45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Xotepic

XotepicXotepic
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki dojelitowe
Cena: 21.14 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 20 mg, tabletki dojelitowe, 28 szt., 40 mg, tabletki dojelitowe, 28 szt.
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Pantoprazolum
Działanie: hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku
Ulotka:

Opis i skład produktu Xotepic

Lek na receptę

Xotepic20 mg:

  • stosowany w leczeniu łagodnej postaci choroby refluksowej przełyku,
  • skuteczny w czasie długotrwałego leczenia refluksowego zapalenia przełyku, jednocześnie zapobiegając jego nawrotom,
  • zapobiega owrzodzeniom żołądka oraz dwunastnicy wywołanym przez niewybiórcze niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) u pacjentów z grupy zwiększonego ryzyka.

Xotepic 40 mg:

  • stosowany w leczeniu skojarzonym, stosowany wspólnie z odpowiednimi antybiotykami w eradykacji Helicobacter pylori. Slutecznie zapobiega nawrotom choroby wrzodowej żołądka a także dwunastnicy u pacjentów z owrzodzeniami związanymi z zakażeniem H. pylori.
  • leczenie choroby wrzodowej dwunastnicy oraz żołądka,
  • zalecany w stanach umiarkowanej oraz ciężkiej postać refluksowego zapalenia przełyku.
  • stosowany także w czasie długotrwałego leczenia zespołu Zollingera-Ellisona a także innych zaburzeń związanych z patologicznie zwiększonym wydzielaniem kwasu solnego.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletkę połyka się w całości, popijając wodą.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często: ból brzucha, biegunka, zaparcia, wzdęcia i ból głowy. Niezbyt często: występują nudności, wymioty, zawroty głowy, zaburzenia widzenia, skórne reakcje alergiczne (świąd, wysypka). Bardzo rzadko: suchość w ustach, bóle stawów, zmiany obrazu krwi, uogólnione rekcje nadwrażliwości, zaburzenia pracy wątroby i/lub nerek, depresja.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych, jak np. zaburzenia widzenia, zawroty głowy, może stwarzać niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów i obsługą maszyn (szczególnie w początkowym okresie leczenia).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na pantoprazol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, nowotworowy charakter zmian wrzodowych.   Gdy przyjmujesz atazanawir, ketokonazol, itrakonazol, leki przeciwzakrzepowe. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu.

Xotepic opinia
Xotepic opinie
Xotepic ulotka
Xotepic skład
Xotepic dawkowanie
Xotepic przeciwwskazania
Xotepic cena
Xotepic zamienniki
Xotepic zamiennik
Xotepic odpowiednik
Xotepic tańszy zamiennik
Xotepic czy działa
metabolizm przewód pokarmowy owrzodzenie żołądka owrzodzenie dwunastnicy choroba wrzodowa choroba refluksowa przełyku leczenie skojarzeniowe refluksowe zapalenie przełyku
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Xotepic

Dodaj opinię o Xotepic

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach