43 652 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 873 produktów w 207 kategoriach

Podobne produkty

Flota firmowych samochodów? Tylko z wynajmu długoterminowego.

Flota firmowych samochodów? Tylko z wynajmu długoterminowego.Flota firmowych samochodów? Tylko z wynajmu długoterminowego.
Wynajem długoterminowy samochodu to coraz popularniejsza forma użytkowania firmowych pojazdów. Co powoduje, że cieszy się takim powodzeniem? Jak właściwie działa wynajem długoterminowy pojazdów? Przeczytasz w tym artykule!
 

Wynajem długoterminowy samochodów - co to takiego?

Wynajem długoterminowy aut to nic innego, jak dzierżawa pojazdu przez wybrany okres. Przez ten czas, najemca pojazdu (czyli użytkownik), może użytkować go zgodnie z własnymi potrzebami. Właścicielem pojazdu przez cały czas pozostaje wypożyczalnia, więc to na niej spoczywa obowiązek dbania o formalności (na przykład rejestracja czy zakup ubezpieczenia) lub serwisowanie.

Wynajem długoterminowy samochodu - ile kosztuje?

Wypożyczenie samochodu na potrzeby firmy jest znacznie tańsze niż jego zakup na własność. Koszty jakie ponosi wynajmujący to:

  • Tankowanie
  • Opłaty za parkowanie
  • Miesięczna rata za wypożyczenie samochodu

Wydatki na parkowanie czy tankowanie to kwestie mocno indywidualne. Zależą od sposobu eksploatacji. Z kolei miesięczna rata pozostaje na stałym poziomie przez cały czas trwania umowy. To zapewnia pełną przewidywalność kosztów związanych z utrzymaniem firmowej floty.

A ile kosztuje taki wynajem? Jedna z wypożyczalni samochodów z Warszawy oferuje wynajem długoterminowy aut już od 737 zł netto miesięcznie. W ramach tej kwoty otrzymujemy najnowszy model Toyoty Yaris, z benzynowym silnikiem 1.0, który zadowala się zaledwie 4.7 litra benzyny na każde 100 kilometrów. Dla firm, które budują flotę z myślą o poruszaniu się po zatłoczonej Warszawie to rozwiązanie idealne! A żeby jeszcze bardziej obniżyć koszty eksploatacji wynajmowanych aut, zawsze można wybrać je w wersji hybrydowej.

I jeszcze jedno. Wszystkie koszty związane z wynajmem auta mogą być zaliczone w poczet uzyskanych przychodów. Dzięki temu, przedsiębiorca może dokonywać odpisów podatkowych od raty wynajmu.

Jakie samochody można wynająć?

Korzystając z tej formy użytkowania samochodu możemy niemal dowolnie skonfigurować firmową flotę. Jako przykład niech posłuży nam oferta jednej z wypożyczalni samochodów z Warszawy. Znajdziemy tam:

 • Auta miejskie (Toyota Yaris czy Aygo)
 • Auta kompaktowe (Toyota Corolla kombi)
 • Crossovery (Toyota C-HR)
 • SUV-y (Toyota RAV4)
 • Limuzyny (Toyota Camry)

Bez problemu znajdziesz tu auta zarówno dla zarządu, szeregowych pracowników, jak również managerów. 

Wypożyczenie samochodu czy leasing? 

W odróżnieniu od leasingu, wynajem długoterminowy samochodu nie wymaga dokonywania opłaty wstępnej. To oznacza, że do wypożyczenia samochodu firma nie musi mieć żadnego wkładu własnego. Jakby nie patrzeć - spora zaleta! W zależności od firmy, opłata wstępna przy leasingu może wynieść nawet do 5% wartości przedmiotu. Czyli - nawet kilka tysięcy złotych! Całkiem duża kwota, jeżeli chcesz stworzyć flotę kilku aut, prawda?

Dlaczego to takie popularne? 

Popularność tej formy użytkowania aut wpisuje się w ogólnoświatowy trend outsourcingu. Dla porównania - jeżeli taniej jest zlecać na zewnątrz obsługę informatyczną firmy niż rozbudowywać własny dział IT, to dlaczego nie zrobić tego samego z firmowymi pojazdami? Tym bardziej, że samochód w firmie jest przecież tylko kolejnym narzędziem, służącym do wykonywania określonych usług.

Wypożyczenie samochodu - jakie firmy mogą skorzystać?

Jeszcze kilka lat temu wynajem długoterminowy samochodu był możliwy dla firm, które miały flotę większą niż kilkanaście aut. Teraz uległo to zmianie i ta forma użytkowania jest dostępna dla każdego biznesu. Nie ma tu znaczenia wielkość firmy. 

Co równie ważne, jest to rozwiązanie korzystne pod względem finansowym. I to zarówno dla przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą, jak również korporacji, posiadającej flotę składającą się z setek aut. Pozwala bowiem na obniżenie kosztów tworzenia oraz późniejszej eksploatacji firmowego parku pojazdów. 

flota w firmie wynajem czy leasing wynajem samochodów koszty flota koszty

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 652 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 873 produktów w 207 kategoriach