0

Najlepsze kosmetyki na cellulit rekomendowanych marek w 2024 roku!

Poznaj 5 propozycji sprawdzonych kosmetyków na cellulit i ciesz się zdrową i jędrną skórą.

Skóra to niesamowity organ, który spełnia wiele istotnych funkcji w naszym życiu. Pokrywając całą powierzchnię ciała stanowi jego zewnętrzną osłonę i ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Ale to nie wszystko - skóra posiada również wiele innych ważnych właściwości. Zadbana, odżywiona i promienista świadczy o dobrym zdrowiu i odpowiedniej pielęgnacji. Wpływa na atrakcyjność i dobre samopoczucie.

Dlatego tak ważne jest codzienne, regularne i systematyczne dbanie o skórę na całym ciele. Odpowiednia pielęgnacja zapewnia jej piękny wygląd, elastyczność i sprężystość. Intensywne nawilżanie, unikanie toksycznych substancji, stosowanie filtrów UV i bogata w składniki odżywcze dieta pozwolą zachować skórę w dobrej kondycji przez długie lata. Z artykułu dowiesz się jak odpowiednio zaopiekować się skórą oraz jakich kosmetyków używać do codziennej pielęgnacji, aby jej wygląd był olśniewający jak najdłużej.

Skóra - funkcje

Skóra to organ pełniący wiele kluczowych funkcji w organizmie i niezwykle istotny element prawidłowego funkcjonowania całego ciała. Jej najważniejszą funkcją jest ochrona. Skóra tworzy barierę między naszym organizmem a otoczeniem, chroniąc przed drobnoustrojami, szkodliwymi substancjami chemicznymi i uszkodzeniami mechanicznymi. Jej niesamowita zdolność do regeneracji umożliwia jej szybkie gojenie się po urazach oraz przywrócenie swoich właściwości ochronnych.

Skóra pełni także istotną rolę w regulacji temperatury ciała. Jej zdolność do wydzielenia potu skutecznie chłodzi ciało w gorące dni, a w zimie z kolei zwiększa się ukrwienie w naczyniach podskórnych, co zapobiega szybkiej utracie ciepła.

Inną ważną funkcją skóry jest jej zdolność do odbierania bodźców zewnętrznych za pomocą receptorów nerwowych. Dzięki temu reagujemy na dotyk, odczuwanie temperatury czy ból. A wówczas możemy odpowiednio reagować na zmieniające się warunki pogodowe, przyjemność lub dyskomfort.

Skóra ma swoją rolę w gospodarce wodno-tłuszczowej. Naskórek posiada zdolności wchłaniania niektórych substancji rozpuszczalnych w wodzie i tłuszczach takich jak np. kolagen, wyciągi z ziół czy witaminy, które są najczęstszymi składnikami kosmetyków, stosowanych do pielęgnacji skóry. A poprzez wydalanie toksyn i szkodliwych substancji skóra pozwala utrzymać odpowiednią równowagę w organizmie.

Wygląd skóry bardzo dużo mówi o ogólnej kondycji organizmu oraz odzwierciedla problemy zdrowotne. Jakiekolwiek zaburzenia układu odpornościowego czy dolegliwości o podłożu hormonalnym mogą sprawić, że budowa i wygląd skóry ulegają nawet drastycznym zmianom.

Skóra - budowa

Jak już wspomnieliśmy skóra to największy i najlepiej widoczny narząd naszego ciała. Powierzchnia skóry u dorosłego człowieka wynosi do 2 m², a grubość od 0,5 mm do 5 mm (jest uzależniona od części ciała, jakie pokrywa skóra). Przyjmuje się, że najcieńsza warstwa znajduje się na powiekach, a najgrubsza na piętach.

Skóra zbudowana jest z 3 głównych warstw:

1. Naskórek (łac.epidermis) - to najbardziej zewnętrzna warstwa, która jest granicą między organizmem a środowiskiem zewnętrznym. Nad jego powierzchnię wyrasta łodyga włosa oraz por skórny, czyli mikroskopijne ujście mieszków włosowych. Naskórek składa się z pięciu warstw: rogowej, jasnej, ziarnistej, kolczystej i podstawnej. Od skóry właściwej oddziela go warstwa podstawna. Główną masę naskórka tworzą żywe komórki - keratynocyty oraz martwe - korneocyty.

2. Skóra właściwa (łac. dermis) - znajduje się pod warstwą naskórka. Umiejscowione są w niej naczynia krwionośne, gruczoły łojowe i potowe, liczne brodawki skórne, mięsień przywłośny, cebulka włosa oraz zakończenia nerwowe. Skóra właściwa charakteryzuje się sprężystością, elastycznością i wytrzymałością. Zbudowana jest z tkanki łącznej włóknistej. Posiada dwie główne warstwy:

a) siateczkowatą - ta część stanowi ok. 80% całej grubości skóry. Składa się głównie z włókien kolagenowych i elastynowych. Włókna kolagenowe skóry właściwej zbudowane są z kolagenu typu I oraz III, a włókna elastynowe z

b) elastyny - białka, które cechuje duża wytrzymałość i rozciągliwość. To przede wszystkim od jakości włókien kolagenowych zależy wygląd skóry, a zmniejszona produkcja kolagenu i elastyny wpływa na zanik jędrności i sprężystości naszej skóry. brodawkową - jej struktura jest pofalowana na skutek występowania licznych brodawek skórnych.

3. Tkanka podskórna (łac. hypodermis) - to najgłębiej położona warstwa skóry, zbudowana z tkanki tłuszczowej. Podskórna tkanka tłuszczowa u kobiet stanowi zazwyczaj ok. 25% masy ciała, u mężczyzn 15%. W tej warstwie znajdują się również naczynia krwionośne i limfatyczne, zakończenia nerwowe, dolne odcinki korzeni włosów i części wydalnicze gruczołów potowych.

Problemy skóry

Problemy skóry są różnorodne, mają różne przyczyny i mogą występować u osób w każdym wieku bez względu na typ skóry. Najczęściej są spowodowane prowadzeniem niezdrowego trybu życia, nieprzestrzeganiem zasad zdrowego odżywiania lub stosowania nieodpowiedniej pielęgnacji czy wręcz jej braku. Oto kilka powszechnych problemów skórnych:

Trądzik to schorzenie skóry charakteryzujące się wypryskami, grudkami, zaskórnikami i innymi zaczerwienionymi zmianami na skórze. Trądzik może być spowodowany nadmierną produkcją sebum, bakteriami lub problemami hormonalnymi.

Egzema (atopowe zapalenie skóry) jest to stan zapalny skóry, który objawia się suchością, swędzeniem i wypryskami. Często występuje u osób z alergiami lub astmą.

Starzenie się skóry jest naturalnym etapem pojawiającym się wraz z wiekiem. Skutkuje utratą jędrności i elastyczności skóry, powstawaniem zmarszczek oraz zmianą konturu twarzy. Nieodpowiednia pielęgnacja, nadmierna ekspozycja na słońce i niezdrowy tryb życia mogą znacznie przyspieszyć ten proces.

Rozstępy to przeważnie szerokie, różowawe lub czerwone pasma skóry, które mogą pojawić się na brzuchu, udach czy pośladkach. Spowodowane są bardzo gwałtownym przybieraniem na wadze np. w czasie ciąży.

Cellulit zwany też "skórką pomarańczową" to stan, w którym skóra na udach, pośladkach, brzuchu lub innych obszarach ciała staje się nierówna, a na powierzchni pojawiają się charakterystyczne zagłębienia. Jest to problem skórny, który dotyka głównie kobiet, chociaż może też występować u mężczyzn.

Jak sobie radzić z problemami skóry?

Każdy problem skórny jest inny i wymaga odmiennego podejścia ze względu na swoje przyczyny i stopień zaawansowania. W przypadku poważnych chorób skórnych, nawracających lub nieznikających po odpowiedniej pielęgnacji należy skonsultować się z dermatologiem, który zaleci najlepszą kurację dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Poza wizytą u specjalisty istnieje kilka sprawdzonych wskazówek pomocnych w dbaniu o dobrą kondycję skóry.

Regularnie dbaj o odpowiednią higienę skóry. Stosuj w tym celu delikatne preparaty myjące o jak najbardziej naturalnym składzie. Częste i dokładne oczyszczanie skóry jest niezwykle istotne szczególnie w przypadku trądziku i egzemy.

Nawadniaj swój organizm - pij dużo wody i wprowadź do swojego jadłospisu jak najwięcej warzyw owoców, produktów pełnoziarnistych oraz tych zawierających zdrowe tłuszcze: ryby, oliwa z oliwek, orzechy, awokado, pestki i nasiona. Unikaj palenia papierosów oraz nadmiernego spożycia alkoholu.

Zadbaj o regularną aktywność fizyczną, odpowiednią ilość snu oraz jak najmniej stresu. Istnieje bardzo wiele pomocnych technik relaksacyjnych jak medytacja, joga czy specjalne techniki oddychania.

Chroń skórę przed słońcem, stosując kremy z filtrami SPF. Promienie słoneczne przyspieszają procesy starzenia się skóry, a także są przyczyną zmian pigmentacyjnych. Ponadto uszkadzają DNA komórek, co może prowadzić do raka skóry.

Stosuj odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne przeznaczone do Twojego rodzaju skóry. Unikaj tych zawierających składniki i substancje mogące podrażniać skórę lub wywołać alergię.

Czym jest cellulit?

Cellulit to inaczej lipodystrofia, czyli zwyrodnienie tkanki łącznej. Wbrew powszechnej opinii cellulit nie jest związany z otyłością. Za jego powstawanie odpowiada nie sama ilość tkanki tłuszczowej, a jakość tkanki łącznej. Cellulit tworzy się również, kiedy w komórkach tłuszczowych zostają zakłócone procesy przemiany materii. Cellulit charakteryzuje się wgłębieniami w skórze przypominającymi strukturą skórkę pomarańczy, stąd też jego potoczna nazwa - "skórka pomarańczowa”. Cellulit najbardziej widoczny jest na udach, pośladkach, brzuchu i ramionach. Zmaga się z nim około 85 proc. kobiet po 20 roku życia i co może zaskakiwać, coraz częściej występuje u osób młodych i szczupłych. Ze względu na różnice w budowie tkanki tłuszczowej między kobietami a mężczyznami, cellulit znacznie częściej dotyka płci żeńskiej.

Przyczyny powstawania cellulitu mogą mieć podłoże genetyczne lub być wynikiem zmian hormonalnych. Innymi przyczynami jego powstawania są:

Nieprawidłowa dieta, składająca się z dużej ilości przetworzonych produktów. Bogata w tłuszcze nasycone, sól i cukry.

Brak aktywności fizycznej

Palenie tytoniu

Noszenie zbyt obcisłych ubrań

Długie i bardzo cieple kąpiele

Siedzący tryb życia

    Wyróżnia się dwa rodzaje cellulitu w zależności od podłoża, na którym się formuje. Jest to cellulit twardy (wodny) i miękki (tłuszczowy).

    Wyróżnia się dwa rodzaje cellulitu w zależności od podłoża, na którym się formuje. Jest to cellulit twardy (wodny) i miękki (tłuszczowy).

    1. Cellulit twardy (wodny) - występuje głównie u kobiet, u których masa ciała znacząco się nie zmieniła i tkanki nie straciły swojej elastyczności. Jego przyczynami są zaburzenia hormonalne lub nieprawidłowy przepływ krwi i limfy. Często towarzyszą mu rozstępy.

    2. Cellulit miękki (tłuszczowy) - dotyka osób mało aktywnych. Jest związany ze słabym napięciem tkanki mięśniowej. Częstą przyczyną tego rodzaju cellulitu jest zaburzenie mikrokrążenia lub przyjmowanie leków, powodujących odwodnienie.

    Cellulit może mieć negatywny wpływ na samoocenę i pewność siebie, ale na szczęście istnieją sposoby skutecznie ułatwiające walkę z jego objawami i zmniejszające jego widoczność. Przede wszystkim należy zadbać o regularną aktywność fizyczną, zbilansowaną dietę oraz o odpowiednie nawodnienie organizmu. Warto sięgnąć również po specjalistyczne kosmetyki antycellulitowe, a także można skorzystać z zabiegów medycznych lub specjalnych masaży.

    Kosmetyki na cellulit - jak działają?

    Kosmetyki antycellulitowe w głównej mierze mają za zadanie uszczelniać naczynia krwionośne i chłonne. Dzięki temu mikrokrążenie krwi i limfy ma szansę się znacznie polepszyć (także dzięki masażowi, który towarzyszy wcieraniu balsamów i kremów). Odpowiednio dobrane kosmetyki przeznaczone do walki z cellulitem powinny usprawnić wewnętrzną przemianę materii w komórkach tłuszczowych i redukować niekorzystne nierówności na skórze.

    Odpowiednio dobrana kuracja pielęgnacyjna z użyciem kosmetyków antycellulitowych z pewnością przyniesie skuteczne i widoczne efekty. Jednak niezmiernie ważna jest systematyczność i regularność, gdyż cellulit ma tendencję do powracania. Istotne jest również wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej do swojej codzienności w celu walki z cellulitem na każdym możliwym polu.

    W trakcie stosowania kosmetyków antycellulitowych bardzo ważne jest nawilżanie skóry, dzięki czemu zwiększa się napięcie tkanek i skóra wygląda dużo lepiej. Dlatego balsamy antycellulitowe powinny mieć w składzie substancje intensywnie nawilżające jak np. kwas mlekowy, kwas hialuronowy, kolagen i elastyna. Stosowanie ich przy jednoczesnym regularnym peelingu preparatami antycellulitowymi i masażu skóry przyniesie najlepsze efekty.

    Kluczowe składniki kosmetyków do walki z cellulitem

    Najbardziej sprawdzonymi, a tym samym najbardziej skutecznymi składnikami kosmetyków antycellulitowych są:

    • kofeina - pobudza krążenie krwi, dzięki temu dotlenia komórki. Dodatkowo zmniejsza magazynowanie tłuszczu i zwiększa aktywność metaboliczną, a także wpływa na jędrność i elastyczność skóry
    • L-karnityna - wpływa na zmniejszenia objętości tkanki tłuszczowej
    • Wyciągi roślinne zawierające związki czynne - poprawiają mikrokrążenie, wzmacniają naczynia krwionośne i chłonne oraz zmniejszają obrzęki odpowiadające za nierówności na skórze. Najczęściej stosowany w kosmetykach antycellulitowych jest wyciąg z kasztanowca zwyczajnego i ruszczyka. Zawierają one składniki aktywne, takie jak escyna i rutyna, wzmacniające naczynia krwionośne i limfatyczne, a także usprawniające mikrokrążenie.
    • Witaminy A, C, E i kwas askorbinowy - te składniki poprawiają napięcie i elastyczność skóry.
    • Wyciągi z alg - są coraz częściej stosowane w kosmetykach do walki z cellulitem dzięki swoim właściwościom poprawiającym ukrwienie skóry.

    Zalety stosowania kosmetyków na cellulit

    Do głównych zalet stosowania kosmetyków antycellulitowych należą:

    • Łatwość stosowania kosmetyków
    • Dostępność kosmetyków
    • Nawilżenie skóry
    • Poprawa wyglądu skóry
    • Redukcja obrzęków
    • Wygładzenie nierówności

    Wady stosowania kosmetyków na cellulit

    Do wad stosowania kosmetyków antycellulitowych można zaliczyć:

    • Tymczasowe efekty
    • Koszty
    • Systematyczność stosowania
    • Możliwość wystąpienia alergii na niektóre składniki

    Jakie efekty przynosi stosowanie kosmetyki na cellulit?

    Stosowanie kosmetyków antycellulitowych ma na celu poprawę wyglądu skóry dotkniętej cellulitem. O ich skuteczności decydują czynniki takie jak skład preparatów, indywidualne predyspozycje, czy stopień zaawansowania cellulitu.

    Do efektów, które przynosi ich regularne stosowanie, najczęściej należy poprawa nawilżenia skóry. Kremy i inne kosmetyki antycellulitowe często zawierają substancje głęboko nawilżające, dzięki czemu skóra się wygładza i nabiera elastyczności.

    Kosmetyki na cellulit poprawiają również mikrokrążenie krwi i limfy w obszarach objętych cellulitem. A to z kolei wspomaga usuwanie toksyn z tkanek oraz wpływa na redukcję obrzęków i wygładzenie skóry.

    Należy jednak pamiętać, że efekty stosowania kremów antycellulitowych są przeważnie tymczasowe i wymagają regularnego stosowania, aby uzyskać widoczne rezultaty. Dodatkowo w celu osiągnięcia najlepszych efektów dobrze jest połączyć pielęgnację kosmetykami z odpowiednim masażem ciała, zdrową dietą, regularnymi ćwiczeniami, ograniczeniem siedzącego trybu życia i unikaniem palenia tytoniu.

    Natomiast w przypadku bardzo zaawansowanego cellulitu, warto skonsultować się z dermatologiem lub specjalistą od medycyny estetycznej, aby omówić bardziej zaawansowane metody leczenia.

    Jak często stosować kosmetyki na cellulit? 

    Częstotliwość stosowania kosmetyków antycellulitowych może różnić się w zależności od konkretnego produktu oraz zaleceń producenta. Jednak na ogół zaleca się codzienne stosowanie preparatów antycellulitowych, aby uzyskać jak najlepsze efekty. Istotne jest również stosowanie ich po kąpieli, kiedy skóra jest prawidłowo oczyszczona. Wspomaga to wchłanianie składników aktywnych zawartych w kosmetykach.

    Zawsze przed użyciem zapoznaj się z informacjami na opakowaniu i zaleceniami producenta dotyczącymi częstotliwości stosowania kosmetyków.

    Pamiętaj, że skuteczność kosmetyków antycellulitowych będzie większa, gdy połączysz ich stosowanie ze zdrową dietą, ruchem, masażem i piciem dużej ilości wody.

    Jak aplikować kosmetyki na cellulit?

    Kosmetyki antycellulitowe zaleca się nakładać na oczyszczoną i osuszoną skórę, najlepiej po wieczornej kąpieli. Wówczas ułatwione jest wchłanianie substancji aktywnych zawartych w produktach. Preparat należy nakładać na skórę, a następnie rozprowadzać i masować okrężnymi ruchami miejsca objęte cellulitem.

    Preparaty uzupełniające takie jak np. peelingi antycellulitowe należy stosować dwa/trzy razy w tygodniu w zależności od reakcji skóry i indywidualnych potrzeb. Te kosmetyki należy aplikować na oczyszczoną, wilgotną skórę, wykonując delikatny okrężny masaż miejsc z cellulitem. Nie należy nakładać peelingu na skórę uszkodzoną, zranioną, z wypryskami, czy w okolicach intymnych. Peeling należy bardzo dokładnie spłukać. Po wysuszeniu skóry zaleca się nałożyć balsam lub krem antycellulitowy w celu nawilżenia skóry i spotęgowania efektu wygładzenia.

    Czym kierować się przy wyborze kosmetyków do walki z cellulitem?

    Wybierając kosmetyki antycellulitowe, warto wziąć pod uwagę kilka czynników:

    Skład produktu - Szukaj produktów zawierających składniki aktywne, które są znane ze swojej skuteczności, a także przebadane pod kątem bezpieczeństwa i rezultatów stosowania. Kosmetyki antycellulitowe powinny zawierać kofeinę, L-karnitynę, witaminy i wyciągi roślinne.

    Dopasowanie do typu skóry - Upewnij się, że wybrany kosmetyk jest odpowiedni dla Twojego typu skóry.

    Marka - Wybieraj kosmetyki znanych i rekomendowanych marek, które mają pozytywne opinie i długoletnie doświadczenie w branży kosmetycznej.

    Opinie i recenzje - Zapoznaj się z opiniami innych użytkowników na temat konkretnych produktów antycellulitowych. To pomoże Ci dowiedzieć się, jakie rezultaty możesz osiągnąć przy ich użyciu oraz jakie są ewentualne skutki uboczne.

    Cena - Kosmetyki antycellulitowe mogą mieć różne ceny. Znajdź produkt, który mieści się w Twoim budżecie, ale miej na uwadze, że za dobrą jakość warto zapłacić więcej.

    Poznaj 5 najlepszych kosmetyków do walki z cellulitem w 2024 roku

    Tworząc nasze recenzje produktów, bierzemy pod uwagę składy oraz badamy ich bezpieczeństwo. Analizujemy opinie ekspertów z branży oraz doświadczenia użytkowników produktu. Pozyskujemy rekomendacje od autoryzowanych sprzedawców, korzystamy z dostępnych źródeł wiedzy na temat składników aktywnych i ich działania. Osobiście weryfikujemy działanie, konsystencję, zapach i odczucia z używania produktów, oceniamy stosunek jakości do ceny.

    Poniżej przedstawiamy szczegółowe recenzje naszych redaktorów wraz z opisem każdego wskazanego produktu.

    ZALETY

    • redukuje cellulit
    • nawilża skórę
    • wygładza i ujędrnia skórę
    • naturalne składniki
    • poprawia krążenie krwi
    • wzmacnia strukturę skóry
    • zestaw kompleksowej pielęgnacji antycellulitowej
    • w cenie bańka do masażu

    WADY

    • dostępny jedynie w wybranych sklepach

    Celloo, zestaw peeling, olejek i duża bańka do masażu antycellulitowego

    Zestaw kosmetyków antycellulitowych: peeling kawowy i olejek antycellulitowy (z dołączoną bańką do masażu) marki Celloo zapewnia kompleksową pielęgnację w walce z uciążliwym cellulitem. Produkty powstały na bazie naturalnych składników takich jak ekstrakt z kawy, olej z pestek winogron oraz olej z orzechów makadamia, dodatkowo wzbogaconych dobroczynnym działaniem witaminy E. Efekty nawilżonej, wygładzonej i elastycznej skóry są widoczne już po pierwszym stosowaniu produktów. Olejek o delikatnym cytrusowo-imbirowym zapachu przygotowuje skórę do masażu bańką silikonową, co w efekcie redukuje cellulit poprzez poprawę krążenia krwi i wzmocnienia struktury skóry. Kosmetyki antycellulitowe Celloo zostały poddane rygorystycznym badaniom, które potwierdziły, że substancje aktywne zawarte w produktach redukują cellulit, wygładzają i nawilżają skórę.
    Dowiedz się więcej

    ZALETY

    • naturalne składniki
    • z dodatkiem kurkuminy
    • zmniejsza rozmiar cellulitu
    • przebadany dermatologicznie

    WADY

    • długo się wchłania
    • efekty widać po dłuższym stosowaniu
    • mało wydajny

    StriVectin, Tighten & Lift Crepe Control Tightening, krem na cellulit

    Krem antycellulitowy marki StriVectin to produkt multi zadaniowy. Redukuje cellulit, napina, wygładza i nawilża skórę. W jego składzie znajduje się naturalne oleje wraz ze składnikami aktywnymi pochodzenia naturalnego, w tym kurkuminą, znana ze swoich właściwości redukujących zbliznowacenia. Krem zmniejsza objętość i grubość tkanki dotkniętej cellulitem. Regularne stosowanie kosmetyku wzmacnia strukturę skóry i działa detoksykacyjnie, odprowadzając toksyny z organizmu. Produkt został przebadany dermatologicznie.
    Dowiedz się więcej

    Maelys, B-Sleek Stretch Mark Cream, krem ujędrniający

    Maelys, B-Sleek Stretch Mark Cream, krem ujędrniający
    7,9/10

    RANKING OGÓLNY

    C+

    CAŁOŚCIOWA OCENA

    ZALETY

    • zwiększa poziom ujędrnienia skóry
    • wiele składników aktywnych
    • odżywia skórę
    • zawiera naturalne ekstrakty

    WADY

    • niewielka pojemność opakowania
    • cena
    • efekty widoczne po dłuższym stosowaniu

    Maelys, B-Sleek Stretch Mark Cream, krem ujędrniający

    B-Sleek to krem przeznaczony do pielęgnacji skóry z rozstępami, którego ujędrniające działanie korzystnie wpływa też na skórę dotkniętą cellulitem. Formuła marki Maelys skutecznie ujędrnia i wygładza skórę. Formuła zawiera m.in. ekstrakt z wąkrotki azjatyckiej i skwalan, które wraz z resztą składników aktywnych wspomaga uzyskanie gładkiej, jędrnej i zdrowej skóry. Krem ujędrnia skórę i zapobiega jej wiotczeniu. Może również pomóc w rozjaśnieniu przebarwień na rozstępach.
    Dowiedz się więcej

    Biotherm, Celluli Eraser, koncentrat na cellulit

    Biotherm, Celluli Eraser, koncentrat na cellulit
    7,8/10

    RANKING OGÓLNY

    C+

    CAŁOŚCIOWA OCENA

    ZALETY

    • wspiera redukcję tkanki tłuszczowej
    • nawilża i ujędrnia
    • zawiera naturalne olejki i kofeinę

    WADY

    • może podrażniać
    • zabiegi są czasochłonne
    • zalecane stosowanie rękawiczek

    Biotherm, Celluli Eraser, koncentrat na cellulit

    Kosmetyk marki Biotherm w postaci koncentratu z ang czerwonych i kofeiny zalecany jest do pielęgnacji skóry z cellulitem. Jego działanie opiera się na właściwościach ujędrniających, które płyną z naturalnych właściwości alg i kofeiny. Składniki te są skutecznymi, aktywnymi substancjami redukującymi podskórną tkankę tłuszczową - odpowiedzialną za powstawanie cellulitu. Stosowanie koncentratu z uwagi na jego skład może wywołać podrażnienia, dlatego warto przed użyciem wykonać test skórny. Samo stosowanie produktu wymaga regularności i cierpliwości w oczekiwaniu na efekty.
    Dowiedz się więcej

    ZALETY

    • nawilża skórę
    • wspomaga redukcję cellulitu
    • stymuluje produkcję kolagenu
    • poprawia krążenie krwi

    WADY

    • mało wydajny
    • długi czas oczekiwania na efekty
    • długo się wchłania
    • może brudzić ciemne ubrania

    Nivelazione, Slim, antycellulitowy krem wyszczuplająco-ujędrniający

    Nivelazione Slim to preparat o działaniu wyszczuplająco - ujędrniającym zalecany do codziennej pielęgnacji ciała oraz w profilaktyce antycellulitowej ramion, ud, pośladków, brzucha oraz wszystkich innych miejsc dotkniętych zmianami. W kremie znajduje się m. in. wyciąg z alg atlantyckich oraz plankton. To połączenie wpływa na wygładzenie i ujędrnienie skóry, a także wspomaga walkę z cellulitem. Kosmetyk stymuluje produkcję kolagenu, poprawia krążenie i wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych. Kosmetyk zawiera również witaminę E, która nawilża i odżywia skórę. Preparat należy stosować regularnie i dość długo, aby przyniósł oczekiwane efekty.
    Dowiedz się więcej