44 621 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Wszywka Alkoholowa Katowice – Śląsk – wyjdź na prostą!

Wszywka Alkoholowa Katowice – Śląsk – wyjdź na prostą!Wszywka Alkoholowa Katowice – Śląsk – wyjdź na prostą!
Alkoholizm nazywany jest inaczej chorobą alkoholową, albo toksykomanią alkoholową. Jest to zagrażające zdrowiu i życiu zagrożenie prowadzące zarówno do destrukcji całego życia osobie z uzależnieniem, a także jej całego, najbliższego otoczenia. Dość długo w społeczeństwie pokutował stereotyp, że nałogi stanowią zwykłą, ludzką słabość lub też wadę charakteru. W tej chwili coraz więcej w literaturze medycznej i psychologicznej zaznacza się, że wiele osób cierpiących z powodu uzależnienia nie zdaje sobie sprawy iż realnie jest to choroba, która w podobny sposób jak inne choroby przewlekłe, wymaga specjalistycznych działań lekarskich.

Jednym z marzeń osób uzależnionych od alkoholu jest jak najszybsze pozbycie się własnych słabości do napojów procentowych. Najchętniej połknęliby magiczną tabletkę zapewniającą abstynencję. Oczywiście na rynku dostępne są farmaceutyki wspomagające leczenie alkoholizmu, jednak specjaliści zajmujący się terapią uzależnień wyraźnie podkreślają, że wszywka alkoholowa Katowice może jedynie pomagać przy wychodzeniu z nałogu, a nie de facto leczyć przyczyny, jak wielu osobom się wydaje.

Uzależnienie od alkoholu to poważny problem

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych szacuje, że w  Polsce żyje około miliona osób cierpiących z powodu choroby alkoholowej. Można przyjąć, że realna liczba jest jeszcze większa, ponieważ wspomniany wcześniej milion to dane oficjalne, przy czym wśród społeczności funkcjonują osoby, które odmawiają leczenia oraz wypierają swoje problemy z alkoholem – takich osób statystyki nie obejmują. Warto również zaznaczyć, że sam alkoholik nie jest jedyną osobą poszkodowaną przez nałogi, ale z powodu występującego alkoholizmu cierpi cała rodzina – nazywa się to współuzależnieniem. Szczególnie narażone są dzieci, u których może wystąpić syndrom DDA oraz powielenie wzorców. Alkohol niszczy zdrowie całej rodziny w aspekcie zarówno psychicznym jak i fizycznym. Zaburza sytuację ekonomiczną, społeczną, alkoholik często traci pracę, w niektórych przypadkach dochodzi do rozłamu w rodzinie. Z kolei osoby, które chcą podjąć walkę z uzależnieniem często sięgają po Esperal.

Jak działa wszywka alkoholowa?

Esperal, znany również pod nazwą Disulfiram, działa w taki sposób, że w ciele człowieka dochodzi do blokowania enzymu rozkładającego spożyty alkohol przez wątrobę. Terapia ta zalicza się do leczenia awersyjnego, ponieważ u alkoholika pojawia się wstręt i strach przed konsekwencjami napicia się alkoholu. W momencie połączenia działania Esperalu ze spożytym etanolem, organizm nie mogąc go przetrawić, zaczyna odkładać aldehyd octowy, który działa toksycznie. Pojawia się silne zatrucie alkoholowe, z którym organizm nie może sobie poradzić, próbuje więc wydalić z siebie spożyty alkohol. Już po kilku minutach pojawiają się m.in.:

  • Duszności,
  • Nadmierne pocenie się,
  • Mdłości, wymioty, biegunka,
  • Bóle i zawroty głowy,
  • Kołatanie serca,
  • Stany lękowe.

Powyższe objawy mogą utrzymywać się nawet przez kilkanaście godzin. Dodatkowo skumulowany aldehyd octowy działa wyniszczająco na narządy wewnętrzne, doprowadzając np. do marskości wątroby lub także do zawału serca. Z tego powodu przepicie wszywki jest nierealne.

Czy wszywka Esperal jest skuteczna?

Esperal stosowany odpowiednio skutecznie wspiera motywację i silną wolę, a także ma udowodnione działanie, co potwierdza zakwalifikowanie go do grupy leków. Warto jednak zastanowić się, czy farmakologiczna terapia awersyjna faktycznie jest wstanie wyleczyć alkoholizm.

Składniki aktywne wszywki alkoholowej wykazują działanie czasowe. Zazwyczaj czas działania Esperalu waha się od 8 do 12 miesięcy. Po tym czasie można powtórzyć zabieg zaszycia jeżeli pojawia się taka potrzeba.

Tym samym wszywka alkoholowa nie leczy przyczyn alkoholizmu, działa jedynie wspierająco, bardziej powierzchownie. Jest to spowodowane tym, że należy odnaleźć realną przyczynę sięgania po alkohol przez daną osobę. Tym samym zaznacza się komplikowane podłoże alkoholizmu oraz złożoność tego problemu. Choroba alkoholowa nie oddziałuje jedynie na sferę fizyczną alkoholika, a dotyka przede wszystkim jego psychiki. Z tego powodu żadna terapia farmakologiczna nie gwarantuje wyleczenia. W celu pokonania choroby alkoholowej należy działać kompleksowo różnymi metodami leczenia i terapii, np. łącząc detoks, spotkania w klubie AA, psychoterapię wspartą wszywką alkoholową. Podczas psychoterapii Pacjent zaczyna rozumieć mechanizmy własnego działania, podejmuje próby zrozumienia i nazwania własnych emocji, a także ocenia własne zachowanie. Dodatkowo specjalista, z którym pracuje Pacjent uczy go, w jaki sposób reagować w sytuacjach stresujących lub trudnych, pomaga w ustaleniu drobnych celów, które pomagają w pokonaniu uzależnienia.

Wszywka alkoholowa Esperal - czy zabieg boli?

Osoby uzależnione od alkoholu, zanim zdecydują się na zabieg zaszycia alkoholowego, weryfikują nie tylko skuteczność wybranej metody leczenia, ale także ryzyko wystąpienia ewentualnego bólu podczas zabiegu. W przypadku Disulfiramu obawa jest bezzasadna, ponieważ przed implantacją wszywki alkoholowej, nasi lekarze chirurgii w gabinecie link w mieście miasto pracują stosując znieczulenie miejscowe. W ten sposób zapewniają komfort i bezpieczeństwo Pacjentom, tym bardziej, że lek umieszczany jest dość głęboko, tak, aby tabletka była niewyczuwalna. Miejsce po nacięciu powinno się goić maksymalnie dziesięć dni. Po tym czasie wszywka alkoholowa jest całkowicie niewidoczna i niewyczuwalna. Powstaje jedynie niewielka blizna.

Działanie Esperalu może spowodować nasilenie objawów poszczególnych chorób. Należy również zwracać uwagę na skład przyjmowanych leków, ponieważ te z alkoholem w składzie powinny być wykluczone z terapii osoby posiadającej zaszyty Disulfiram. Z tego powodu przed poddaniem się chirurgicznego zaszycia alkoholowego Pacjent odbywa obowiązkowy wywiad medyczny z lekarzem w celu zdiagnozowania jest ogólnego stanu zdrowia i kondycji.

Wszywki Esperalu w Katowicach

Ciekawostką może być fakt, że w poszczególnych krajach, takich jak Stany Zjednoczone Ameryki Północnej, a także państwa Europy Zachodniej wycofały metodę leczenia awersyjnego za pomocą wszywki alkoholowej z procedury leczenia uzależnienia od alkoholu. Z kolei liczne grono zwolenników Esperalu można odnaleźć zarówno w Polsce, jak i Rosji, a także w innych krajach Europy Wschodniej oraz Środkowej.

W naszym kraju przed poddaniem się zabiegowi chirurgicznego zaszycia alkoholowego wymagana jest podpisana świadomie zgodna przez Pacjenta, a sam zabieg musi odbywać się pod opieką lekarza.

Ze względu na znaczną ilość skutków ubocznych, a także znacznej szkodliwości leku, Esperal nie jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Z tego powodu nie jest on dostępny w publicznych placówkach ochrony zdrowia.

Kwota jaką należy uiścić przy poddawaniu się implantacji Esperalu w Katowicach uzależniona jest indywidualnie od Pacjenta – pakietu udogodnień zwiększających komfort podczas i po zabiegu, a także dawki oszacowanej przez lekarza, jaką podaje się Pacjentowi podskórnie.

Jak działa wszywka alkoholowa Wszywka alkoholowa Esperal Katowice walka z uzależnieniem od alkoholu jak sobie radzić z alkoholizmem

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 621 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach