43 275 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 855 produktów w 207 kategoriach

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

leczeniebliznpotradzikowychlaseremfrakcyjnym (1)leczeniebliznpotradzikowychlaseremfrakcyjnym (1)

Blizny potrądzikowe stanowią przykrą pamiątkę po przebytym trądziku. Wiele osób zastanawia się jak usunąć blizny po trądziku. Naturalne metody usuwania blizn potrądzikowych często okazują się nieskuteczne. Konieczne staje się wówczas sięgnięcie po profesjonalne zabiegi usuwania blizn. Jednym z najpopularniejszych jest laserowe usuwanie blizn potrądzikowych.

Na czym polega laserowe usuwanie blizn potrądzikowych?

Istota laserowego usuwania blizn potrądzikowych opiera się pobudzaniu procesów regeneracyjnych skóry. Zabieg polega na wytworzeniu w bliźnie mikrouszkodzeń, które mają postać maleńkich, niewidocznych dla ludzkiego oka dziurek. Są one otoczone zdrową, nieuszkodzoną tkanką, co stymuluje procesy wytwarzania nowej tkanki oraz tworzenia włókien kolagenowych. Włókna te naturalnie „wypychają” blizny potrądzikowe z głębszych warstw skóry w kierunku wierzchniej warstwy, wyrównując oraz wygładzając tym sposobem powierzchnię skóry.

Jak przebiega terapia laserowego usuwania blizn potrądzikowych?

Decyzję o ilości zabiegów laserowego usuwania blizn oraz ich intensywności podejmuje lekarz przeprowadzający terapię. Dostosowanie sposobu leczenia do indywidualnych potrzeb danego pacjenta pozwala na zwiększenie skuteczności leczenia blizn potrądzikowych. Zazwyczaj efekty terapii można dostrzec już po pierwszym zabiegu. Jednakże, dla osiągnięcia pełnego i trwałego rezultatu zwykle przeprowadza się od 4 do 6 zabiegów. Odstępy czasowe pomiędzy zabiegami powinny wynosić przynajmniej miesiąc.

Terapia laserowego usuwania blizn jest praktycznie bezbolesna. W razie potrzeby zabieg poprzedzony jest aplikacją maści znieczulającej. Po dokonaniu zabiegu na skórę nakładany jest chłodzący okład żelowy. Skóra po zabiegu jest nieco podrażniona, ale goi się stosunkowo szybciej niż w przypadku innych metod leczenia, takich jak peeling czy dermabrazja. Zaleca się, aby po przebyciu zabiegu laserowego usuwania blizn potrądzikowych unikać ich ekspozycji na słońce oraz stosować w miejscu blizny kremy regenerujące i preparaty z wysokim filtrem, chroniącym przed promieniami UV.

Skuteczny zabieg usuwania blizn potrądzikowych laserem wykonuje Dr Katarzyna Osipowicz

Czy laserowe usuwanie blizn potrądzikowych jest skuteczne i bezpieczne?

Badania wykazują bardzo dużą skuteczność usuwania blizn potrądzikowych laserem, szczególnie w przypadku stosowania najnowszych generacji laserów frakcyjnych. Leczenie laserowe świetnie sprawdza się zarówno w przypadku świeżych jak i wieloletnich blizn potrądzikowych.

Leczenie blizn potrądzikowych laserem jest w pełni bezpieczne. Urządzenie obejmuje swoim działaniem jedynie około 30% powierzchni skóry. Reszta skóry zostaje całkowicie nienaruszona, co redukuje ryzyko powstawania ran oraz skutecznie przyśpiesza procesy gojenia.

O stan skóry swojej twarzy warto dbać wyjątkowo i jak najszybciej pozbywać się wszelkich niedoskonałości, które ją oszpecają, takich jak blizny potrądzikowe. Usuwanie blizn trądzikowych laserem wydaje się być skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem, które polecane jest przez lekarzy dermatologów.

trądzik blizny potrądzikowe usuwanie blizn potrądzikowych

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 275 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 855 produktów w 207 kategoriach