skończonej aplikacji należy ostrożnie zdjąć rękawicę i dokładnie ją umyć. Po umyciu pozostawić do całkowitego wysuszenia.

Należy pamiętać, że sposób użycia rękawicy może się różnic w zależności od zaleceń producenta oraz materiałów, z jakich została wykonana. Zawsze należy czytać dołączone do rękawicy informacje i się do nich ściśle stosować.

Na co zwrócić uwagę, wybierając rękawicę do samoopalacza?

Przy wyborze rękawicy do samoopalacza zwróć uwagę na kilka kluczowych kwestii, aby dokonać jak najlepszego zakupu.

Materiał wykonania: Upewnij się, że materiał rękawicy jest miękki, elastyczny i łatwo absorbuje samoopalacz. Popularne materiały to poliester, bawełna lub mieszanki tkanin.

Dopasowanie rozmiaru: Wybierz rękawicę w rozmiarze Twojej dłoni. Zbyt luźna np. może utrudnić precyzyjną aplikację.

Możliwość wielokrotnego użytku: Wybór takiej rękawicy jest z całą pewnością wariantem bardzo ekonomicznym.

Dodatkowe zalety: Niektóre rękawice mają dodatkowe atuty, jak specjalne powłoki zapobiegające przesiąkaniu samoopalacza lub dodatki substancji nawilżających skórę.

Recenzje i opinie: Przeczytaj recenzje innych użytkowników, aby dowiedzieć się, jakie są ich doświadczenia z używaniem konkretnej rękawicy. To może dostarczyć Ci wielu cennych informacji.

Poznaj 5 najlepszych rękawic do samoopalacza w 2024 roku

Tworząc nasze recenzje produktów, bierzemy pod uwagę składy oraz badamy ich bezpieczeństwo. Analizujemy opinie ekspertów z branży oraz doświadczenia użytkowników produktu. Pozyskujemy rekomendacje od autoryzowanych sprzedawców, korzystamy z dostępnych źródeł wiedzy na temat składników aktywnych i ich działania. Osobiście weryfikujemy działanie, konsystencję, zapach i odczucia z używania produktów, oceniamy stosunek jakości do ceny.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe recenzje naszych redaktorów wraz z opisem każdego wskazanego produktu.

Body Tones, rękawica do samoopalacza

Body Tones, rękawica do samoopalacza
9,9/10

RANKING OGÓLNY

A+

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

 • ułatwia aplikację kosmetyków samoopalających
 • zapewnia równomierną opaleniznę
 • stworzona z wysokiej jakości materiałów
 • wytrzymała
 • nie przepuszcza kosmetyku samoopalającego na skórę dłoni
 • nie wchłania kosmetyków
 • łatwa do czyszczenia
 • uniwersalny rozmiar
 • przystępna cena

WADY

 • dostępna jest jedynie w wybranych sklepach

Body Tones, rękawica do samoopalacza

Dwustronna rękawica do aplikacji samoopalacza marki Body Tones to produkt wysokiej klasy. Rękawica została wyprodukowana z bardzo miłego w dotyku materiału, który sprawia, że rozprowadzenie produktu na skórze jest przyjemne, wygodne i bezproblemowe. Dodatkowo materiał ten nie pochłania stosowanego kosmetyku samoopalającego, a także zapobiega jego przedostaniu się na skórę dłoni. Zastosowane surowce (wiskoza, poliester, poliuretan) zapewniają trwałość i wytrzymałość rękawicy. Rozmiar rękawicy Body Tones jest uniwersalny, a jej pielęgnacja jest niezmiernie prosta - wystarczy uprać ją ręcznie lub w pralce (w 30° C). Bez względu na rodzaj używanego samoopalacza rękawica od Body Tones gwarantuje jego równomierną aplikację i uzyskanie jednolitej opalenizny.
Dowiedz się więcej

Eco Tan, Eco by Sonya, rękawica do samoopalacza

Eco Tan, Eco by Sonya, rękawica do samoopalacza
8,2/10

RANKING OGÓLNY

B

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

 • wykonana jest z naturalnych surowców
 • każda strona odznacza się inną fakturą przeznaczoną do aplikacji innego rodzaju kosmetyku samoopalającego
 • nie powoduje wchłaniania się preparatów samoopalających
 • nie brudzi skóry dłoni
 • zapewnia równomierną opaleniznę
 • jest dostępna w uniwersalnym rozmiarze

WADY

 • długie sznurki od ściągacza mogą przeszkadzać w aplikacji kosmetyku samoopalającego
 • należy prać rękawicę ręcznie
 • bardzo wysoka cena

Eco Tan, Eco by Sonya, rękawica do samoopalacza

Dwustronna rękawica marki Eco Tan została stworzona z naturalnych surowców, które nadają się do pełnego recyclingu. O jej wyjątkowości świadczy fakt, że każda ze stron rękawicy wykonana jest z innego materiału. Bardzo miękka i puszysta strona przeznaczona jest do używania pianek i kremów samoopalających, a gładka z kolei zalecana jest do aplikacji wód opalających. Materiał wykonania rękawicy nie powoduje nadmiernego wchłaniania kosmetyków samoopalających oraz zapewnia ich równomierne rozprowadzenie bez smug i brudzenia skóry dłoni. Rękawica Eco by Sonya jest dostępna w uniwersalnym rozmiarze.
Dowiedz się więcej

Isle of Paradise, rękawica do samoopalacza

Isle of Paradise, rękawica do samoopalacza
8,0/10

RANKING OGÓLNY

C+

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

 • wykonana jest z włókien antybakteryjnych i nasyconych kwasem hialuronowym
 • nawilża skórę
 • zapobiega brudzeniu się skóry dłoni
 • można prac w pralce do 30 razy

WADY

 • łatwo ześlizguje się z dłoni
 • rękawica jest sporych rozmiarów
 • jaskrawy kolor
 • ograniczona dostępność
 • wysoka cena

Isle of Paradise, rękawica do samoopalacza

Rękawica do aplikacji produktów samoopalających marki Isle of Paradise jest wykonana ze specjalnych włókien antybakteryjnych oraz nasyconych kwasem hialuronowym zapewniających nawilżenie skóry podczas używania rękawicy. Rękawica jest dwustronna, bardzo miękka i ergonomiczna, a także wodoodporna, co zapobiega brudzeniu się skóry dłoni podczas aplikacji kosmetyków samoopalających. Rękawicę Isle of Paradise można prać w pralce - do 30 razy.
Dowiedz się więcej

ZALETY

 • zrobiona w 100% z poliestru
 • trwała i wytrzymała
 • zapobiega brudzeniu dłoni
 • uniwersalny rozmiar
 • wielokrotnego użytku

WADY

 • wchłania dużą ilość produktu samoopalającego
 • miejsce na kciuk jest bardzo małe
 • cena

B.Tan, I Don’t Want Tan on My Hands, rękawica do samoopalacza

Rękawica do samoopalacza marki B.Tan została stworzona w 100% z poliestru, co czyni ją bardzo trwałym i wytrzymałym produktem. Rękawica ułatwia nakładanie produktów samoopalających, zapobiega brudzeniu dłoni i paznokci oraz zapewnia jednolitą opaleniznę. Przy jej produkcji wykorzystano materiały z recyclingu, jest wegańska i wielokrotnego użytku - można prać ją w pralce. Rękawica I Don’t Want Tan on My Hands dostępna jest w uniwersalnym rozmiarze.
Dowiedz się więcej

Derma V10, Solkiss, rękawica do samoopalacza 3w1

Derma V10, Solkiss, rękawica do samoopalacza 3w1
7,7/10

RANKING OGÓLNY

C+

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

 • dwa rodzaje materiału rękawicy
 • nie pozostawia smug i plam
 • złuszcza naskórek
 • uniwersalny rozmiar

WADY

 • średnia jakość materiałów
 • szybko się niszczy
 • zsuwa się z ręki
 • nie ma wkładu zabezpieczającego przed brudzeniem skóry dłoni (stąd winylowe rękawiczki)

Derma V10, Solkiss, rękawica do samoopalacza 3w1

Rękawica Solkiss marki Derma V10 zapewnia szybką i wygodną aplikację kosmetyków samoopalających. Jest dwustronna i wykonana z dwóch materiałów: gąbki, delikatnie złuszczającej skórę oraz bawełny, wygładzającej skórę i równomiernie rozprowadzającej samoopalacz. W efekcie uzyskana opalenizna jest jednolita bez nieestetycznych plam i smug. Rękawica Solkiss dostępna jest w uniwersalnym rozmiarze, a do opakowania dołączona jest para winylowych rękawiczek.
Dowiedz się więcej