42 546 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 787 produktów w 204 kategoriach

Na czym polega botoks?

Na czym polega botoks?Na czym polega botoks?
Medycyna estetyczna w Polsce rozwija się w dynamicznym tempie. Dlatego też coraz więcej Polek decyduje się na poszczególne zabiegi. Wiedzą one, że będą mogły skorzystać z profesjonalnych usług i poprawić swój wygląd, co także przełoży się na ogólne samopoczucie.
 

Zabieg często przeprowadzany

W dziedzinie jaką jest medycyna estetyczna botoks jest jednym z najczęściej przeprowadzanych zabiegów. Toksyna botulinowa wstrzykiwana jest jako profilaktyka dla zmarszczek mimicznych, bądź też w celu ich wygładzenia. Dodatkowo, botoks zmniejsza napięcie w żwaczach i wyszczupla twarz. Z zabiegu botoksu korzystają również pacjentki, którym zależy na likwidacji nadpotliwości. Botulina jest silnie działającą toksyną, powodującą zahamowanie konkretnych neuroprzekaźników. Wpływa to w rezultacie na tak zwaną „relasację” mięśnia. Kolejne włókna tworzą się po około 4 do 7 miesiącach. Co ciekawe, medycyna estetyczna nie jest jedyną dziedziną, w której botox ma zastosowanie. Substancję wstrzykuje się również przy leczeniu zeza, czy nadmiernego napięcia mięśniowego. W likwidacji zmarszczek mimicznych stosuje się bardzo małe dawki stężenia botoxu. 

Procedura botoksu

Sam zabieg, podczas którego wstrzykiwany jest botox trwa parę minut i jest całkowicie bezbolesny. Okolica, która poddawana jest zabiegowi zostaje schłodzona coldpackiem, a preparat wstrzykiwany jest mięsień. Na życzenie, pacjentka może być znieczulona specjalnym kremem. Jest to znieczulenie dla skóry, ale nie dla mięśnia. Efekt zabiegu jakim jest botoks widać po około 4 – 5 dniach. Kontrola odbywa się po dwóch tygodniach.  W razie potrzeby wykonywana jest korekta. Botox wstrzykiwany jest przy użyciu jednorazowej strzykawki, wyposażonej w cienką igłę. Przed zabiegiem należy zapoznać się z przeciwskazaniami medycznymi oraz przedstawić swoją ogólną historię choroby i ewentualne uczulenia lekarzowi. Od niedawna z zabiegu można również korzystać w gabinetach stomatologicznych. Na przykład, przeglądając https://www.medessence.pl/medycyna-estetyczna-warszawa/botox-warszawa/ można zapoznać się ze szczegółami. Będąc klientem można dodatkowo skorzystać z usług stomatologicznych. 

Inne zabiegi w zakresie medycyny estetycznej

Kolejnym z popularnych zabiegów w zakresie medycyny estetycznej jest tak zwany wampirzy lifting, opierający się na wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego. Mezoterapia igłowa wykonywana jest przy użyciu sprawdzonych środków. Zastosowane osocze bogatopłytkowe podaje się od 3 do 4 razy co 6 tygodni. Oczywiście, nie może być żadnych przeciwwskazań do wykonania takiego zabiegu. Ogólnie, zapoznając się z ofertą pod adresem https://www.medessence.pl/medycyna-estetyczna-warszawa/osocze-bogatoplytkowe-ceny/można dowiedzieć się, że zabieg ten wpływa korzystnie na poprawę jakości skóry, czy też w profilaktyce przebarwień. Skóra jest bardziej nawilżona i przez to prezentuje się młodziej. Warto wobec tego wykorzystywać zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. 

zabiegi kosmetyczne medycyna estetyczna botoks

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 546 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 787 produktów w 204 kategoriach