44 561 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Wszywka alkoholowa Esperal Bydgoszcz

Wszywka alkoholowa Esperal BydgoszczWszywka alkoholowa Esperal Bydgoszcz
Choroba alkoholowa dotyczy wielu sfer życia alkoholika. Odznacza negatywne piętno na zdrowiu fizycznym, psychicznym, jak i funkcjonowaniu społecznym. Bardzo często osoba uzależniona odsuwa się od swojej rodziny, ciągła potrzeba picia alkoholu doprowadza do utraty pracy. Mimo to istnieją realne szanse na wyjście z nałogu. Pierwszym krokiem do życia w abstynencji jest poprawa kondycji i ogólnego stanu zdrowia poprzez detoksykację. Nieoceniona wydaje się być pomoc psychologów, psychiatrów oraz psychoterapeutów. Warto dołączyć na spotkania grup Anonimowych Alkoholików. Inną metodą, która skutecznie pomaga pozbycia się ciągów alkoholowych jest zastosowanie leczenia farmakologicznego, jakim jest wszycie Esperalu. Jest to mało inwazyjny zabieg chirurgiczny, z którego skorzystało już setki zadowolonych naszych klientów.
 

Po pierwsze – czym jest choroba alkoholowa?

Uzależnienie od alkoholu wywołuje stan, w którym alkoholik nie jest wstanie funkcjonować w sposób akceptowalny społecznie. Taka osoba stale skupia się na pozyskiwaniu i spożywaniu kolejnych dawek napojów alkoholowych, nie zważając przy tym na koszty, jakie ponosi oraz straty we wszystkich obszarach swojego funkcjonowania. Problemem choroby alkoholowej jest to, że rozwija się ona powoli, stopniowo powodując utratę kontroli nad własnym życiem w sposób niedostrzegalny. Bardzo często alkoholicy opisują swoje początki z alkoholem jako towarzysza spotkań weekendowych ze znajomymi, rozluźnienie przed snem, odreagowanie stresów dnia codziennego, uspokojenie swoich skołatanych nerwów, czynnika pozwalającego na zapomnienie o problemach i kłopotach. W takim razie powstaje pytanie, czy alkohol jest zły. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Owszem, wszystko jest dla ludzi, o ile stosuje się je w rozsądnych ilościach, aczkolwiek należy pamiętać, że jest to substancja bardzo uzależniająca. Jednym z cech charakterystycznych alkoholika jest picie napojów procentowych w samotności, niezależnie od pory dnia. Jedyną szansą na wyjście z uzależnienia jest odnalezienie w sobie siły i motywacji do uczestniczenia w leczeniu. Jedną z polecanych możliwości jest Esperal Bydgoszcz.

Wszywka alkoholowa Esperal – działanie

Działanie wszywki alkoholowej polega na hamowaniu dehydrogenazy alkoholowej. Efektem spożywania alkoholu w takim przypadku jest gromadzenie aldehydu octowego przez organizm, który powoduje zatrucie alkoholowe, tym samym osoba posiadająca wszywkę zaczyna odczuwać m.in.:

 • Wymioty,
 • Nudności,
 • Biegunkę,
 • Ból głosy,
 • Trudności z oddychaniem,
 • Zaczerwienienie twarzy,
 • Skoki ciśnienia,
 • Nieprawidłową pracę serca,
 • Stany lękowe,
 • Omamy,
 • Zawał,
 • Niewydolność krążenia,
 • Drgawki,
 • Senność,
 • Metaliczny posmak w ustach,
 • Utrata przytomności,

Dodatkowo może wystąpić:

 • Uszkodzenie wątroby,
 • Zagrożenie pogłębieniem złego stanu narządów, w tym: niewydolność nerek, choroby układu oddechowego, choroby serca, cukrzyca, padaczka,
 • Impotencja,
 • Ciągłe zmęczenie,
 • Nadmierna potliwość,
 • Duszności.

Stosowanie wszywek alkoholowych ma zarówno zwolenników jak i przeciwników. Przede wszystkim lek ten budzi zastrzeżenia etyczne poprzez wywoływanie ciężkich zatruć, które w niektórych przypadkach mogą zakończyć się śmiercią. Powyższych objawów można uniknąć poprzez zachowanie całkowitej abstynencji.

Substancją czynną Esperalu jest Disulfiram. Tabletkę umieszcza się pod skórą pacjenta podczas mało inwazyjnego zabiegu chirurgicznego w znieczuleniu miejscowym. Poprawnie umieszczony lek może działać nawet rok – w zależności od indywidualnych uwarunkowań danej osoby. Po zabiegu należy dbać o higienę miejsca nacięcia, zmieniać opatrunki i kontrolować, czy zaczyna pojawiać się alergia lub stan zapalny rany. 

Wszywki alkoholowe – przeciwwskazania

Tak jak z każdym innym lekiem, należy uważać na możliwe przeciwwskazania do wprowadzenia leczenia. W przypadku Disulfiramu wymienia się:

 • Nadwrażliwość na substancje czynne leku,
 • Pozostawanie w stanie nietrzeźwości przez 48 godzin przed zabiegiem,
 • Posiadanie określonych chorób przewlekłych, takich jak: niewydolność serca, nadciśnienie, niedokrwistość serca, niewydolność krążeniowa, choroby psychiczne, w tym psychozy i próby samobójcze.

Należy pamiętać, że decyzję o kwalifikacji do zabiegu zaszycia alkoholowego zawsze podejmuje lekarz.

Czy wszycie wszywki alkoholowej boli?

Wszycie Esperalu w gabinecie w Bydgoszczy, wykonuje jedynie doświadczony lekarz chirurgii. Nasz personel dba o bezpieczeństwo i komfort Pacjenta, przez co dokłada wszelkich starań, aby sam zabieg, jak i czas bezpośrednio po opuszczeniu gabinetu były bezbolesne, a sam Pacjent w szybkim tempie mógł wrócić do swoich codziennych aktywności. Z tego względu zawsze podajemy znieczulenie miejscowe, a miejsce po zaszyciu obłożone jest opatrunkiem, które należy później regularnie zmieniać.

Wszywka alkoholowa a alkohol

Każde, nawet najmniejsze i jednorazowe spożycie alkoholu, w obojętnie jakiej postaci zawsze wywoła skutki uboczne podczas leczenia farmakologicznego Esperalem. Z tego powodu zaleca się całkowitą rezygnację nie tylko z napojów procentowych, ale i słodyczy z alkoholem w składzie, płynów do higieny jamy ustnej, poszczególnych leków, a także powstrzymania się od spożywania octu. Dodatkowo może wystąpić reakcja alergiczna skóry po kontakcie z perfumami lub dezodorantami.

Wszywki alkoholowe – skutki uboczne

Stosowanie wszywek alkoholowych ma zarówno zwolenników jak i przeciwników. Przede wszystkim lek ten budzi zastrzeżenia etyczne poprzez wywoływanie ciężkich zatruć, które w niektórych przypadkach mogą zakończyć się śmiercią.

Należy podkreślić, że wszywka alkoholowa z Esperalem, którą wykonuje się w Bydgoszczy w naszym gabinecie jest jedną z form wspierania leczenia alkoholizmu poprzez wywołanie negatywnych skojarzeń związanych z piciem alkoholu, utożsamianych przez Pacjenta z występowaniem negatywnych skojarzeń dotyczących objawów silnego zatrucia alkoholowego. Esperal zaliczany jest do terapii awersyjnej. Tym samym zażywanie Disulfiramu nie może być jedynym sposobem wychodzenia z uzależnienia. Korzystniej traktować to jako wsparcie silnej woli i motywacji, jednocześnie uczęszczając na inne formy leczenia i terapii. Esperal może być jedynie elementem pomocy alkoholikom.

Jeśli dostrzegasz, że Ty lub osoba Ci bliska ma trudności w zaprzestaniu spożywania alkoholu, konieczna może okazać się fachowa pomoc specjalistów, a także przejście przez odtrucie alkoholowe.

Esperal Bydgoszcz cena

Kiedy widzimy reklamę: Esperal Bydgoszcz tanio, to jakich kwot powinniśmy się spodziewać? Średnia cena wszywki waha się od 700 do 800 zł. Cena jest jednorazowa, jednak traktowana jako inwestycja w przyszłość bez uzależnień wydaje się być korzystna i niewysoka.

czym jest choroba alkoholowa wszywka alkoholowa esperal sposoby na uzależnienie od alkoholu działanie wszywki alkoholowej esperal wszywka alkoholowa a alkohol wszywki alkoholowe skutki uboczne

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 561 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach