40 556 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 603 produktów w 205 kategoriach

Skręt szypuły jądra

Skręt szypuły jądra leczy się poprzez zabieg chirurgiczny. Zabieg polega na odsłonięciu i odkręceniu jądra. Później zakładane są szwy w celu utwierdzenia jądra. Bardzo ważny jest czas, w jakim podjęte zostanie leczenie. Przy pełnym skręcie szypuły, wymagany czas to nie więcej niż dwie doby, ponieważ po takim czasie jądro ulega martwicy. Dlatego też, gdy nagle występuje ból jądra, należy zgłosić się niezwłocznie do lekarza urologa.

Charakterystyczne dla skrętu szypuły jądra jest to, że ból wzmaga się podczas podnoszenia jądra w czasie badania w pozycji stojącej. Skręt szypuły jądra dotyczy przeważnie chłopców. Bardzo często współistnieje z jakąś inną wadą wrodzoną. Wskutek skrętu szypuły naczynia jądrowe są zaciśnięte, a dopływ krwi do jądra zostaje utrudniony. Chory doświadcza nagłego bólu jądra, który promieniuje aż do pachwiny. Czasami dochodzi do tego obrzęk skóry na mosznie i zaczerwienienie, co powoduje, że skręt szypuły jądra może być pomylony z zapaleniem najądrza lub zapaleniem jądra.
choroby układu rozrodczego Skręt szypuły jądra objawy skręt szypuły jądra leczenie zabieg chirurgiczny skręt jądra
Powrót do listy
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 556 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 603 produktów w 205 kategoriach