45 396 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 979 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Ibum forte

Ibum forteIbum forte
(5 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: HASCO-LEK
Postać: kapsułki
Cena: 4.68 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Ibum forte

Ibum forte, kapsułki elastyczne, 400 mg, 12 szt.

Ibum forte to preparat w postaci kapsułek, wykazuje się właściwościami przeciwbólowymi, przeciwgorączkowymi, a także przeciwzapalnymi.

Skład:

Substancja czynna: ibuprofen 400 mg.
Substancje pomocnicze: makrogol 400, potasu wodorotlenek 50%, żelatyna, sorbitol ciekły częściowo odwodniony, woda oczyszczona, żółcień chinolinowa E 104, błękit patentowy E 131.

Wskazania:

Zalecany w szczególności w czasie odczuwania bólów o słabym lub średnim nasileniu, takich jak bóle głowy, migreny, bóle zębowe, miesiączkowe, mięśniowe, stawowe, kostne, nerwobóle, przeziębienie i grypa oraz stany gorączkowe.

Dawkowanie:

Stosować doustnie, dzieciom od 12 lat i dorosłym należy podawać 1 kapsułkę, a jeśli wystąpi taka potrzeba dawkę powtórzyć po 4 do 6 godzinach. Maksymalna dawka to 3 kapsulki na dobę.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Występujące w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej - po kwasie
acetylosalicylowym lub innych NLPZ. Czynna lub przebyta choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, perforacje lub krwawienia, również po
zastosowaniu NLPZ. Ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca. Jednoczesne przyjmowanie innych NLPZ, w tym inhibitorów COX-2. Skaza
krwotoczna. III trymestr ciąży.

Działania niepożądane:

  • Niezbyt często: niestrawność, ból brzucha, nudności, ból głowy, pokrzywka, świąd.
  • Rzadko: biegunka, wzdęcie, zaparcie, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia, obrzęki.
  • Bardzo rzadko: smołowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, oliguria, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, retencja sodu, zaburzenia czynności wątroby, anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia,agranulocytoza, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, matrwica toksyczno-rozpływna naskórka, obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia, hipotensja, wstrząs, zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli.
  • W pojedynczych przypadkach obserwowano: depresję, reakcjepsychotyczne i szumy uszne, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych; u pacjentów z istniejącymi zaburzeniami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) obserwowano objawy aseptycznego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych: sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączkę, dezorientację.

 

Ibum forte zamiennik
Ibum forte odpowiednik
Ibum forte tańszy zamiennik
Ibum forte czy działa
Ibum forte opinia
Ibum forte opinie
Ibum forte ulotka
Ibum forte skład
Ibum forte dawkowanie
Ibum forte przeciwwskazania
Ibum forte cena
Ibum forte zamienniki
ból mięśni i stawów ból zębów migrena reumatyzm miesiączkowanie grypa przeziębienie na ból głowy głowa na bóle mięśni na bóle stawów na bóle mięśni i stawów na ból zębów
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Ibum forte

Dodano: 17 Maj 2016
Autor: Marysia
Ocena:
Kupuję ibum forte tabletki ponieważ często miewam migreny a on ma odpowiednie działanie no i cena jest niska.
Odpowiedź
Dodano: 12 Październik 2015
Autor: Dorota
Ocena:
W zasadzie nie wiem, co jest lepsze: Ibum forte czy Nurofen. Stosuję jako zamienniki i oba podobnie sobie radzą z bólem. Ja jestem usatysfakcjonowana z efektów obu.
Odpowiedź
Dodano: 28 Sierpień 2015
Autor: Klara T.
Ocena:
Zawsze mi pomaga na bóle miesiączkowego. Niska cena
Odpowiedź
Dodano: 24 Marzec 2015
Autor: Renata
Ocena:
Pomaga na napięciowy ból głowy i migreny, to mi wystarcza z uwagi na stresującą pracę, nie mogę pozwolić sobie na gorszą formę.
Odpowiedź
Dodano: 24 Marzec 2015
Autor: Renata
Ocena:
Pomaga na napięciowy ból głowy i migreny, to mi wystarcza z uwagi na stresującą pracę, nie mogę pozwolić sobie na gorszą formę.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Ibum forte

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 396 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 979 produktów w 209 kategoriach