43 652 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 873 produktów w 207 kategoriach

Podobne produkty

Jak wybrać dobry ciśnieniomierz? Kilka praktycznych wskazówek

Jak wybrać dobry ciśnieniomierz? Kilka praktycznych wskazówek Jak wybrać dobry ciśnieniomierz? Kilka praktycznych wskazówek

Ciśnieniomierz to praktyczne urządzenie służące do pomiaru ciśnienia w domowym zaciszu. Powinien znaleźć się w posiadaniu każdej osoby, która dba o swoje zdrowie oraz chce mieć je zawsze pod kontrolą. Ciśnieniomierz jest obowiązkowym sprzętem dla osób, u których stwierdzono wahania ciśnienia, choroby serca i układu krążenia. Jak wybrać dobry ciśnieniomierz i na co zwracać uwagę przy jego zakupie?

Nadgarstkowy czy naramienny – który ciśnieniomierz jest lepszy?

Dobry ciśnieniomierz powinien być przede wszystkim dokładny, oferować prostą obsługę oraz funkcję zapamiętywania wyników ostatnich pomiarów. Osoby rozważające zakup takiego urządzenia do użytkowania w domowym zaciszu mają do wyboru poręczne ciśnieniomierze nadgarstkowe i klasyczne aparaty naramienne. Czym się między sobą różnią?

Zdecydowanie popularniejsze i wygodniejsze w obsłudze są dziś ciśnieniomierze naramienne. Są to urządzenia, w przypadku których pomiar dokonywany jest na ramieniu. Do tego celu wykorzystywany jest specjalny, zapinany na rzepy mankiet, który zakłada się tuż nad łokciem. Ciśnieniomierze naramienne będą więc dobrym wyborem dla osób poszukujących standardowego aparatu do mierzenia ciśnienia. Istotne jest, aby mankiet był dobrze dopasowany do ramienia, gdyż tylko w taki sposób uzyskamy precyzyjny oraz w pełni wiarygodny pomiar ciśnienia.

Osoby cierpiące na otyłość oraz chorzy z ograniczoną sprawnością ruchową powinny natomiast rozważyć zakup ciśnieniomierza nadgarstkowego. Będzie on dobrym i bardziej komfortowym w użytkowaniu urządzeniem także w sytuacji, kiedy mamy zalecenie bardzo częstego wykonywania pomiarów ciśnienia. Jak sama jego nazwa wskazuje, ciśnieniomierz nadgarstkowy umieszcza się na nadgarstku, co pozwala na szybkie i wygodne wykonanie pomiaru w dowolnym momencie. Ze względu na miejsce pomiaru warto jednak mieć świadomość, że ciśnieniomierze nadgarstkowe są uznawane za mniej dokładne od aparatów naramiennych.

Prawidłowe dopasowanie rozmiaru mankietu ciśnieniomierza

Aby pomiar ciśnienia wykonany przez urządzenie był wiarygodny mankiet powinien posiadać odpowiedni rozmiar. Osoby posiadające grubsze ramię powinny więc zakupić większy rozmiar mankietu, gdyż tylko w ten sposób możliwe będzie uzyskanie dokładnego wyniku pomiaru ciśnienia.

Przy zakupie nowego ciśnieniomierza warto także zwrócić uwagę na sposób zakładania mankietu. Dobry ciśnieniomierz powinien oferować łatwe i szybkie zakładanie oraz dobrej jakości zapięcie. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest specjalna metalowa klamra, czyli pierścień D-ring. Pozwala ona na założenie mankietu oraz jego ścisłe zapięcie za pomocą jednej ręki.

Funkcjonalność aparatu. Jakie funkcje powinien posiadać dobry ciśnieniomierz?

Najistotniejszą funkcją, w którą powinien być wyposażony każdy dobry ciśnieniomierz (np. Sanity) jest zapamiętywanie wyników wykonanych pomiarów. Niektóre aparaty pozwalają na zachowywanie w pamięci wyników wraz z datą i godziną ich wykonania, co pozwala na precyzyjne komunikowanie wyników domowego badania lekarzowi bez konieczności ich własnoręcznego notowania za każdym razem.

ciśnieniomierz ciśnieniomierz zastosowanie ciśnieniomierz jak wybrać

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 652 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 873 produktów w 207 kategoriach