40 556 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 603 produktów w 205 kategoriach

Zespół zakodowanych reakcji seksualnych

Zespół zakodowanych reakcji seksualnych - koncepcja ta została opracowana w 1974 roku przez Imielńskiego. Według niej, w czasie okresu dojrzewania dochodzi do sprecyzowania potrzeby seksualnej oraz powstania pewnych utrwalonych i usystematyzowanych seksualnych skojarzeń odruchowo warunkujących wzorce reakcji seksualnej.

Określa on pewien rodzaj reakcji na pewne bodźce wyobraźeniowo - somatyczne powstające przy akcie masturbacji. Wielokrotne powtarzanie danego schematu skutkuje uzależnieniem od odczuwania satysfakcji, a każdy bodziec, który zakłóci jej przebieg hamuje gotowość seksualną kobiety (co w sposób oczywisty uniemożliwia osiągnięcie orgazmu). W wielu przypadkach identyfikacja określonych reakcji nawet przez doświadczonego partnera jest niemożliwa, a co za tym idzie, nie może on odtworzyć tego schematu. Tutaj należy podkreślić to, że kobiety z tym zespołem na ogół posiadają dużą potencję seksualną. Stosunkowo częściej występuje ten zespół u kobiet o osobowości histerycznej.


choroby psychiczne problemy z orgazmem uzaleznienie od seksu brak potencji seksualnej
Powrót do listy
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 556 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 603 produktów w 205 kategoriach