42 359 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Soczewki miesięczne czy jednodniowe?

avantgarde-concept-725471-unsplash (2)avantgarde-concept-725471-unsplash (2)
Na rynku dostępne są różne rodzaje soczewek. Decydując się na ich zakup, konieczna jest świadomość różnic pomiędzy nimi. Czym różnią się soczewki miesięczne od jednodniowych? A jak nosi się soczewki dzień i noc?

 

Soczewki jednodniowe

Ich używanie jest bardzo proste! Codziennie zakłada się nowe soczewki, a przed snem się je wyrzuca. Nie ma potrzeby kupowania specjalnych płynów i pojemniczków na soczewki.

Soczewki dwutygodniowe

Jak sama nazwa wskazuje, można je używać przez 14 dni od momentu pierwszego założenia. Nie oznacza to jednak, że zakłada się je raz i przez dwa tygodnie nic się przy nich nie robi. Bynajmniej! Zawsze przed snem, należy je ściągnąć i zadbać o ich prawidłową higienę. Najlepiej przemyć je płynem do soczewki, który trzeba wymieniać przed każdym użyciem.

Soczewki miesięczne

Stosuje się je analogicznie do soczewek dwutygodniowych. Przy stosowaniu soczewek wielorazowego użytku, kluczowe znaczenie ma ich higiena. Jest ona niezbędna do tego, by korzystać z nich w bezpieczny sposób. Przed aplikacją oraz zdejmowaniem soczewek miesięcznych, należy umyć dłonie. Po zdjęciu, soczewki należy przepłukać płynem, a następnie umieścić w specjalnym pojemniczku. Lewa soczewka zawsze w lewym pojemniczku, a prawa w prawym. Nigdy nie wolno zmieniać ich ułożenia, bo może to spowodować przeniesienie infekcji pomiędzy gałkami ocznymi. Pojemniczki powinny być, oczywiście również wypełnione właściwym płynem. W innym wypadku soczewki wyschną i będą do wyrzucenia. W przypadku stosowania soczewek miesięcznych, ważne jest by używać je zgodnie z terminem ważności. 30 dni po otwarciu blistra, soczewki miesięczne należy bezwzględnie wyrzucić. Nawet jeżeli w tym okresie zostały założone tylko raz. Nie jest to rzecz, na której można oszczędzać.

Salon optyczny OPTIVA oferuje wszystkie rodzaje soczewek w atrakcyjnych cenach

Soczewki całodobowe, czyli day&night

To specyficzny rodzaj soczewek. Nie ma potrzeby ściągania ich na noc. Są mocniej uwodnione niż pozostałe rodzaje soczewek, więc nie trzeba ich ściągać nawet przez kilka dni z rzędu. Ma to też przeniesienie w ich cenie.

soczewki soczewki miesięczne soczewki jednodniowe soczewki dwudniowe

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 359 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach