43 275 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 845 produktów w 206 kategoriach

Gemipar 500

Gemipar 500, czopki doodbytnicze, 10 sztGemipar 500, czopki doodbytnicze, 10 szt
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: GEMI
Postać: czopki doodbytnicze
Cena: 5.15 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Gemipar 500

Gemipar 500, czopki doodbytnicze, 10 szt.

To czopki dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Skład:

1 czopek zawiera 500 mg. paracetamolu.

Właściwości:

Gemipar 500 bazuje na 500 mg. paracetamolu w 1 czopku. Paracetamol wykazuje właściwości przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Podany doodbytniczo charakteryzuje się dobrą wchłanialnością. Działanie eliminujące ból utrzymuje się 4-6 godzin, a działanie redukujące gorączkę 6-8 godzin po zastosowaniu.

Przeznaczenie:

Do stosowania w celu krótkotrwałego leczenia bólu o małym i umiarkowanym stopniu nasilenia, zalecane na ból głowy, zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych, gorączkę w przebiegu przeziębienia lub grypy u dorosłych i dzieci powyżej 12 lat, którzy nie mogą przyjmować paracetamolu doustnie np. z powodu nudności lub wymiotów.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ciężka niewydolność nerek. Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej. Ciężka niewydolność wątroby. Choroba alkoholowa. I trymestr ciąży.

Działania niepożądane:

Rzadko: reakcje nadwrażliwości (zaczerwienienie skóry, wysypka, obrzęk naczynioruchowy, duszność, napady astmy oskrzelowej, zmniejszenie ciśnienia tętniczego aż do objawów wstrząsu); zaburzenia żołądka i jelit (nudności, wymioty); objawy uszkodzenia wątroby, zaburzenia nerek i dróg moczowych (kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek). Bardzo rzadko: agranulocytoza, trombocytopenia, methemoglobinemia.

Dawkowanie:

Dzieci w wieku powyżej 12 lat i osoby dorosłe: podawać 1 czopek jednorazowo. Dopuszcza się stosowanie co 4 godziny, maksymalnie 4 razy na dobę.

Gemipar 500 opinia
Gemipar 500 opinie
Gemipar 500 ulotka
Gemipar 500 skład
Gemipar 500 dawkowanie
Gemipar 500 przeciwwskazania
Gemipar 500 cena
Gemipar 500 zamienniki
Gemipar 500 zamiennik
Gemipar 500 odpowiednik
Gemipar 500 tańszy zamiennik
Gemipar 500 czy działa
przeciwbólowe przeciwgorączkowe paracetamol w czopkach zbijające gorączkę ból głowy ból zębów czopki na gorączke
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Gemipar 500

Dodano: 18 Marzec 2016
Autor: Aneta
Ocena:
Zastosowanie Gemipar 500 u dzieci w tym wieku raczej się nie sprawdzi, bo które da sobie włożyć czopek albo samo to zrobi?
Odpowiedź

Dodaj opinię o Gemipar 500

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 275 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 845 produktów w 206 kategoriach