39 927 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Czym jest zielona żywność?

Czym jest zielona żywność?Czym jest zielona żywność?

Żyjemy w czasach, w których skutki rozwoju cywilizacyjnego dotykają niemal wszystkich, czego skutkiem są liczne choroby, takie jak nadwaga, problemy z ciśnieniem, migreny, wrzody, nowotwory, depresja. Podstawą zdrowego życia powinna być przede wszystkim odpowiednia dieta. W Polsce coraz śmielej pojawia się tzw. zielony trend, czyli rodzaj żywności, który zapewni nam parasol ochronny. Zielona żywność, bo tak się ją nazywa, docenili początkowo weganie i wegetarianie, by później zainteresował się nim przeciętny mięsożerca. Trend ten jest szczególnie popularny w Japonii i Stanach Zjednoczonych.

Spirulina

Jednym ze sztandarowych produktów z półki o nazwie Zielona żywność jest spirulina. To nazwa placków, które wyrabia się z wysuszonych alg o łacińskiej nazwie Arthrospira platensis. Śmiało można powiedzieć, że ta substancja pretenduje do miana pożywienia przyszłości, ponieważ można nią uzupełnić dietę populacji niedożywionych. Spiralna ma silne właściwości antyoksydacyjne. Posiada białka, lipidy i cały szereg makro i mikroelementów. Doskonale uzupełnia codzienną dietę. Ponadto spirulina jest sprzymierzeńcem wszystkich dbających o linię, ponieważ przyspiesza przemianę materii oraz nie powala tłuszczom odkładać się w ciele. Ten rodzaj algi obniża poziom złego cholesterolu, wspomagając leczenie miażdżycy. Podnosi odporność organizmu.

Chlorella

Innym produktem w ramach zielonej żywności jest chlorella, którą można znaleźć w zbiornikach słodkowodnych. To bogate źródło chlorofilu, który zmniejsza ryzyko pojawienia się nowotworu u ludzi. Chlorella dostarcza wielu składników odżywczych oraz znakomicie oczyszcza organizm, szczególnie w przypadku jelit oraz całego układu pokarmowego. Potrafi uregulować przemianę materii, a z tym problemem boryka się wiele osób w dzisiejszym świecie. Wspomaga leczenie niedokrwistości.

Zielona żywność jest dostępna w Polsce w wielu sklepach z suplementami diety, jednak warto korzystać ze sprawdzonych źródeł, proponujących produkty bezpieczne, naturalne i skuteczne. Jednym z nich jest witaminyswanson.

chlorella Spirulina zielona żywność

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 927 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach