40 556 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 603 produktów w 205 kategoriach

Ból karku

Wiele osób narzeka na bóle karku. Coraz to schorzenie dotyczy młodych osób. Bólowi karku towarzyszy także drętwienie szyi i ramion. Dodatkowo przy próbie poruszenia głowa pojawia się ból. Wśród przyczyn można wymienić m.in. zwyrodnienia kręgosłupa szyjnego.

Przy tym schorzeniu charakterystyczne są zmiany w kształcie krążków i stawów międzykręgowych. Pojawia się też ból i drętwienie, które od karku przechodzi do barków i ramion aż do rąk. Czynnikiem wywołującym jest nieprawidłowe leżenie lub siedzenie które utrzymuje kręgosłup w nieprawidłowej pozycji i czego efekttem jest ból. Zbyta ma mała aktywność fizyczna osłabia mięśni szyi i karku co w konsekwencji może wywołać bóle w tych miejscach. Dodatkowo negatywnie wpływa także wystawianie organizmu na silne zimno.

W przypadku bólów długotrwałych skuteczny okazuje się masaż i ćwiczenia rozluźniające.

Bóle pleców przeważnie wywołuje mocniejsze napinanie mięśni niż to konieczne. Bóle wzmagają napięcie mięśni, uniemożliwiające dostateczną regenerację krążków międzykręgowych. Zaburzone zostaje współdziałanie poszczególnych kręgów. Mięśnie usiłują wyrównać to zaburzenie przez dalsze wzmożenie napięcia. To wzmożone napięcie jest z kolei wyrazem zaburzenia równowagi pomiędzy napięciem a rozluźnieniem.


choroby układu nerwowego Ból karku opis choroby ból karku przyczyny zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego objawy ból pleców a siedząca praca
Powrót do listy
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 556 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 603 produktów w 205 kategoriach