40 754 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 692 produktów w 204 kategoriach

Zespół Kehrera

Zespół Kehrera to schorzenie, w którego trakcie dochodzi do zaburzeń seksualnych. Określa się je także jako zespół pięciu objawów lub choroba wdowia.

Kto najczęściej choruje na zespół Kehrera?
Na ten rodzaj dysfunkcji seksualnej cierpią wyłącznie kobiety, zwłaszcza młode, które dopiero rozpoczynają kontakty seksualne z partnerem. Nazywana choroba wdowia wywodzi się z tego, że również wdowy są bardzo narażone na wystąpienie tego zespołu chorobowego.

Zespół Kehrera najczęściej pojawia się u kobiet, których potrzeby seksualne są prawidłowe. Odczuwają one pobudzenie seksualne, ale nie czują zaspokojenia. Przyczyna tej choroby znajduje się w psychice. Jest ona także związana z zaburzeniami ginekologicznymi.

Na czym polega zespół Kehrera?
Poziom zaspokojenia potrzeb organizmu oddziałuje zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne człowieka. Zespół Kehrera to choroba, która wprowadza dosyć trudny temat, ponieważ przyczynia się do powstania dylematu między uczuciem kobiety do partnera a brakiem zaspokojenia jej potrzeb seksualnych we współżyciu z nim. Kobieta z różnych powodów nie uzyskuje satysfakcji z seksu. Wówczas dochodzi do zaburzeń narządów miednicy małej u kobiety, czyli pojawia się zespół Kehrera.

Przyczyny zespołu Kehrera
Za główną przyczynę zachorowania na zespół Kehrera uważa się brak zaspokojenia potrzeb seksualnych. Mowa tutaj przede wszystkim o kobietach, które nigdy wcześniej nie cierpiały na zaburzenia seksualne, a ich libido jest całkowicie prawidłowe.
Czynnikami powstawania zespołu Kehrera są różnice w temperamentach partnerów oraz odmienne potrzeby seksualne. W sytuacji, gdy kobieta odczuwa potrzebę współżycia dość często, a jej partner np. raz w miesiącu, wówczas istnieje spore ryzyko zachorowania. Choroba może być także powiązana z niesprawnością seksualną partnera. Następna przyczyna to nieosiąganie orgazmów podczas współżycia z partnerem. W takich przypadkach kobieta będzie odczuwała potrzebę rozładowania odczuwanego napięcia. Zaburzenia seksualne pojawiające się u mężczyzny (problemy z erekcją lub powstrzymywaniem wytrysku) także mogą stanowić przyczynę rozwoju tej choroby u kobiety.

Konflikty emocjonalne między partnerami bardzo często mogą oddziaływać na ich relację, czego konsekwencją może być pojawieniem się zespołu Kehrera u kobiety. Rozwój choroby ma podłoże także w nieprawidłowej komunikacji odnośnie do swoich potrzeb.

Powstaniu takiego zespołu chorobowego sprzyjają także dłuższe nieobecności partnera z powodu wyjazdów do pracy za granicę. Każda dłuższa nieobecność partnera może stanowić przyczynę zachorowania kobiety, dlatego zdecydowanie bardziej narażone są na nią np. żony kierowców tirów czy marynarzy.

Leczenie Zespółu Kehrera
Pozornie rozwiązaniem problemu zachorowania na zespół Kehrera może być zmiana partnera. W wielu przypadkach romans nie okazuje się rozwiązaniem problemu, ponieważ objawy choroby związane są z psychiką kobiety, która została zraniona przez lekceważenie lub niezaspakajanie jej potrzeb.

Gdy dolegliwości ginekologiczne u kobiety utrzymują się przez dłuższy czas, konieczna będzie wizyta u seksuologa. Leczenie zespołu Kehrera nie jest krótkie, ale także nieskomplikowane. Opiera się na przeprowadzeniu terapii, której zadaniem jest poprawa jakości współżycia w związku. Chodzi głównie o to, aby partner zmienił nastawienia do współżycia, skupiając się na potrzebach kobiety.

Gdy taka terapia okazuje się nieskuteczna, sposobem, który może pomóc kobiecie zwalczyć objawy, jest masturbacja. Dla kobiet, które nie zaakceptują tej formy z przyczyn np. religijnych, inną możliwością leczenia będzie przyjmowanie leków na obniżenie popędu seksualnego.


zaburzenia seksualne zaburzenia seksualne czym jest zespół kehrera co to jest zespół kehrera
Powrót do listy
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 754 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 692 produktów w 204 kategoriach