43 632 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 873 produktów w 207 kategoriach

Na co uważać przy wyborze suplementów diety 5 praktycznych porad dla kupujących

Na co uważać przy wyborze suplementów diety 5 praktycznych porad dla kupującychNa co uważać przy wyborze suplementów diety 5 praktycznych porad dla kupujących
Według badań firmy PMR w latach 2017-2020 wartość polskiego rynku suplementów diety będzie rosła o około 8% rocznie. To jeden z tych sektorów, które rozwijają się niezwykle dynamicznie. Wpływ na to ma wiele różnych czynników, począwszy od coraz szerszego problemu nadwagi i otyłości, poprzez rosnącą świadomość dotyczącą zdrowego odżywiania, a skończywszy na modzie na „bycie fit”.

Nie ma zatem nic dziwnego, że suplementy diety stosujemy tak ochoczo. Szacuje się, że po środki uzupełniające dietę sięgać może nawet 70% Polaków!

Jaka jest rola suplementów diety?

Warto pamiętać, że suplementy diety to forma uzupełnienia jadłospisu. Nigdy nie należy przeceniać ich roli i traktować jako substytut dla posiłków. Warto jednak wiedzieć, że ich rola rośnie. Uwarunkowane jest to chociażby przez fakt, iż społeczeństwu oferowana jest żywność coraz gorszej jakości. Przez to, dla zdrowia organizmu musimy sięgać po różnego rodzaju środki, które wspomogą pracę poszczególnych narządów. Wyróżnić możemy wiele różnych suplementów diety. Bez wątpienia, najpopularniejsze są te, które stanowią pomoc dla procesów redukcyjnych.

O czym pamiętać przy wyborze suplementów diety? 5 praktycznych rad dla kupujących!

Oferta producentów środków farmakologicznych, wyrobów medycznych i suplementów diety jest przeogromna. Setki, a czasem nawet tysiące produktów w poszczególnych kategoriach sprawiają, że konsument stoi przed bardzo trudnym wyborem.

Przedstawiamy pięć praktycznych rad, które pozwolą dokonać słusznego wyboru:

1. Analiza i porównanie składu suplementu diety

Nie trzeba być po medycynie, aby móc przeanalizować skład konkretnego preparatu. Za sprawą analizy składu, możemy lepiej zrozumieć działanie konkretnego preparatu i zastanowić się – czy aby na pewno jest on niezbędny.
Nierzadko, analiza składu suplementu sprawia, że konsumenci odnajdują alternatywne źródła dostarczenia danych substancji w produktach spożywczych.


2. Zaznajomienie się z opiniami i recenzjami

Doskonałym sposobem na „weryfikację” poszczególnych środków jest poznanie opinii i recenzji na ich temat. Wszak, nie ma lepszej rekomendacji dla stosowania konkretnego preparatu niż liczne, pozytywne opinie. Do wszystkich treści należy jednak podchodzić z odpowiednim dystansem. Najkorzystniej jest sięgać po treści z niezależnych źródeł.

3. Korzystaj ze sprzedaży wysyłkowej

Suplementy diety to produkty, które dostępne są bez recepty. Dzięki temu, bez trudu zakupimy je przez Internet. Z reguły w sklepach internetowych, ceny są znacznie niższe, aniżeli ma to miejsce w przypadku aptek stacjonarnych czy hipermarketów. Przed zakupem konkretnego suplementu polecamy zweryfikować jego cenę przy wykorzystaniu porównywarki.


4. Zdystansuj się do zapewnień producenta

Efektywność suplementów diety nie zawsze jest tak wysoka jak zapewnia o tym producent. Dlatego też, powinniśmy podchodzić do tego z dystansem i – mówiąc kolokwialnie – nie oczekiwać cudów.


5. Szukaj zamienników

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego preparatu sprawdź czy nie ma on tańszego zamiennika. Wiele suplementów bazuje na jednej, maksymalnie dwóch substancjach. W związku z tym – bez trudu znajdziemy mniej popularny zamiennik o identycznym składzie, ale za to – w niższej cenie.

Zachęcamy również do śledzenia portali opiniotwórczych, w których znajdziemy zarówno recenzje suplementów, jak i informacje na temat efektywności poszczególnych składników. Przykładem może być ValleyMediCenter.com – serwis na bieżąco analizujący różnego rodzaju nowości na rynku.

Przy tak ogromnej ilości nowych propozycji, gdzie apteki i inne miejsca zakupu są wprost “zalewane” nowymi produktami, przed każdym zakupem warto posiłkować się wyżej wymienionymi poradami.

suplementy diety jaki suplement diety wybrać suplementy diety zastosowanie
Komentarze
Dodano: 08 Kwiecień 2019
Autor: Ewelina
Ocena:
Z tymi tańszymi odpowiednikami to też trzeba ostrożnie. Ważne są przede wszystkim dawki poszczególnych składników. Kiedyś udało mi się kupić chyba magnez, który żeby faktycznie wpłynął na organizm musiałabym jeść chyba 10 tabletek dziennie. Ale tani był... Czasem lepiej wydać więcej i łykać 1-2 tabletki... Ale apteki internetowe - tak, są dużo tańsze. A jak można odebrać w jednej z aptek stacjonarnych to już w ogóle super, bo oszczędza się koszty wysyłki i jest dużo taniej.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 632 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 873 produktów w 207 kategoriach