34 908 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
26 646 produktów w 199 kategoriach

Kiedy za drętwienie dłoni odpowiada choroba?

Kiedy za drętwienie dłoni odpowiada choroba?Kiedy za drętwienie dłoni odpowiada choroba?

Drętwienie dłoni to częsty problem u osób pracujących przed komputerem, wynikający z wielogodzinnego ucisku na naczynie krwionośne, a także nerwy.

Bywa niekiedy zwiastunem schorzeń, dlatego jeśli nie ustępuje powinniśmy skonsultować je z kardiologiem i neurologiem. Odpowiedzialne mogą być niedobory witamin z grupy B, wapnia czy magnezu. Także w razie zatrucia ołowiem, bądź inną toksyczną substancją uszkodzeniom ulega przewodnictwo nerwowe.

 • Skąd bierze się odrętwienie dłoni?

 • Czy niedobór witaminy B powoduję drętwieni dłoni?

Schorzenia związane z drętwieniem dłoni

 • Bakteryjne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych może się przejawiać nie tylko bolesnością głowy czy karku, bólami mięśniowo-stawowymi, wymiotami, nudnościami czy gorączką, ale również sztywnością karku czy drętwieniem rąk.
 • Udar niedokrwienny mózgu ponosi winę za drętwienie kończyn, niedowład, a nawet paraliż połowy ciała.
 • Niekiedy padaczka przysparza chorych o ogniskowe napady dotyczące tylko wybranej grupy mięśniowej, najczęściej ręki lub kciuka, które współwystępują ze ślinotokiem, mrowieniem oraz z zaburzeniami widzenia, mowy i słuchu.
 • Drętwienie dłoni przy celiakii ma związek z niedostatecznym wchłanianiem składników odżywczych, szczególnie witamin z grupy B.
 • Powiększający się guz mózgu naraża nas na zwiększenie ciśnienia wewnątrzczaszkowego. Poza typowymi objawami guza mózgu, o ile jest on umiejscowiony na dole z tyłu mózgu możliwe jest ograniczenie ruchowe rąk, ale również zaburzenia równowagi.
 • Nie bez winy jest także stresujący styl życia. Jeśli dojdzie do rozwoju nerwicy, jednym z możliwych objawów jest drętwienie rąk.
 • Przewlekłą chorobą układu immunologicznego objawiającą się m.in. poprzez drętwienie rąk jest stwardnienie rozsiane. Charakterystycznymi objawami dla tego schorzenia jest osłabienie mięśni kończyny, zaburzenia ośrodka równowagi, czucia i narządu wzroku. W razie „rzutów”, choć jeden z objawów utrzymuje się powyżej doby.
 • W 50 % zachorowań na toczeń rumieniowaty układowy pojawiają się skurcze tętnic digitalnych obszarów dłoni.
 • Zniekształcające zapalenie kości, czyli tzw. choroba Pageta objawia się poprzez ból kości i stawów, a ponadto osłabienie mięśni, mrowienie czy drętwienie rąk i nóg.
 • Do wystąpienia zespołu rowka nerwu łokciowego dochodzi w przypadku podrażnienia, bądź ucisku wspomnianego w nazwie schorzenia nerwu. Początkowo symptomy atakują nocą, dopiero wraz z rozwojem choroby ujawniają się też w ciągu dnia. Poza mrowieniem i drętwieniem, pacjenci uskarżają się na zaburzenia czucia u palca małego i serdecznego, a także u wewnętrznej strony przedramienia oraz słabość mięśni.
zapalenie opon mózgowych celiakia drętwienie dłoni przyczyny drętwienia dłoni guz mózgu toczeń. dlaczego dłonie mi drętwieją
Komentarze
Dodano: 22 Kwiecień 2016
Autor: Gosia
Ocena:
Miałam problem bo drętwienie dłoni skutecznie paraliżowało czynności dnia codziennego, badajmy się!
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 34 908 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 26 646 produktów w 199 kategoriach