38 739 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
35 517 produktów w 205 kategoriach

Limfopenia

Prawidłowe rozpoznanie, czyli stwierdzenie braków w odporności, za które jest odpowiedzialne m.in. limfopenia, stwarza realne podstawy do poprawy istniejącego stanu rzeczy. Jednak zależne jest to od regularnego prowadzenia zaleconego przez lekarza leczenia.

Osoby cierpiące na limfopenię charakteryzują się zwiększoną skłonnością i podatnością na zakażenia. Przeważnie objawia się to nawracającymi anginami, grypami, lub też przeziębieniami grypopodobnymi, czy wreszcie innego rodzaju stanami zakaźno-zapalnymi (np. skłonność do owrzodzeń na błonie śluzowej jamy ustnej, do czyraków) niekiedy kilkakrotnie w ciągu roku.

Diagnoza

Diagnoza jest możliwa do ustalenia jedynie przez lekarza po wcześniej dokładnie przekazanych informacjach przez chorego lub jego otoczenie (np. co do rodzajów przebytych stanów chorobowych, domniemanych przyczyn i okoliczności ich wystąpienia) oraz wyników wielu wysoce specjalistycznych badań immunologiczno-serologicznych.


choroby układu krążenia Limfopenia objawy limfopenia przyczyny Limfopenia leczenie
Powrót do listy
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 38 739 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 35 517 produktów w 205 kategoriach