42 546 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 787 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Tlenoterapia- kiedy warta rozważenia?

Tlenoterapia- kiedy warta rozważenia?Tlenoterapia- kiedy warta rozważenia?
Często określana skrótowo jako DLT, czyli Domowe Leczenie Tlenem – powszechna kuracja dla astmatyków, osób z niewydolnością płucną i mających problemy z oddychaniem oraz należytą pracą mięśnia sercowego. Pospolicie na tę metodę leczenia problemów układu oddechowego mówi się tlenoterapia, a do jej przeprowadzania stosowany jest czysty tlen oraz specjalne urządzenie zwane koncentratorem, które można nabywać w ramach oferty atrakcyjnych wypożyczalni medycznych typu Elektrotechmed. W jakich sytuacjach wspomniana forma poprawy kondycji zdrowotnej jest wskazana i u których pacjentów zaleca się ją wprowadzić jako obowiązkowy element codziennego funkcjonowania?

 

Leczenie w domu

Niegdyś, aby skorzystać z tytułowej tlenoterapii, trzeba było udawać się do placówki zdrowotnej. Najczęściej pacjent pozostawał na kilka dni, czy przynajmniej na parę godzin w szpitalu, oczekując aż zostanie mu udostępniony sprzęt w postaci koncentratora. Obecnie medycyna poszła na tyle do przodu, że ułatwiono korzystanie z tlenoterapii, decydując się na otwieranie punktów wynajmu urządzeń medycznych. Elektrotechmed i pokrewne przedsiębiorstwa to wypożyczalnie renomowane, jakie trudnią się dystrybucją wyłącznie sprawdzonego, bezpiecznego w użytkowaniu, niezawodnego i certyfikowanego asortymentu przeznaczonego do leczenia w warunkach domowych. Możliwość wynajęcia koncentratora tlenu jest zatem równoznaczna z brakiem konieczności wykosztowywania się na horrendalnie drogi model najnowszej maszyny, którą pacjent miałby na własność. Ponadto, nie trzeba marnotrawić czasu na dojazdy do szpitala i narażać się na zarażenie rozmaitymi krążącymi tam wirusami.

Niepokojące symptomy

Wykorzystanie tlenoterapii w podnoszeniu komfortu życia oraz jako formy poprawy kondycji zdrowotnej wskazane jest u osób cierpiących na notorycznie powracające zawroty głowy, sinicę, zmagających się z dusznościami i sennością. Najczęstsze dolegliwości, przy których lekarze kwalifikują chorych do tlenoterapii to choroby serca i płuc, a więc niewydolność serca, nadwaga, rozedma płuc, POChP.

Domowe Leczenie Tlenem DLT Tlenoterapia

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 546 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 787 produktów w 204 kategoriach