43 768 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 883 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Jak kupić dobrą szczoteczkę elektryczną?

Jak kupić dobrą szczoteczkę elektryczną?Jak kupić dobrą szczoteczkę elektryczną?
Wybór właściwej szczoteczki elektrycznej lub sonicznej może być trudniejszy niż się wydaje. W ofercie sklepów znajdziemy niezliczoną ilość modeli, które na pierwszy rzut oka różnią się wyłącznie detalami. Warto przyjrzeć się najważniejszym cechom poszczególnych technologii oraz zastanowić się, które właściwości mogą być dla nas przydatne.
 
Nie ma co ukrywać – cena jest jednym z ważniejszych aspektów, na które zwracamy uwagę podczas dokonywania zakupów. Szczoteczki soniczne są od tych elektrycznych zazwyczaj nieco droższe – za najbardziej podstawowy model soniczny przyjdzie nam prawdopodobnie zapłacić w okolicach 150 złotych, podczas gdy najtańszą szczoteczkę elektryczną możemy pozyskać już za około 50 złotych. Odpowiednio droższe są również końcówki do obu produktów – te do szczoteczki elektrycznej to koszt 10-20 złotych, podczas gdy końcówki do urządzenia sonicznego kosztują około 30-40 złotych. Ciągle mówimy tu jednak o modelach najtańszych. Bardziej zaawansowane, wyposażone w więcej trybów pracy i funkcji urządzenia to koszt – zarówno jeśli chodzi o szczoteczki soniczne, jak i elektryczne – dobrych kilkuset złotych.

Dlatego jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do szczoteczki tradycyjnej i ciągle nie mamy przekonania do urządzenia elektrycznego, warto na początek zakupić tańszy, podstawowy model, i samemu sprawdzić, jak sprawdza się on w naszym przypadku. Gwarantujemy, że po „próbnym” okresie i tak zdecydujemy się na zakup zaawansowanej szczoteczki sonicznej.

Szczoteczka soniczna a elektryczna – funkcje

Wszystkie dostępne na rynku szczoteczki elektryczne wyposażone są w specjalny, pozwalający kontrolować właściwy czas szczotkowania dwuminutowy timer, oraz od jednego do nawet sześciu trybów pracy (w najbardziej zaawansowanych modelach). Wiele urządzeń oferuje też wskaźnik siły nacisku, który w momencie, gdy dociskamy szczoteczkę do szkliwa zbyt mocno, natychmiast informuje nas o tym fakcie poprzez zapalenie się specjalnej diody.

Większość szczoteczek wyposażona jest też w funkcję quadpacer, czyli trzydziestosekundowy interwał, który co pół minuty sygnalizuje nam konieczność zmiany obmywanego obszaru jamy ustnej. Najnowsze i najbardziej zaawansowane modele oferują także możliwość przy pomocy modułu Bluetooth zsynchronizowania swojej szczoteczki z aplikacją mobilną, która stale monitoruje nasze postępy w oczyszczaniu jamy ustnej.

Szczoteczka elektryczna czy soniczna – którą wybrać?

Na pewno warto zaopatrzyć się w urządzenie elektryczne, ponieważ szczoteczki tego typu znacznie lepiej radzą sobie z usuwaniem z jamy ustnej codziennych naleciałości od swoich manualnych odpowiedników. Pytanie tylko, jaki rodzaj produktu wybrać? Szczoteczkę elektryczną czy soniczną? Według nas, najlepsze rozwiązanie stanowi szczoteczka soniczna – jest ona wprawdzie nieco droższa od tej elektrycznej, jednak dzięki swojemu sposobowi pracy, niezwykle skutecznie obmywa niemal wszystkie obszary jamy ustnej, włącznie z miejscami trudno dostępnymi. Poza tym, działa niezwykle delikatnie i bezinwazyjnie, dzięki czemu świetnie sprawdzi się również u osób z wszelkimi nadwrażliwościami zębów czy dziąseł. Gwarantujemy, że wydania kilkuset złotych na szczoteczkę soniczną na pewno nie pożałujesz ani przez chwilę.

Przegląd programów w szczoteczkach

Wybierając szczoteczkę, czeto sugerujemy się ilością programów, które dany model posiada, a także dodatkowymi akcesoriami. Tutaj znajdziemy przetestowane różne szczoteczki soniczne. Zwykły użytkownik często jednak nie orientuje się, co oznaczają poszczególne programy i jakie są ich możliwości, więc wykorzystuje tylko podstawowy program czyszczenia.

CLEAN – podstawowy program do codziennego mycia zębów, który pracuje ze standardową częstotliwością, przypisaną do danego modelu. Trwa on 2 minuty i podzielony jest na cztery interwały.

DEEP CLEAN – podstawowy program, który został wydłużony do 3 minut. Z reguły, przynajmniej wieczorne szczotkowanie nie powinno trwać krócej niż 3 minuty. Jeśli jednak nasza szczoteczka nie posiada tego programu, wystarczy włączyć od nowa tryb CLEAN i już po dwóch sygnałach możemy zakończyć mycie.

WHITE – program wybielający. Pomaga on szybciej pozbyć się przebarwień, które również mogą zostać usunięte podczas zwykłego szczotkowania. Jego stosowanie poleca się osobom palącym oraz spożywającym produkty, które mogą powodować przebarwienia. Zbyt częste stosowanie może u niektórych spowodować nadwrażliwość dziąseł.

CLEAN&WHITE – pojawia się w niektórych modelach Philips Sonicare. Po zwykłym programie czyszczącym, szczoteczka zaczyna pracować w trybie wybielającym.

POLISH – program polerujący, nadający naszym zębom gładkość i połysk, dzięki czemu nasz uśmiech staje się jaśniejszy. Daje również bardzo dobre efekty u osób z kamieniem nazębnym. Co, jeśli nasza szczoteczka nie posiada takiego programu? Wystarczy zacząć stosować pasty z hydroksyapatytem, który wypełni nierówności i mikropęknięcia szkliwa. W przypadku szczoteczek sonicznych i ultradźwiękowych wygląda to znacznie lepiej, gdyż sama ich technologia sprzyja polerowaniu zębów już w czasie zwykłego szczotkowania.

MASSAGE/GUM CARE – program, który poprawia ukrwienie dziąseł.

SENSITIVE – cechuje się delikatniejszymi ruchami szczoteczki. Polecany osobom z nadwrażliwością dziąseł i/lub zębów oraz u dzieci.

Nasza szczoteczka wcale nie musi posiadać tych wszystkich programów, by nasze zęby po szczotkowaniu były naprawdę czyste. Higiena jamy ustnej nie zależy przecież tylko od szczoteczki, w grę wchodzą jeszcze pasty, płyny i inne akcesoria, z których korzystamy, a także nasze umiejętności mycia zębów. Mimo wszystko, nawet szczoteczką elektryczną trzeba umieć prawidłowo się posługiwać, by osiągnąć zamierzone efekty.

szczoteczki soniczne szczoteczki elektryczne szczoteczka jak wybrać

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 768 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 883 produktów w 209 kategoriach