44 621 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Chirurgia plastyczna od A do Z

Chirurgia plastyczna od A do ZChirurgia plastyczna od A do Z

Można uważać, że początek chirurgii plastycznej miał miejsce w starożytności, chociaż tamtejsze zabiegi całkowicie różniły się od tych wykonywanych dzisiaj. Było także wiele wzmianek o próbach wykonywania zabiegów na zwierzętach. Heinrich von Pfolspeundt był jedną z pierwszych osób która wykonała zabieg na psie. Próbował on wykonać rekonstrukcję psiego nosa, używając do tego skóry z jego ramienia. Nie ma jednak żadnych wzmianek o tym czy mu się to w stu procentach udało, gdyż w tamtych czasach takie zabiegi były bardzo niebezpieczne, głównie z powodu dużego ryzyka wdania się infekcji.

Diametralny rozwój technik chirurgii plastycznej nastąpił także podczas I i II wojny światowej. Do dnia dzisiejszego techniki te wciąż się rozwijają, wskakują na nowy poziom. Pozwalają nam osiągnąć coś co dla naszych przodków wydawało się niemożliwe.

Czym zajmuje się chirurgia plastyczna?

Chirurgia plastyczna jest jedną z dziedzin medycyny, która powstała bardzo dawno i nadal w bardzo szybkim tempie się rozwija. Jej szeroki zakres zastosowań pozawala pacjentom uporać się z ich niedoskonałościami wywołanymi przez choroby lub spowodowane niefortunnym wypadkiem czy też upływem czasu. Często są one źródłem złego samopoczucia. Powodem tego jest wstyd, który odczuwamy, gdy nasz wygląd nam przeszkadza. Zabiegi chirurgii plastycznej pozwalają niwelować skutki różnego rodzaju oparzeń, ale także je leczyć. Dzięki tej dziedzinie medycyny możemy również leczyć wady wrodzone oraz te nabyte. Wyróżnić tu także można chirurgie estetyczną która zajmuje się poprawianiem widocznych wad, tak zwanych defektów urody. W tych czasach możemy zmienić w naszym wyglądzie wszystko co nam przeszkadza.

Kliniki chirurgii plastycznej

W Polsce jak i na świecie powstało wiele klinik zajmujących się chirurgią plastyczną. Rozwój tej dziedziny sprawił, że technologie używane w klinikach cały czas się zmieniają.  Do wykonania tak ważnych operacji należy wybrać odpowiednią klinikę. Ważne, aby pracowali w niej ludzie doświadczeni o olbrzymich umiejętnościach.  

Na stronie lineacorporis.pl znajdziesz szeroki wybór zabiegów oferowanych przez firmę Linea Corporis. Ta doświadczona klinika zapewni Ci fachową opiekę medyczną, ale również wykona zabiegi z niezwykłą dokładnością. Wszystko po to abyś nie czuł już wstydu z powodu swoich niedoskonałości.

Niektóre niedoskonałości ciała, w których przypadku warto rozważyć skorzystanie z operacji plastycznej:

- wady wrodzone,

- nowotwory złośliwe powłok,

- wszelkiego rodzaju oparzenia,

- ziarniste ubytki tkanek,

- zniekształcenia chorobowe,

chirurgia plastyczna chirurgia plastyczna klinika chirurgia plastyczna czym się zajmuje

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 621 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach