45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach
Jesteś tutaj:
> >

Piegi

Piegów nie da się trwale pozbyć. Możliwe są do zlikwidowania poprzez stosowanie maści złuszczających, ale ma to krótkotrwałe działanie. Maści wykorzystywane w tym celu to: rezorcynowa, fenolowa, oraz maści odbarwiające, np. maść perhydrolowa, czy z estrem monobenzylowym hydrochinonu. Lepsze wyniki w walce z piegami uzyskać można dzięki zapobieganiu stymulacji melanogenezy w skórze przed rozpoczęciem ciepłego sezonu (wiosna i lato), poprzez stosowanie kremów światło-chłonnych o średnich faktorach.

Liczba piegów jest różna zależnie od pory roku i wieku. Piegi można też lekko rozjaśnić domowymi sposobami, kremami, zabiegami w salonach kosmetycznych czy gabinetach lekarskich. Zabiegi złuszczające, wykonywane w gabinetach kosmetycznych to głównie mikrodermabrazja, w trakcie której mechanicznie złuszcza się skórę. Stosuje się także zabieg Cosmelan, wykonywany przez dermatologa, rozjaśniający przebarwienia pod wpływem aktywnych składników. Profilaktyka w tym przypadku ogranicza isę do unikania ekspozycji odkrytego ciała na działanie promieni słonecznych. Należy unikać więc opalania się w bikini lub noszenia koszulek z dużym dekoltem, należy zakrywać te fragmenty ciała, na których piegi zazwyczaj się pojawiają, np. nosząc chustę na ramionach czy bluzki z zakrytymi ramionami, kapelusze, czapki z daszkiem. Jednakże promienie słoneczne przenikają nawet przez ubranie i działają też w cieniu, więc całkowite uniknięcie pojawienia się piegów nie jest w zasadzie możliwe. Najważniejsze jest pamiętanie o kremach z wysokim filtrem, dotyczy to przede wszystkim osób z jasną karnacją i z piegami.


choroby skóry jak pozbyć się piegów piegi leczenie przyczyny piegów
Powrót do listy
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach