40 702 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 603 produktów w 205 kategoriach

Zapalenie cewki moczowej u mężczyzn

Przyczyny zapalenia cewki moczowej u mężczyzn

Zapalenie cewki moczowej bardzo często dotyczy mężczyzn, ponieważ nie znają oni skutecznych zasad profilaktycznych tego schorzenia.

Za tę chorobę odpowiedzialna jest bakteria Chlamydia trachomatis, która przenoszona jest drogą płciową. Jej inna nazwa to Neisseria gonorrhoeae. Są także przypadki jej wywołania przez inne czynniki. Do najczęstszych przyczyn zalicza się:

  • mechaniczne podrażnienie cewki w czasie stosunku,
  • chemiczne podrażnienie cewki wywołane przez preparaty plemnikobójcze stosowane przez partnerkę,
  • choroba gruczołu krokowego, czyli prostata, jest często jednym z czynników wywołujących zapalenie cewki moczowej,
  • zakażenie wirusem opryszczki,
  • w przypadku osób cierpiących na cukrzycę istnieje zwiększone prawdopodobieństwo zapalenia cewki moczowej.

Leczenie zapalenia cewki moczowej u mężczyzn

W przypadku gdy za instekcję odpowiadają bakterie, wskazane jest zażycie antybiotyku, Azithromycin lub Doksycylina. Wskazane jest bezwzględne zachowanie wstrzemięźliwości seksualnej do czasu, całkowitego wyleczenia. Jeśli jednak do zbliżenia dojdzie, najprawdopodobniej infekcja zostanie przekazana partnerowi, co utrudni i dodatkowo wydłuży czas leczenia.

Ważne!

Ten rodzaj schorzenia stanowi szczególne zagrożenia dla zdrowia, w wyniku jego zaniedbania może dojść do powikłań takich jak zapalenie jąder czy bezpłodność. W związku z tym nie można bagatelizować tego problemu i jak najszybciej skonsultować się z lekarzem, w sytuacji, gdy występuje podejrzenie zapalenia cewki moczowej. Do wizyty u lekarza powinna skłonić nas każda nieprawidłowość w wyglądzie narządów płciowych.


choroby układu moczowego przyczyny zapalenia cewki moczowej u mężczyzn objawy zapalenia cewki moczowej u mężczyzn
Powrót do listy
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 702 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 603 produktów w 205 kategoriach