34 910 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
26 655 produktów w 199 kategoriach

Poznaj domowe sposoby na wybielenie zębów

Poznaj domowe sposoby na wybielenie  zębówPoznaj domowe sposoby na wybielenie zębów

Z wiekiem, z powodu genów a także przez dietę bogatą w produkty zmieniające kolor zębów, szkliwo staje się mniej białe a czasem po prostu żółknie. Na szczęście jest wiele domowych sposobów, które pomagają w prosty, dnaturalny, bezpieczny i tani sposób wybielić pożółkłe zęby.

Niestety, osoby pijące regularnie kawę, herbatę i czerwone wino a do tego palące papierosy, nie mają łatwo, jeśli chodzi o kolor ich zębów. Siłą rzeczy zęby będą stawały się coraz bardziej żółte. Takie osoby muszą dwa razy dziennie dokładnie szorować zęby, by usunąć osad. Ra w tygodniu dodatkowo mogą użyć sody oczyszczonej, która ściera zewnętrzne zabrudzenia z zęba. Dobrze też, by raz w roku zbrudzenia usunął w gabinecie dentysta.

  • Jak wybielić zęby w domu?

  • Czy skórka banana pomaga wybielać zęby?

Lepiej z apteki

Na rynku jest też wiele preparatów do domowego wybielania zębów. Najtańsze są pasty wybielające, których ceny zaczynają się już od kilku złotych. Często mają w składzie sodę oczyszczoną, wyciąg z pereł czy inne substancje wybielające. Nie spodziewajmy się jednak spektakularnych efektów, bo taka pasta jest w stanie zmienić kolor zęba maksymalnie o kilka tonów i będzie na to potrzebować wielu tygodni. Warto sięgać po pasty apteczne, które na opakowaniu mają podany wskaźnik ścieralności. Dzięki temu mamy pewność, że taka pasta rzeczywiście ma na zęby działanie, o które nam chodzi. Pasta wybielająca z apteki będzie jednak kosztowała od 25 zł.

Trwalsze efekty

W można też kupić paski nasączone żelem lub wkładki wypełnione żelem z nadtlenkiem wodoru. W ten sposób możemy rozjaśnić kolor zębów już 2-4 tony i to w kilka tygodni. Najczęściej takie paski należy nałożyć na zęby na noc, niektóre trzeba stosować dwa razy dziennie. Taki zestaw będzie kosztował już ok. 100 złotych i wymaga nieco większej wprawy i dyscypliny, jednak efekty również są lepsze.

Ostatnie badania potwierdzają też, że wybielanie zębów jest możliwe dzięki... skórce od banana. Chodzi o jej wewnętrzną część, która ma zawierać substancje wybielające o wyjątkowo wysokim stężeniu. To one sprawiają, że banan zamknięty w skórce ma jasny kolor, a wystawiony na działanie powietrza natychmiast czernieje. Skórką banana należy pocierać zęby co najmniej raz dziennie. Jeśli nasze zęby są bardzo intensywnie żółte a do tego często sięgamy po używki, może się okazać, że powyższe sposoby nie działają, lub przynoszą skutek tylko na kilka miesięcy, po których znów konieczne jest wybielanie. W takim wypadku najlepiej będzie udać się do dentysty na profesjonalny zabieg wybielający.

zęby wybielanie białe zęby żółte zęby domowe sposoby wybielania zębów pasta wybielająca
Komentarze
Dodano: 27 Październik 2016
Autor: żaneta
Ocena:
mam pytanie z tym olejem kokosowym, bo z tego co się orientuję to są 2 rodzaje rafinowany i nierafinowany, który powinnam wybrać?
Odpowiedź
Dodano: 06 Wrzesień 2016
Autor: Daria
Ocena:
No fajnie, nawet nie wiedziałam że istnieją domowe sposoby na wybielanie zębów, muszę koniecznie je wypróbować.
Odpowiedź
Dodano: 04 Wrzesień 2016
Autor: sandra
Ocena:
na domowe wybielenie zębów polecam żucie oleju kokosowego, ja tak robię i to działa
Odpowiedź
Dodano: 16 Lipiec 2016
Autor: magda
Ocena:
skórka banana na wybielanie zębów - to może być hit, jak naprawdę działa
Odpowiedź
Dodano: 16 Maj 2016
Autor: luizka
Ocena:
a ja słyszałam, że nie warto eksperymentować z sodą, bo uszkadza szkliwo
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 34 910 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 26 655 produktów w 199 kategoriach