45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Ipozumax

IpozumaxIpozumax
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki twarde
Cena: 76.38 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 100 mg, kapsułki twarde, 28 szt
Działanie: przeciwgrzybicze
Ulotka:

Opis i skład produktu Ipozumax

Lek na receptę stosowany w stanach zakażenia grzybiczego:

  • pochwy,
  • skóry,
  • jamy ustnej,
  • oczu,
  • paznokci,
  • oraz narządów wewnętrznych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek należy przyjmować bezpośrednio po posiłku. Jeżeli itrakonazol stosuje się bez przerwy dłużej niż przez miesiąc, lekarz może zlecić badanie krwi w celu sprawdzenia czynności wątroby.

Możliwe skutki uboczne:

Często: ból brzucha, mdłości (nudności). Niezbyt często: zaburzenia miesiączkowania, bóle głowy, zawroty głowy, zaparcie, biegunka, wzdęcia, wymioty, niestrawność, zaburzenia smaku, obrzęki wynikające z nagromadzenia się płynu pod skórą, łysienie, zaczerwienie, swędzenie, łuszczenie się skóry lub powstawanie pęcherzy. Rzadko: zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, zaburzenia krwi (które mogą zwiększać ryzyko krwawienia, powstawania siniaków lub zakażeń), dzwonienie w uszach, ostry ból brzucha, często z nudnościami i wymiotami, dreszcze lub gorączka. Ponadto podczas stosowania leku odnotowano następujące działania niepożądane: podwyższone stężenie trójglicerydów, bóle mięśni i stawów, zaburzenia erekcji, nadwrażliwość skóry na światło, utrata słuchu, zmniejszone stężenie potasu we krwi, zaburzenia oddawania moczu, zaburzenia wzroku (w tym niewyraźne widzenie i podwójne widzenie). Lek może czasami powodować zawroty głowy, niewyraźne widzenie lub podwójne widzenie lub utratę słuchu. W przypadku wystąpienia takich objawów, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na itrakonazol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, zaburzenia krążenia (w tym niewydolność serca). Gdy stosujesz inne leki. Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich obecnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, a także, o lekach, które planujesz przyjmować. W szczególności, nie należy przyjmować tego leku i poinformować lekarza, jeśli stosujesz którykolwiek z poniższych leków: leki przeciwalergiczne (terfenadyna, astemizol i mizolastyna); leki obniżające poziom cholesterolu, leki stosowane w arytmii serca (chinidyna i dofetylid); leki stosowane w leczeniu dusznicy bolesnej i wysokiego ciśnienia krwi (beprydyl i nizoldypina); leki stosowane w migrenowych bólach głowy (eletryptan, dihydroergotamina i ergotamina); cyzapryd (stosowany w zaburzeniach trawienia);ergometryna (ergonowina) i metyloergometryna (metyloergonowina);  lewacetylometadol; midazolam (przyjmowany doustnie) lub triazolam; pimozyd i sertyndol. Niektóre leki mogą  spowodować, że itrakonazol w kapsułkach nie będzie działał właściwie. Wśród tych leków wymienia się: leki stosowane w leczeniu gruźlicy (ryfampicyna, ryfabutyna i izoniazyd); leki przeciwpadaczkowe (fenytoina, karbamazepina i fenobarbital); ziele dziurawca. Nie należy stosować itrakonazolu w kapsułkach w ciągu 2 tygodni po zastosowaniu tych leków. Leki stosowane w niestrawności, chorobie wrzodowej żołądka lub nadkwaśności mogą zaburzyć wytwarzanie kwasu w żołądku. Dlatego po zażyciu kapsułek itrakonazolu należy odczekać 2 godziny, zanim zastosuje się któryś z tych leków. Jeśli stosujesz, którykolwiek z poniższych leków konieczna może być zmiana dawkowania itrakonozolu lub innego przyjmowanego jednocześnie leku: leki uspokajające i nasenne (buspiron, alprazolam lub brotyzolam); leki przeciwnowotworowe (busulfan, docetaksel, trimetreksat i alkaloidy barwinka); doustne leki przeciwzakrzepowe (warfaryna); leki stosowane w zakażeniu wirusem HIV (rytonawir, indynawir, sakwinawir); niektóre antybiotyki (klarytromycyna i erytromycyna); leki stosowane w chorobach układu krążenia; glikokortykosteroidy; leki stosowane zwykle po przeszczepieniu narządów (cyklosporyna, takrolimus i rapamycyna); leki przeciwbólowe (alfentanyl,fentanyl); ebastyna (lek stosowany w leczeniu alergii); halofantryna (lek stosowany w leczeniu malarii); reboksetyna (lek stosowany w leczeniu depresji); repaglinid (lek stosowany w leczeniu cukrzycy); midazolam (podawany dożylnie; lek uspokajający i nasenny). Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Nie należy stosować leku w okresie ciąży, chyba że lekarz zaleci inaczej. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Ipozumax dawkowanie
Ipozumax przeciwskazanie
Ipozumax skład
Ipozumax cena
Ipozumax zamienniki
Ipozumax zamiennik
Ipozumax odpowiednik
Ipozumax tańszy zamiennik
Ipozumax czy działa
Ipozumax opinia
Ipozumax opinie
Ipozumax ulotka
dermatologia zakażenia grzybicze zakażenia oczu grzybica skóry narządy płciowe grzybica pochwy zakażenie grzybiczno-bakteryjne zakażenia jamy ustnej
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze rollery do twarzy - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Ipozumax

Dodaj opinię o Ipozumax

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach