45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Smog nie zniknie, kiedy zamkniesz okna! Chroń przed nim skórę każdego dnia

Smog nie zniknie, kiedy zamkniesz okna! Chroń przed nim skórę każdego dniaSmog nie zniknie, kiedy zamkniesz okna! Chroń przed nim skórę każdego dnia

Smog to podstępny zabójca. Nie jest specjalnie widoczny, a jego stężenie możesz zmierzyć tylko za pomocą specjalnych mierników. Właśnie dlatego ciężko się przed nim obronić. Nigdy nie wiesz, kiedy Cię zaatakuje. Drobne cząsteczki zanieczyszczonego powietrza przedostają się do płuc, gdy oddychasz i oblepiają skórę, przenikając powoli do krwiobiegu. Sprawdź, jak się przed tym chronić!

Najgorsza jakość powietrza w Polsce!

W rankingu Europejskiej Agencji Środowiska Polska znajduje się w czołówce państw z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. Pośród 500 największych miast Europy o najgorszej jakości powietrza aż 33 to polskie miasta. I bynajmniej nie jest to powód do dumy…

Specjaliści wyodrębnili dwa typy smogu – londyński i Los Angeles. Ten drugi pojawia się u nas jedynie w okresie letnim i charakteryzuje się dużo niższą emisją szkodliwych pyłów i gazów powstałych w wyniku nieefektywnego spalania paliw, śmieci czy drewna na niskiej wysokości – niskiej, czyli takiej, na której znajdują się nasze twarze. Londyński smog występuje zwykle w okresie jesienno-zimowym. Wówczas zanieczyszczenie składa się z tlenków azotu, siarki, węgla, węglowodorów aromatycznych oraz metali ciężkich. Połączenie tych dwóch elementów to prawdziwa bomba biologiczna dla naszego organizmu!

Jak smog wpływa na Twoją skórę?

Drobne cząsteczki zanieczyszczonego powietrza oblepiają Twoją skórę niczym sieć pajęczyn. I choć gołym okiem to nie jest widoczne, to właśnie ta sieć sprawia, że skóra staje się sucha. Smog narusza jej naturalną barierę ochronną. Utrudnia cyrkulację powietrza i naturalne oczyszczanie się przez pory. Większa ilość zanieczyszczeń, to także większa skłonność do alergii. Na skórze może pojawić się pokrzywka, która nie tylko wygląda nieestetycznie, ale przede wszystkim swędzi. Podrażniony naskórek jest bardziej wrażliwy, a to z kole i sprawia, że reaguje on na warunki atmosferyczne. Pod wpływem mrozu zaczyna pękać i szczypać. Niekiedy na powierzchni skóry mogą pojawić się także drobne ranki. Lista skutków działania smogu jest naprawdę długa. 

Jak możesz sobie pomóc

Na szkodliwe działanie smogu najbardziej narażona jest Twoja twarzy, której nie chronią ubrania. I to właśnie o nią musisz zadbać każdego ranka. Swój codzienny rytuał uzupełnij o kosmetyki antysmogowe. Kremy i mgiełki, które utworzą na powierzchni skóry warstwę ochronną. Będą one zapobiegać przedostawaniu się zanieczyszczeń przez kolejne warstwy skóry. A to oznacza, że Twoja cera będzie dobrze chroniona przez cały dzień. Wybieraj kosmetyki o lekkiej konsystencji, które nie zatykają porów i nie pozostawiają na twarzy nieprzyjemnego uczucia lepkości. Krem możesz stosować jako bazę pod makijaż. Ale dla jego utrwalenia użyj mgiełki antysmogowej. Wybierz na przykład Anti-Smog Spray, który nie tylko ochroni skórę, ale przede wszystkim nawilży ją i da Ci uczucie świeżości. Ta mgiełka nie pozwala zanieczyszczeniom przerwać Twojej naturalnej bariery hydrolipidowej na skórze i zabezpiecza ją przed działaniem wolnych rodników.

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach