45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty


Acyklowir

AcyklowirAcyklowir
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: na receptę
Postać: tabletki
Cena: 199.95 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Acyklowir

Acyklowir, 25 tabletek

To lek do stosowania przeciw opryszczce ust, narządów płciowych oraz półpaścowi.

Skład:

Substancja czynna: acyklowir.

Właściwości:

Acyklowir zawiera substancję aktywną o właściwościach przeciwwirusowych, która przeciwdziała namnażaniu i rozprzestrzenianiu się wirusa. To powoduje, że organizm zaczyna samoistnie zwalczyać objawy choroby.

Przeciwwskazania:

Lek nie powinien być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek składnik leku, zwłaszcza acyklowir lub walacyklowir. Wzmożoną ostrożność powinni zachować pacjenci cierpiący na schorzenia układu nerwowego lub nerek. Kobiety w ciąży, matki karmiące piersią oraz osoby z ostrą nietolerancją laktozy przed zażyciem leku powinny skonsultować się z lekarzem. Aby zapobiec odwodnieniu, podczas kuracji z zastosowaniem środka zalecane jest regularne picie wody.

Acyklowir nie powinien być stosowany jednocześnie z niektórymi lekami, jak: cymetydyna, stosowana w leczeniu wrzodów, probenecyd, stosowany w leczeniu dny moczanowej, mykofenolan mofetylu, stosowany przez pacjentów po transplantacji, cyklosporyna, lek immunosupresyjny, teofilina, stosowany w leczeniu astmy, zydowudyna, stosowana w leczeniu HIV.

Działania niepożądane:

Najczęściej doświadczanymi działaniami niepożądanymi (doświadczanymi przez mniej niż 10% pacjentów), są: mdłości, biegunki, bóle żołądka, zawroty głowy, bóle głowy, wysypka, świąd, gorączka, nadwrażliwość na światło słoneczne.

Do rzadziej występujących skutków ubocznych należą: pokrzywka, rumień wielopostaciowy, wypadanie włosów, zespół Stevensa-Johnsona, ciężka postać wysypki lub toksyczna martwica naskórka. Wymienione dolegliwości dotykają mniej niż 1% wszystkich stosujących ten lek pacjentów.

W sporadycznych przypadkach kuracja z zastosowaniem leku może doprowadzić do wystąpienia m.in takich przypadłości jak: senność, drgawki, ogólne złe samopoczucie, halucynacje, nadpobudliwość, problemy z mówieniem, dezorientacja, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, wzrost poziomu mocznika we krwi, problemy z nerkami, niedokrwistość, żółtaczka.

Dawkowanie:

W leczeniu opryszczki wargowej i narządów płciowych zazwyczaj stosuje sie dawkę w postaci 1 tabletki 5 razy na dzień przez 5 dni z 4-godzinnym odstępem czasowym między poszczególnymi dawkami, natomiast w profilaktyce nawrotu choroby: 1 tabletkę 4 razy dziennie przez 6-12 miesięcy z 6-godzinnym odstępem czasowym.

W leczeniu półpaśca dawka to 1 tabletka 5 razy na dzień przez 7 dni z 4-godzinnym odstępem czasowym między poszczególnymi dawkami.

 

Acyklowir opinia
Acyklowir opinie
Acyklowir ulotka
Acyklowir skład
Acyklowir dawkowanie
Acyklowir przeciwwskazania
Acyklowir cena
Acyklowir zamienniki
Acyklowir zamiennik
Acyklowir odpowiednik
Acyklowir tańszy zamiennik
Acyklowir czy działa
opryszczka półpasiec opryszczka wargowa opryszczka narządów płciowych zakażenie skóry wirusem opryszczki wirus opryszczki
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze kremy 40+ - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Acyklowir

Dodano: 28 Lipiec 2016
Autor: Jolka
Ocena:
Stosowałam acyklowir na opryszczke ust, natomiast uwazam że u mnie lepsze działanie ma maść bezpośrednio na zmianę.
Odpowiedź
Dodano: 17 Styczeń 2016
Autor: Milena
Ocena:
Lekarz zapisał mi lek acyklowir na opryszczke narządów płciowych, leczenie było uciążliwe, ale wreszcie pozbyłam się tego paskudztwa.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Acyklowir

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach