42 358 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Leczenie paradontozy

Leczenie paradontozyLeczenie paradontozy
Leczenie paradontozy zalicza się do podstawowych usług w gabinecie stomatologicznym. Jest to też częste schorzenie. Zapalenie przyzębia zazwyczaj zaczyna się niewinnie, jednak może skończyć się nawet utratą zębów. Dlatego, kiedy tylko zauważymy pierwsze objawy to powinniśmy się zgłosić do stomatologa.
 

 

Przyczyny i objawy paradontozy

Odwiedzając specjalistę takiego jak stomatolog powinniśmy powiedzieć o wszystkich objawach, jakie mamy, kiedy podejrzewamy u siebie paradontozę. Sama choroba jest wynikiem długiego procesu zapalnego, wywołanego przez bakterie zgromadzone w miejscu zetknięcia dziąseł z zębami. Dlatego, kamień nazębny powinien być regularnie usuwany przez specjalistę jakim jest dentysta, gdyż jego duże nagromadzenie wywołuje ból oraz obrzęk. Jeśli kamień uciska miękką tkankę dziąsła to dochodzi do jej obkurczenia. Proces ten należy zahamować, ponieważ dojdzie do zniszczenia tkanek. W związku z tym, do miejsca jakim jest klinika stomatologiczna należy zgłaszać się regularnie, aby usuwać kamień i osad. W innym wypadku, odsłonią się szyjki zębowe i zęby mogą zacząć wypadać. Główne objawy paradontozy to: zaczerwienione dziąsła, krwawienie z dziąseł, nadwrażliwość na zimne i ciepłe potrawy, a także nieprzyjemny oddech. Jeśli je zaobserwujemy to powinniśmy zgłosić się do Orłowska Dental Clinic, aby rozpocząć profesjonalne leczenie.

Konieczność działań chirurgicznych

Zapalenia przyzębia nie należy bagatelizować, ponieważ może ono doprowadzić do wypadania zębów. Wtedy też ingerować będzie musiał chirurg stomatolog i leczenie będzie bardziej inwazyjne. Leczenie chorób przyzębia u chirurga jest również konieczne wtedy, gdy stan zapalny dziąseł obejmie głębokie tkanki przyzębia. Wówczas chirurgia stomatologiczna bazuje na usunięciu tkanek zmienionych przez chorobę oraz na ich naprawie i dokładnym odtworzeniu. Można zastosować wtedy wszczepy kostne lub inne metody, o których mowa na stronie https://wolniewicz.eu/oferta/chirurg-stomatolog-gdynia/ i z jakimi warto się zapoznać, kiedy dotyczy nas to bezpośrednio. Pacjent może być pewien, że w klinice Orłowska Dental Clinic zostanie potraktowany priorytetowo. Po przeprowadzeniu zabiegu dostanie dokładne wytyczne związane z tym, co robić, aby jama ustna szybko się wygoiła oraz żeby nie dopuścić do kolejnego rozwoju paradontozy. Należy jednak robić wszystko, co możliwe i stosować metody profilaktyczne, aby nie dopuścić do ingerencji chirurga. Najważniejsze jest natomiast regularne dbanie o higienę jamy ustnej oraz cykliczne usuwanie kamienia nazębnego. 

Leczenie specjalistyczne

Pacjenci, którzy na skutek paradontozy stracili zęby mogą zdecydować się na specjalistyczne leczenie. Polega ono na tym, że zostaną im założone implanty o których można przeczytać pod adresem https://wolniewicz.eu/oferta/implanty-gdynia/ i dowiedzieć się, jaki typ będzie dla konkretnej osoby najodpowiedniejszy. Konsultacja z doświadczonym implantologiem jest kluczowa, gdyż lekarz ustala indywidualny plan leczenia. To zaś daje gwarancję uzyskania najlepszych efektów końcowych. 

paradontoza objawy paradontozy przyczyny paradontozy

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 358 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach