40 556 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 603 produktów w 205 kategoriach

Choroba Forestiere - Rotes - de Querol

Choroba ta swoim zasięgiem obejmuje wszystkie tkanki stawu. Jej objawy wywołane są zmianami komórek macierzy i powodują rozmiękania, włókienkowatości, owrzodzenia i utratę masy chrząstki stawowej, stwardnienia i zagęszczenia tkanki kostnej, osteofity i torbiele podchrzęstne. Schorzenie to przejawia się również bólem stawowym, tkliwością, ograniczeniem ruchomości stawowej, pojawiającymi się niekiedy wysiękami, procesem zapalnym, któremu nie towarzyszą objawy układowe.

Zmiany zwyrodnieniowe tej choroby obejmują co najmniej 3 trzony kręgowe, których kształt przypomina dzioby papuzie lub ściekającą stearynę. Chorzy narzekają na ograniczenie elastyczności kręgosłupa oraz przewlekle, na ogół umiarkowane bóle.

Leczenie takich chorób musi być kompleksowe. To znaczy, że oprócz leczenia farmakologicznego trzeba zmienić też styl życia, żywienia oraz wprowadzić rehabilitację. Czasami potrzebna jest konsultacja z psychologiem. W przypadku, kiedy nieznana jest przyczyna powstania choroby, to leczenie skupione jest na likwidowaniu objawów i modyfikacji przebiegu choroby. Jeśli przyczyna choroby jest znana, leczenie dotyczy zarówno przyczyny, jak i objawów i przebiegu choroby. Każdy chory jest leczony w jemu właściwy sposób, zależny od rodzaju i przebiegu choroby. Najważniejsze w leczeniu zachowawczym jest postępowanie niefarmakologiczne, od którego należy zacząć leczenie każdego przypadku, natomiast leczenie farmakologiczne jest indywidualne i zależy od przebiegu choroby, ciężkości objawów, reakcji na leczenie.


Choroba Forestiere - Rotes - de Querol opis choroby Choroby układu kostnego powikłania nieleczonego zwyrodnienia leczenie farmakologiczne hipesterozy hiperostoza leczenie
Powrót do listy
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 556 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 603 produktów w 205 kategoriach