42 649 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 787 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Na czym polega wybielanie zębów?

Na czym polega wybielanie zębów?Na czym polega wybielanie zębów?
Coraz większym zainteresowaniem wśród polskich pacjentów cieszy się medycyna estetyczna, również z zakresu stomatologii. Dlatego jeśli komuś zależy na zachowaniu zdrowego i pięknego uśmiechu to powinien zdecydować się na zabieg wybielania zębów.
 


Metoda wybielania zębów

Samo wybielanie zębów, jakie przeprowadzi doświadczony dentysta jest zabiegiem prostym i szybkim. Należy jedynie pamiętać o tym, by zgłosić się do osoby, która rzeczywiście ma uprawnienia w tym zakresie. Najczęściej do wybielania zębów stomatolog używa lampy Beyond. Pomaga ona usunąć przebarwienia wywołane przez różne czynniki zewnętrzne i wewnętrzne. Jednym z takich czynników jest wiek, w jakim jest pacjent. Warto wiedzieć, że szkliwo zębów z czasem się ściera, wtedy też zęby ciemnieją. Na kolor zębów negatywnie wpływa również spożywanie produktów o ciemnej barwie: czerwonego wina, kawy, herbaty. Nie należy też palić tytoniu. Każdy dobry dentysta przedstawi czynniki zagrożenia i wytłumaczy zainteresowanemu pacjentowi na czym polega wybielanie zębów. Przebarwienia mogą również pojawić się w skutek przyjmowanych leków lub po urazach mechanicznych. 

Metoda Beyond

Metoda Beyond jest jedną z bardziej sprawdzonych jeśli chodzi o wybielanie zębów i można z niej skorzystać w klinice Cenker. Opis metody można znaleźć pod adresem https://cenker.pl/oferta/wybielanie/ i można przekonać się, że jest to najszybsza metoda. Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie trwała około 1,5 godziny. W rezultacie, można będzie cieszyć się białym i lśniącym uśmiechem. Dodatkowo, zęby będą też zdrowe. Pierwszym etapem jest dookreślenie odpowiedniego pH żelu, jaki nakłada się na zęby pacjenta. Sam dobór pH dobierany jest pod stan szkliwa pacjenta. Przed zabiegiem zęby i dziąsła zabezpieczane są koferdamem, a następnie nakładany jest na nie specjalny żel z nadtlenkiem wodoru. Jego działanie aktywowane jest przez światło akceleratora. Sama czynność powtarzana jest trzykrotnie. Zęby po takim zabiegu mogą być jaśniejsze nawet o 14 odcieni, a efekt utrzyma się do 3 lat. 

Wskazania i przeciwwskazania do wybielania zębów

Jeżeli pacjent chce wybielić zęby metodą Beyond to musi wiedzieć, że przez 48 godzin po zabiegu musi stosować tak zwaną „białą dietę”. Polega ona na wyeliminowaniu z diety produktów o mocnym zabarwieniu. Laserowe wybielanie zębów niewskazane jest u osób, które nie ukończyły 16 lat oraz mają alergię na jakikolwiek ze składników żelu. Zabiegowi wybielania nie powinny się też poddawać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Jeśli pacjent jest też w trakcie leczenia protetycznego bądź innego z dziedziny stomatologii to powinien je najpierw zakończyć. Dyscyplina jaką jest protetyka domaga się dokładnego leczenia. Profesjonalny protetyk wytłumaczy, na czym polegają poszczególne zabiegi. Po zakończeniu leczenia stomatologicznego można zająć się wybielaniem zębów. Dla wielu osób to zakończenie kompleksowej terapii. 

stomatologia wybielanie zębów metody wybielania zębów

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 649 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 787 produktów w 204 kategoriach