45 050 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 938 produktów w 209 kategoriach

Cofanie się lini włosów - jak temu zaradzić?

Cofanie się lini włosów - jak temu zaradzić?Cofanie się lini włosów - jak temu zaradzić?
Zbyt wysoka linia czołowa to problem, na który skarżą się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. U panów jednak ten defekt urody jest ściśle powiązany z łysieniem androgenowym, czyli hormonalnym. Wypadające włosy sprawiają, że linia czołowa cofa się i o bujnej czuprynie można zapomnieć. Współczesna medycyna estetyczna umie jednak poradzić sobie z tym problemem. Panowie skorzystać mogą z zabiegów przeszczepu włosów. Jaką metodę wybrać? Gdzie zrobić transplantację włosów? Jakich efektów można oczekiwać? Odpowiadamy na podstawowe pytania.
 

Cofanie się linii czołowej – przyczyny i objawy

Przyczyną łysienia typu męskiego jest zazwyczaj testosteron. Jest to hormon, któremu mężczyźni zawdzięczają typowe cechy męskie. Testosteron, a dokładnie jego wysokie stężenie w organizmie jest przyczyną łysienia w 95% przypadkach. Pochodna tego hormonu DHT w wysokim stężeniu pozbawia włosów i sprawia, że mieszki włosowe są nadwrażliwe i niezdolne do wzrostu. Warto tu zaznaczyć, że u kobiet wysoka linia czołowa jest wynikiem genetyki i występuje od urodzenia.

Pierwszym objawem łysienia u mężczyzn są pogłębiające się zakola. W kolejnym etapie dochodzi do przerzedzenia kępki między zakolami. Na końcu dochodzi do całkowitego wypadnięcia włosów. Większość panów już po zauważeniu pierwszych symptomów łysienia próbuje im zaradzić i łagodzić objawy. Czy to może się udać? Cudownych preparatów na porost włosów jeszcze nie ma i chociaż w Internecie można znaleźć oferty takich, to nie warto im ufać. Większość z nich nie daje takich efektów, jakie obiecane są na opakowaniu czy w ulotce reklamowej. Czy to oznacza, że panowie muszą pogodzić się z utratą włosów i wyłysieniem?

Sprawdzony sposób na cofanie się linii włosów

Medycyna od kilku dobrych lat dysponuje skutecznymi sposobami, które pozwalają walczyć z łysieniem. Proponowanym rozwiązaniem jest przeszczep włosów. Zabieg ten wykazuję bardzo dużą skuteczność. W tym celu wykorzystuje zabiegi przeszczepu włosów, inaczej nazywane transplantacją. Są to procedury małoinwazyjne i bezpieczne. Ze względu na wysokie ceny w polskich klinikach, większość pacjentów znad Wisły decyduje się przeszczep włosów wykonać za granicą. Największym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy do Turcji. Tam skorzystać można z oferty renomowanych klinik medycyny estetycznej oraz doświadczenia światowej sławy lekarzy. Pacjenci, którzy nie czują się na siłach samodzielnie zorganizować wyjazdu, skorzystać mogą z pomocy takich firm jak Meditravel. Zapewniają one swoim klientom kompleksową opiekę i zajmują się wszystkimi formalnościami. O tym, jak wyglądają szczegóły organizacji wyjazdu, można przekonać się na: https://meditravel.pl/przeszczep-wlosow/

Jaki zabieg na obniżanie linii czołowej włosów wybrać?

W skutecznym zwalczaniu obniżenia linii czołowej włosów pomoże tylko przeszczep. Jest to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej i polega na przeniesieniu mieszków włosowych z obszarów ciała na ten, w którym go brakuje. Transplantacje włosów przeprowadza się metodą FUE i DHI. Obydwie są najnowocześniejszymi procedurami, które pozwalają podczas jednego zabiegu przeszczepić nawet do 5000 graftów. Poddać mogą im się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. U panów transplantacja włosów jest wykonywana o wiele częściej. Zabieg umożliwia u nich znaczne obniżenie linii czołowej. Tą nową można wyznaczyć dowolnie. Wynika to z tego, że każdy ma inną geometrię twarzy, czaszki i proporcje. To do niej powinna być dostosowana nowa linia, którą ustala lekarz w czasie konsultacji.

łysienie androgenowe przeszczep włosów cofanie linni włosów sposób na zakola

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 050 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 938 produktów w 209 kategoriach