43 618 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 873 produktów w 207 kategoriach

Podobne produkty

NALTREXONE – skuteczne leczenie narkomanii za pomocą farmakologii

NALTREXONE – skuteczne leczenie narkomanii za pomocą farmakologiiNALTREXONE – skuteczne leczenie narkomanii za pomocą farmakologii
Nie od dziś wiemy, że walka z uzależnieniem od narkotyków należy do jednych z najtrudniejszych do stoczenia, głównie dlatego, że ich działanie ma ogromny wpływ na kondycje psychiczną narkomana, a także jego relacje z otoczeniem. Destrukcyjne działanie opioidów dotyka każdej strefy życia, zaburza elementarne uczucia odpowiedzialne za zachowanie umiaru i zdrowego rozsądku, więc terapia, która uzupełniona jest także farmakologią bywa jedynym ratunkiem dla narkomana.
 

Co to jest Naltrextone i w jakim celu się go stosuje?

Naltrexone Hydrochloride to lek o wysokiej skuteczności, który w Polsce aplikowany jest w certyfikowanych placówkach leczenia uzależnień. Najlepsze rokowania daje w starciu z opioidami do których należą, m.in. heroina, opium czy Brown su gar. Jego działanie znacznie ułatwia walkę z głodem odstawiennym i polega na redukcji euforii i pobudzenia, które normalnie wytwarza narkotyk. Leczenie narkomanii za pomocą leku Naltrexone powinno odbywać się za zgodą pacjenta i pod pełną kontrolą lekarza.

Jak wygląda leczenie?

Leczenie narkomanii za pomocą Naltrexone polega na umieszczeniu leku za pomocą specjalnego implantu umieszczonego pod skórą narkomana. Zabieg ten wykonany jest w znieczuleniu ogólnym i jest całkowicie bezpieczny. Co istotne, aplikacja leku wymaga od pacjenta minimum tygodniowej „czystości”, a także wykonania badań niezbędnych do ocenienia stanu zdrowia pacjenta. Implant z lekiem umieszcza się na okres od 3-6 miesięcy i przez ten czas monitoruje się postępy, a także kondycje psychiczną osoby uzależnionej.

Gdzie poddać się leczeniu?

Decydując się na leczenie narkomanii za pomocą leków, warto zapoznać się z opiniami o placówce, a także upewnić się, że oferuje ona także wsparcie psychologiczne i psychiatryczne dla pacjenta i jego bliskich. Ośrodek leczenia uzależnień musi posiadać odpowiednie certyfikaty, a także wyszkoloną kadrę pracowniczą, tak jak placówka Meditus, która od wielu lat zajmuje się farmakologicznym leczeniem narkomanii i uzależnień od alkoholu. Więcej o skuteczności leku Naltrexone dostępne jest na stronie internetowej ośrodka - https://uzaleznienieodopiatow.pl/.

 

Jeśli wiesz, że narkotyki zawładnęły Twoim życiem lub podejrzewasz, że bliska Ci osoba ma problem z uzależnianiem zachęcamy do kontaktu z lekarzami placówki pod całodobowym numerem telefonu:  +48 697 684 567.

narkomania narkomania leczenie narkomania leczenie farmakologiczne narkomania gdzie leczyć
Komentarze
Dodano: 10 Maj 2020
Autor: pennywiae
Ocena:
Thanks for this awesome tutorial, very interesting at straight forward ! I just have a couple of questions : Why are you putting imgData into canvasPastTemp as it will never be used afterward : You're talking about image preprocessing, is it faster for the CPU to re-draw an image after it has already been draw once ? my 2020 waec exam is at least 65% done on programing
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 618 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 873 produktów w 207 kategoriach