42 546 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 787 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Na czym polega leczenie kanałowe?

Na czym polega leczenie kanałowe?Na czym polega leczenie kanałowe?
Na leczenie endodontyczne decyduje się coraz więcej osób. Polscy pacjenci stomatologiczni mają bowiem większą świadomość tego, że lepiej jest zachować ząb niż od razu go usunąć. Dlatego, jeśli tylko mają taką szansę to powinni się zdecydować na leczenie kanałowe.
 

Diagnostyka i leczenie

Jeśli decydujemy się na leczenie kanałowe to dentysta wytłumaczy nam, na czym polega leczenie kanałoweW pierwszej kolejności jest to diagnostyka, a następnie odbywa się leczenie. Odnosi się ono do zmian obejmujących unerwioną i unaczynioną część zęba wraz z obszarem kości, w której jest on osadzony. Każdy stomatolog przeprowadza leczenie kanałowe zęba na tych zębach, jakie nadają się do usunięcia. Procedura zabiegu i poszczególne czynności są skomplikowane, a więc zająć się może wszystkim jedynie dobry stomatolog jaki dokładnie dowie się też szczegółów na temat ogólnego zdrowia pacjenta. Pierwszym etapem leczenia kanałowego jest otwarcie zęba i oczyszczenie go z miazgi. Miazga ta usuwana jest z kanałów korzeniowych zęba, a powstałą przestrzeń płucze się odpowiednimi środkami chemicznymi. To istotne ze względu na fakt, iż w obszarze miazgi często znajdują się siedliska bakterii. Po oczyszczeniu kanał uzupełniony jest biozgodnym materiałem, obojętnym dla organizmu ludzkiego. Tego typu wypełnienie nie dopuszcza do ponownego rozprzestrzenienia się infekcji, jaka mogłaby przenieść się na sąsiadujące kanały. Ostatnim etapem leczenie kanałowego jest odbudowa zęba. Taki ząb po skończonym leczeniu endodontycznym jest martwy. Jego kolor zmienia się na ciemniejszy. Pacjent może się wówczas zdecydować na założenie licówek jakie wiernie imitują naturalną biel i połysk. 

Ogólne informacje na temat leczenia kanałowego

Po zakończonym leczeniu kanałowym nie dochodzi do utraty zęba. W związku z tym, warto podjąć się takiej formy. Aktualnie, wielu pacjentów decyduje się na leczenie kanałowe pod mikroskopem. Jest to nowoczesna metoda, o której można dowiedzieć się zaglądając pod adres
https://ladentista.pl/uslugi/leczenie-kanalowe-wroclaw-mikroendodoncja/ 
i przekonać, że faktycznie jest korzystna. Leczenie mikroskopowe jest najbardziej skuteczne. Jest również bezpieczne dla kobiet w ciąży. Należy jedynie zaznaczyć, że kobiety w pierwszym trymestrze ciąży nie powinny poddawać się leczeniu kanałowemu, ponieważ wtedy w organizmie płodu zachodzą najważniejsze procesy życiowe. Wybranie właściwego stomatologa, który zajmie się leczeniem kanałowym zębów jest podstawą do tego, aby uratować ząb i nie narażać się na późniejsze leczenie implantologiczne, które jest bardziej kosztowne. Na tyle, na ile to możliwe należy zrobić wszystko, by zachować swoje zęby. W tej chwili można skorzystać z usług doświadczonych dentystów, co daje gwarancję prawidłowo przeprowadzonego zabiegu. Warto dodać, że im szybciej zgłosimy się do dentysty ze stanem zapalnym, tym mniej skomplikowane będzie samo leczenie. Endodoncja jest dziedziną rozwijającą się i dlatego warto skorzystać z jej wszystkich zalet medycznych. 

stomatologia stomatolog leczenie kanałowe

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 546 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 787 produktów w 204 kategoriach