43 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 883 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Jaki rodzaj peelingu medycznego okaże się najlepszym wyborem?

peeling medycznypeeling medyczny
Twarz jest naszą wizytówką i zarazem jedyną częścią ciała, która praktycznie cały czas pozostaje odkryta. Jej ciągła ekspozycja na działanie licznych bodźców – chemicznych, fizycznych i mechanicznych – niesie spore ryzyko zaburzenia naturalnej estetyki oraz pojawienia się szeregu niedoskonałości.
 

Co nazywamy peelingiem medycznym obszaru twarzy?

Eksfoliacja czy też peeling chemiczny jest prostym i nieinwazyjnym zabiegiem wpisującym się do kategorii medycyny estetycznej, którego celem jest pozbycie się nadmiernej ilości zalegającego naskórka. Samo złuszczanie jest uzależnione od aktualnej kondycji skóry pacjenta oraz efektów, które mają zostać uzyskane dzięki peelingowi. Specjaliści polecają wykonywanie od 1 do 3 zabiegów, które trwają mniej więcej od 90 do 120 minut.

Który rodzaj peelingu warto wybrać?

Zdaniem specjalistów z Horizon Medical Center każdy zabieg jest dostosowywany indywidualnie do potrzeb pacjenta. Na ten moment klinika oferuje 3 rodzaje peelingu twarzy, które różnią się od siebie wskazaniami do wykorzystania oraz efektami jakie pozwalają uzyskać.

Milk peel

To peeling rekomendowany głównie dla korekcji i redukcji niewielkich zmarszczek. Pozwala też na rozjaśnienie matowej cery, polepszenie kolorytu skóry i normalizację stopnia jej natłuszczenia, a także regulację rozszerzenia jej porów. Ten rodzaj peelingu jest zaliczany do grona zabiegów powierzchownych.

Cosmo peel

W tym przypadku mamy do czynienia z peelingiem powierzchownym lub średniej głębokości, który jest wykorzystywany do leczenia zmarszczek i przebarwień. Wielokrotnie znajduje zastosowanie dla odbudowy struktury skóry, poprawy jej napięcia i elastyczności oraz redukcji następstw procesu jej starzenia. Ponadto jest idealny dla ograniczenia symptomów nieestetycznych zmian trądzikowych.

Mela peel

Również zaliczany jest do peelingów powierzchownych lub średniogłębokich, ale z tą  różnicą, iż jest rekomendowany przede wszystkim dla terapii zaburzeń o podłożu pigmentacyjnym. Eksperci polecają go przede wszystkim w przypadkach melazmy, plam soczewicowatych, redukcji nadmiernych przebarwień po przebytych stanach zapalnych skóry. Ten rodzaj peelingu sprawdzi się w ujednoliceniu nieprawidłowego kolorytu skóry i przywróceniu jej naturalnego balansu.

Czy peeling medyczny jest bezpieczny?

Zabiegi eksfoliacji są wykonywane przy użyciu specjalnie zaprojektowanych kosmeceutyków, które pochodzą od renomowanej firmy Dermaceutic. Ich formuła stanowi połączenie m.in. witaminy C, kwasu glikolowego i hialuronowego czy retinolu, które wykazują korzystne właściwości dla stanu i funkcjonowania skóry. Produkty w połączeniu z programami peelingowymi oferowanymi w klinice Horizon Medical zapewniają nie tylko optymalne działanie i widoczne efekty, ale niezbędne bezpieczeństwo w trakcie oraz po przeprowadzonej kuracji.

Zapraszamy na konsultację merytoryczną:

Horizon Medical Center

Domaniewska 39A, Warszawa

(Horizon Plaza)

peeling medyczny rodzaje peelingu medycznego peeling medyczny jaki wybrać milk peel cosmo peel mela peel peeling medyczny czy jest bezpieczny

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 883 produktów w 209 kategoriach