40 719 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 603 produktów w 205 kategoriach

Hipochondria

W nerwicy hipochondrycznej przede wszystkim charakterystyczna jest głęboka świadomość o złym stanie zdrowia i skoncentrowaniu się w całości na własnym ciele. W dolegliwościach tej choroby przeważa uczucie bólu, pojawiającego się w różnych rejonach na ciele, ale nie wywołują go żadne choroby pochodzenia somatycznego.

Wielokrotnie hipochondria staje się ucieczką osoby w chorobę, która wywołane jest jej porażkami i brakiem zadowolenia z życia.

Chorobie tej często towarzyszą dodatkowe zaburzenia o podłożu psychicznym np. depresja. Jej zdiagnozowanie jest bardzo trudne i trwa zwykle długo.

Obecnie nie stwierdzono, co dokładnie wywołuje tę chorobę. Uważa się, że jest skutkiem odwrócenia zainteresowania od świata zewnętrznego i skierowania go na własną osobę, wyrazem poczucia winy i potrzeby karania się lub przemieszczenia lęku, spowodowanego niezaspokojeniem potrzeby miłości.


choroby psychiczne Hipochondria opis choroby Hipochondria objawy nerwica hipochondryczna leczenie skutki hipochondrii
Powrót do listy
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 719 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 603 produktów w 205 kategoriach